İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla ile ilgili

TD TeaM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Joomlaya başladım. Haydi hayırlısı. Gerçekten çok profesyonel bir şeyler olsun istiyorum. Fakat nerden başlayacağımı bilmiyorum. Joomlayı nasıl hızlı ve tam öğrenebilirim. Bildiğiniz TR ING farketmez bir site önerebilirmisiniz.

Bir de bileşenleri sitede nasıl gösteriyoruz? Yükleme tamam da ?

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bileşenlerin modülleri varsa modülleri yükledikten sonra site modüllerinden çıkmasını istediğin alanı seçeceksin (user1,user2,banner,debug vs vs)

Modülü olmayan bir bileşen yüklediysen yada modül kullanmak istemiyorsan menü yönetiminden mainmenü yada herhangi bir eklediğin menü den yeni bir menü öğesi oluşturacaksın bu menü öğesini oluştururken bir tablo geliyor bileşen i seçip devam edeceksin.

Bu arada bende mjturkiye.net diyorum.

TD TeaM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki kurduktan sonra config hariç hepsi 777 kalcak mı?

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hayır. Ben CHMOD değerlerini kafama göre ayarlıyorum geçen sitemin birine index atıldı. :) 777 yapmamaya çalış.

Mjturkiye.net de Joomla bir sitenin güvenliği için CHMOD ayarları
/images, /media, /components, /modules, administrator/components,/templates, administrator/backups iç dosyalarıyla birlikte 707 olacak.

configuration.php 644 olsun sorun olursa 744 yaparsın.
Denilmiş.

Tüm modül, tema, bileşen, mambot kurulumlarını yap ondan sonra bu CHMOD ayarlarını yap.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5