İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla sitelerinize destek verilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Merhabalar
İlk Defa 1.5.1 Serisini Kurdum.
Menü Yöneticisi kafamı karıştırdı.
Top Menü oluşturması v.s
konumu nasıl ayarlıyacagız 1.5.1 de 1.0.x lerden farklı
Üst Menüyü oluşturmak istiyorum ama yapamadım üye menüsü v.s yardım edenlere şimdiden tşkler
İyi Günler

Menüler - menü yöneticisi - yeni

yolunu izleyerek istediğiniz menüyü oluşturun ardından pozisyon olarak nerde yayınlamak istiyorsanız onu ayarlayın. Top menü daha önceki sürümlerde default olarak geliyordu. O yüzden kafa karıştırıyordu. Top menünün de normal menüden bir farkı yok sadece ana başlıklara yer verilmişti. Şimdi sizde yeni bir menü oluşturun adını top menü koyun. Bu menüye öğe olarak ana sayfa - bağlantılar - iletişim vs. gibi sonra menünüzü temanızda üst tarafta bulunan pozisyon hangisi ise ona ayarlayın ve yayınlayın.

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oluşturdum o kısımları geçtimde.
1.0.x serisi gibi konum yerlerini bulamadım bir türlü bulsam seçecem yönü olacak
sadece left konumu var başka bölüm yok 1.5.1 de konum nasıl oluşturacagız?
Menüler - menü yöneticisi - yeni

yolunu izleyerek istediğiniz menüyü oluşturun ardından pozisyon olarak nerde yayınlamak istiyorsanız onu ayarlayın. Top menü daha önceki sürümlerde default olarak geliyordu. O yüzden kafa karıştırıyordu. Top menünün de normal menüden bir farkı yok sadece ana başlıklara yer verilmişti. Şimdi sizde yeni bir menü oluşturun adını top menü koyun. Bu menüye öğe olarak ana sayfa - bağlantılar - iletişim vs. gibi sonra menünüzü temanızda üst tarafta bulunan pozisyon hangisi ise ona ayarlayın ve yayınlayın.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
oluşturdum o kısımları geçtimde.
1.0.x serisi gibi konum yerlerini bulamadım bir türlü bulsam seçecem yönü olacak
sadece left konumu var başka bölüm yok 1.5.1 de konum nasıl oluşturacagız?

temanızda hangi pozisyonlar var ise modül pozisyonlarındada onlar çıkacaktır.

eklentiler - modül yöneticisinden modülünüzün içine girerek konum kısmına temanızda mevcut olan konumlara atama yapabilirsiniz.

site adresinizin sonuna

/index.php?tp=1

uzatmasını yazarak temanızdaki modül pozisyonlarını görebilirsiniz.

husay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sorum olucak, örneğin menüde Ürün fiyatları diye bir kategori var, buna alt kategori yapabilir miyiz, örneğin ürün fiyatlarına girince karşımıza, x fiyatları, y fiyatları gibi linkler çıkıcak, bunu nasıl yapabiliriz ?

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
temanızda hangi pozisyonlar var ise modül pozisyonlarındada onlar çıkacaktır.

eklentiler - modül yöneticisinden modülünüzün içine girerek konum kısmına temanızda mevcut olan konumlara atama yapabilirsiniz.

site adresinizin sonuna

/index.php?tp=1

uzatmasını yazarak temanızdaki modül pozisyonlarını görebilirsiniz.
tşkler
dediğinizi yaptım sadece 1 konum gösteriyor.Temada sadece 1 konum var:S
nasıl diğer konumları online edebilirim.panelden nerden konum eklerim:S
1.0.x gibi değil off:S

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
tşkler

:)

şayet temanızda sadece 1 tane left konumu var ise bence temanızı değiştirmeniz en güzeli olucaktır. Yapılmış bir temaya modül pozisyonu eklemek cidden kolay bişi değil. Çok uğraştırıyor. Site adresini verin bir inceliyeyim ben.

Menü olayına gelince

Yeni bir menü oluşturdunuz bunun içinde

xxxxxx adını verdiniz.

