İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

joomla için en iyi seo bileşeni hangisi ?

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar joomla 1.0.13 kullanıyorum. Bununla beraber; rsgallery ve seyret video bileşenleri yüklü. Bu bileşenlerle birlikte joomla için hangi seo bileşenini önerirsiniz ? Ben opensef kullandım ama verim alamadım ayrıca bileşenlerde çeşitli hatalar veriyor.

denizerdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Joomla artio sef joomla için en iyi seo bileşenlerindendir. Bugüne kadar bileşenlerde hata verdiğini gormedim eminimki senden kaynaklanan bir hatadır bu. Bileşenler için opensef in eklentileri vardır. Onlarıda yüklemeni tavisye ederim.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugüne kadar bileşenlerde hata verdiğini gormedim eminimki senden kaynaklanan bir hatadır bu. Bileşenler için opensef in eklentileri vardır. Onlarıda yüklemeni tavisye ederim.

seyret bileşeninde youtube videoları yüklerken hata veriyor enable durumdayken video eklemek istediğimde ana sayfaya geri dönüyor. Artiosef i denedim oda güzel hoş yani herhalde opensef birazda yavaşlatıyor siteyi. Artiosef daha hızlı görünüyor ve şuanda herhangi bir hata görmedim birde opensef in bileşenler için eklentileri var demişsin ben bir türlü bulamadım open-sef.org de açılmıyor bir türlü, nerden bulabilirm bu eklentileri acaba veya artiosef in 2.2.5 versiyonu için böyle eklentiler varmı acaba. Aslında seyret bileşeni için bir tane buldum ama yükleyemedim bir türlü.

denizerdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buraya tıklayarak artio nun tüm eklentilerini bulablirsin. seyret bileşeni içinde eklentisi olması lazım. Bu eklentileri modül biileşen veya bot olarak yüklemeyeceksin. Artio ya gireceksin ve extension yazan bölüme tıklayacaksın. Tam olarak hatırlayamıyorum ama add extension gibi bir bolum olması lazım.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buraya tıklayarak artio nun tüm eklentilerini bulablirsin. seyret bileşeni içinde eklentisi olması lazım. Bu eklentileri modül biileşen veya bot olarak yüklemeyeceksin. Artio ya gireceksin ve extension yazan bölüme tıklayacaksın. Tam olarak hatırlayamıyorum ama add extension gibi bir bolum olması lazım.

evet artionun kendi içinde extension lar için install i var. verdiğin linke henüz bakmadım ama bu extension lar acaba her versiyon artio için geçerlimi ?

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla içinde 1.1.0 versiyonu için bazı bileşenlere ait extension lar var ve bunlar 2.2.5 te çalışıyor fakat bana lazım olan seyret ve rsgallery için olan extensionlar içerisinde yok bende extension install den yüklemek istiyorum fakat yüklemiyor hata veriyor

"ERROR: Could not find an XML setup file in the package. "

bu şekilde herhalde versiyonlar uyuşmuyor diye düşündüm bende. doğrumudur acaba.

LoNeLY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
joomla 1.5 ile artio uyuşmuyor . joomla nın kendi seosu olduğundan sanırım. inş yakın zamanda çıkarırlar :)

teknol1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar joomla 1.0.13 kullanıyorum. Bununla beraber; rsgallery ve seyret video bileşenleri yüklü. Bu bileşenlerle birlikte joomla için hangi seo bileşenini önerirsiniz ? Ben opensef kullandım ama verim alamadım ayrıca bileşenlerde çeşitli hatalar veriyor.

arkadaşım ben arto self kullanıyorum çok faydasını gördüm tavsiye edbilim
link aşağıda gerekli açık
Artio joomsef bileşeni ile linklerinizi arama motoru dostu haline getirebilirsiniz.

Öncelikle aşağıda yer alan kodları .htaccess olarak kaydedin ve sitenizin ana dizinine atın.
Kod:
RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php
daha sonra yönetim panelinden "Genel ayarlar" a gidin Ordan SEO'ya tıklayın. Arama Motoru Dostu URL'ler "Evet" i seçin ve kaydedin.

Daha sonra http://www.artio.cz/en/downloads/joo...1-4-0/download buradan bileşenin son sürümünü indirip bileşen olarak kurun.

Yönetim Panelinizden Bileşenler >> ARTIO JoomSEF e tıklayın. Açılan sayfada "ARTIO JoomSEF Configuration" linkine tıklayın.

"Non-ascii char replacements" yazan bölüme "ş|s, Ş|s, ç|c, Ç|c, İ|i, ı|i, ü|u, Ü|u, ö|o, Ö|o, Ğ|g, ğ|g" bunları ekleyin. Tırnak işareti kullanmayın tabiki:

Reappend source (Itemid) "hayır" seçtim ben. ve linklerim sorunsuz çalıştı. Benden bu kadar. Daha iyi bilenler eksik bıraktığım (ve varsa yanlış anlattığım) şeyleri tamamlasınlar lütfen.

Bir de çeviri takımı bu bileşeni Türkçe'leştirirse seviniriz.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
arkadaşım ben arto self kullanıyorum çok faydasını gördüm tavsiye edbilim
link aşağıda gerekli açık
Artio joomsef bileşeni ile linklerinizi arama motoru dostu haline getirebilirsiniz.

Öncelikle aşağıda yer alan kodları .htaccess olarak kaydedin ve sitenizin ana dizinine atın.
Kod:
RewriteEngine On

RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php
daha sonra yönetim panelinden "Genel ayarlar" a gidin Ordan SEO'ya tıklayın. Arama Motoru Dostu URL'ler "Evet" i seçin ve kaydedin.

Daha sonra http://www.artio.cz/en/downloads/joo...1-4-0/download buradan bileşenin son sürümünü indirip bileşen olarak kurun.

Yönetim Panelinizden Bileşenler >> ARTIO JoomSEF e tıklayın. Açılan sayfada "ARTIO JoomSEF Configuration" linkine tıklayın.

"Non-ascii char replacements" yazan bölüme "ş|s, Ş|s, ç|c, Ç|c, İ|i, ı|i, ü|u, Ü|u, ö|o, Ö|o, Ğ|g, ğ|g" bunları ekleyin. Tırnak işareti kullanmayın tabiki:

Reappend source (Itemid) "hayır" seçtim ben. ve linklerim sorunsuz çalıştı. Benden bu kadar. Daha iyi bilenler eksik bıraktığım (ve varsa yanlış anlattığım) şeyleri tamamlasınlar lütfen.

Bir de çeviri takımı bu bileşeni Türkçe'leştirirse seviniriz.

arkadaşım kopyalarken yanlış kopyalamışsın :)

Link tamamı yok ... felan olmuş

LoNeLY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
joomla 1.5 için şuanda smartsef var ama oda yeterli değil birçok hatası var. Smartsef = opensef diyebilirim özellikleri neredeyse aynı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5