İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla Seo

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumda joomlanın indexlenmesi başlıklı bir konu açılmış ama tam olarak anlayamadım biraz karışık.Elinde nasıl yapılacağına dair bir döküman olan veya benim bunu anlatmam 2 dakikamı alır diyen biri varsa ben burdayım:D

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
seo genel anlamda mambo/joomla da kullanılmış. metaları düzeltmen gerek. global settings'ten meta sekmesinden görebilirsin.

url konusunda orjinal rewrite yi de kullanabilirsin ama selim in de dediği gibi joomsef gibi prof bişey kullanman çok daha faydasını göreceksin. yalnız tr karakter problemi olabilir. yükledikten sonra tr karakter problemi yaşarsan hallederiz onu da

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Videoda eksik olan Replacements sekmesinde

Üstteki "Characters" bölümüne ç,ğ,ı,ö,ş,ü,İ,Ç,Ğ,Ö,Ş,Ü bunları
Alttaki "Replacements" bölümüne ise c,g,i,o,s,u,i,c,g,o,s,u harflerini eklıyoruz.
zaten linkte tek anlattıgım şey tr sorunu :D

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya istediğiniz rep olsun:D yalnız güzel bi makaleymiş .baalım inşallah problem olmadan kurarız..
tekrar teşekkürler

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi htaccess dosyasına verilen kodu ekliyoruz derken başına?sonua? yada içini boşaltık istediğin yere:D gibi şıklardan hangisi bide son karakter kısmını anlamadım ama daha oraya da gelmedim zaten!

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
ordaki oldugu gibi tek başına htaccess dosyası olsun :)
sempaty bunun pek faydası olmadı bana bide sen el atsana şu teraziye :D

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl yani?opensef falan kurmuyormusun?

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet şuan denilen herşeyi yaptım.ama linkler çalışmıyor:D bu beklenen bir şeydi sanırım.bakalım kendiliğinden düzelecekmi?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
linkler nasıl çalışmıyor. tıklayınca ne hatası alıyosun sunucunun 404 hatasını mı yoksa joomlanın 404 hatasını mı. sunucu hatası alıyosan htaccess dosyan tam değil ya da hiç yok. joomla 404 hatası alıyosan joomsef yönetimden linkleri temizleyip tekrardan dene

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şöyle bir hata

Not Found

The requested URL /kariyer/kisisel-gelisim/batarysyz-olmak-icin-yaratyldym-sendromu.html was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sempaty`nin yardımıyla sorun çözülmüştür .herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5