Daha sonra yeni bir öğe daha ekliyeceksiniz bu xxxxxx in altı olucak o zaman napıyoruz menü ismini yazdığınız ekranın alt kısmında menüde bulunan öğelerin listesi var işte burdan xxxxx işaretleyeceksiniz öğeye isim verip kaydedceksiniz. Böylelikle yeni eklediğiniz öğe xxxxxx öğesinin alt kategorisi olucak.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
tşkler

gönderdiğiniz adresi inceledim. Temada maalesef sadece bir modül pozisyonu var. Joomla kaynaklı değil temanızdan kaynaklanıyor.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum bir soruda ben sorayım, 1.0.13 versiyonu kullanıyorum, ayrıca rsgallery ve seyret bileşeni de yüklü, seo olarak artiosef 2.2.6 kullanıyorum ve artiosef in rsgallery ve seyret extensionlarını yükleyemiyorum sence problem nedir ?

Hata : Upload sef_ext - Upload Failed
ERROR: Could not find an XML setup file in the package.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Dostum bir soruda ben sorayım, 1.0.13 versiyonu kullanıyorum, ayrıca rsgallery ve seyret bileşeni de yüklü, seo olarak artiosef 2.2.6 kullanıyorum ve artiosef in rsgallery ve seyret extensionlarını yükleyemiyorum sence problem nedir ?

Hata : Upload sef_ext - Upload Failed
ERROR: Could not find an XML setup file in the package.

artio sef dizini altın pluginlerin yüklendiği klasörü kontrol ediniz. Ve yüklemeye çalıştığınız paketin doğru sıkıştırıldığından emin olunuz. Yükleyceğiniz plugini arşivnden çıkartıp içindeki dosya adlarına bakın ve ardından ftp ye bağlanarak hangi dizin altına kuruluyorsa bu pluginler oraya bakın ve orda bu dosyaların olup olmadığını kontrol edin.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Extension klasöründe yüklemek istediklerim yok, sıkıştırmayı kontrol ettim evet dosya doğru sıkıştırılmış, ama hala hata veriyor. Safe moddan kaynaklandığını düşündüm ama admin menüsünü safe mod yaması ile değiştirdim zaten ondan da olduğunu zannetmiyorum.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
o zaman ilk önce şöyle yapalım. 1,013 ün üzerine iki tane sürüm çıktı. cms turk adresinden son sürüm olan 1,015 in türkçe sürümünü indirebilirsin. İndirdikten sonra install httacces ve configuration.php dosyaları dışındakilerinin hepsini ftp ne at dosyaları güncelle tabi bu işlemi yapmadan bir yedek almanı öneririm. Güncellemeni yaptıktan sonra ek bir admin kullanıcısı açıp yüklemek istediğin plugin lerin linkini verirsen yardımcı olabilirim.

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Joomla 1.5.1 de yazı yönetici kısmında özellikleri değiştirip kaydediyorum.
Fakat ondan sonra yazı ekledim mi işlemiyor.
Örneğin yazının ne zaman yazıldığı kısmı pasif yapıyorum ama işlemiyor.Gene o tarih çıkıyor.
Ayriyeten 1.X serisinde bölüm oluşturduk mu menüye bağlıyorduk direk 1.5 te göremedim bölümü direk menüye link verme olayı nasıl oluyor?

Şimdiden tşk ederim

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Acil bir sorunum var.

Mister Estate'in
New Object bölümünde bulunan

Category / Type bölümündeki Type da bulunan;

Single-Type For Rent
Single-Type For Sale
Multi-Type For Rent
Multi-Type For Sale

Bölümlerini değiştirerek;
Apartments For Rent
Apartments For Sale
Commercials For Rent
Commercials For Sale
Villas For Rent
Villas For Sale

Olarak değiştirmek istiyorum.

Değiştireceğim yeri buldum.

Değiştireceğim yerin adresi;

httpdocs / components / com_estateagent / languages / english.php

ve değiştireceğim bölüm;

DEFINE("_EAB_OBJ_PP","Objects per Page");
DEFINE("_EAB_CAT_OPT","Select Category");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE","Type"); //new (ME 1.0.3)
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE0","Choose <i><b>Single-Type...</b></i><br />For Rooms, Appartments,...<br /><i><b>Multi-Type...</b></i><br />For Houses, Office Buildings, ...");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE1","Choose Type");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE2","Single-Type For Rent");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE3","Single-Type For Sale");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE4","Multi-Type For Rent");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE5","Multi-Type For Sale");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE_ERROR","Please Choose Object Type!");

Bu bölümde bulunan;

DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE2","Single-Type For Rent");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE3","Single-Type For Sale");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE4","Multi-Type For Rent");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE5","Multi-Type For Sale");

BÖLÜMÜNÜ

DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE2","Apartments For Rent");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE3","Apartments For Sale");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE4","Commericials For Rent");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE5","Commericials For Sale");

OLARAK DEĞİŞTİRDİM VE ALTINADA

DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE6","Villas For Rent");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE7","Villas For Sale");

OLARAK YAZDIM.

Ama;
Panele girip Mister Estate / New Object bölümüne girdiğimde;

Son eklediğim 6 ve 7 de olan;

DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE6","Villas For Rent");
DEFINE("_EAB_OBJ_TYPE7","Villas For Sale");

Bölümü gözükmüyor.

-----------------------------------------------------------------

Sanırım başka bir yerden daha değiştirmem gerekiyor.

Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım

maybe1day

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anasayfada verdiğim altsayfalara bağlantı linkine tıklandıgında aşağıdaki hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim Arkadaşlar...

Direct Access to this location is not allowed.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@mathiaxbars bileşeni kullanmadım ve php bilmiyorum ama mantıken yaptığın hatayı şöyle tahmin ediyorum:
_EAB_OBJ_TYPE6 ve _EAB_OBJ_TYPE6'yi eklemişsin ama diğerlerinin çağırıldığı php dosyasında sadece _EAB_OBJ_TYPE5'e kadar çağırıldığı için senin 6 ve 7'yi görmeyecektir. Yeterli yazılım bilgin varsa;Bileşenin kurulum dosyasını zipten çıkarıp içindeki tüm dosyalarda EAB_OBJ_TYPE5 şeklinde bir arama yaparak hangi dosyalarda çağırıldığını bulup o kodların altına 6 ve 7'nin kodlarını da ekleyip deneyebilirsin.

@SargeT, benimde bir sorum olacak.
Ben soru-cevap şeklinde bir site oluşturdum. Bazı sorular yani konu başlıkları 10-15 kelimeyi buluyor, opensefte yada artiosefte uzantıyı site.co m/kategori/konunun_ilk_3_kelimesi.html şeklinde yapabiliyor muyuz? Biraz detay oldu ama bu konuda bir tecruben yada bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
mathiaxbars

üzgünüm o bileşeni hiç kullanmadım, kullandığın sürümün download linkini verebilirsen senin yerine incelerim.maybe1day

site adresini gönderirmisin.

http://rapidshare.com/files/101204475/misterestate110_fullpackage.zip.html

sarget bileşen bu çare bulursan çok sevinirim birçok forumdaki üyeye konu açtırttım hala bulamadı kimse:S

@mathiaxbars bileşeni kullanmadım ve php bilmiyorum ama mantıken yaptığın hatayı şöyle tahmin ediyorum:
_EAB_OBJ_TYPE6 ve _EAB_OBJ_TYPE6'yi eklemişsin ama diğerlerinin çağırıldığı php dosyasında sadece _EAB_OBJ_TYPE5'e kadar çağırıldığı için senin 6 ve 7'yi görmeyecektir. Yeterli yazılım bilgin varsa;Bileşenin kurulum dosyasını zipten çıkarıp içindeki tüm dosyalarda EAB_OBJ_TYPE5 şeklinde bir arama yaparak hangi dosyalarda çağırıldığını bulup o kodların altına 6 ve 7'nin kodlarını da ekleyip deneyebilirsin.

@SargeT, benimde bir sorum olacak.
Ben soru-cevap şeklinde bir site oluşturdum. Bazı sorular yani konu başlıkları 10-15 kelimeyi buluyor, opensefte yada artiosefte uzantıyı site.co m/kategori/konunun_ilk_3_kelimesi.html şeklinde yapabiliyor muyuz? Biraz detay oldu ama bu konuda bir tecruben yada bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim.

Evet hertürlü denedim ama birtürlü olmadı:S

zekihin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Selamlar, çok aramama rağmen bir sorunumu çözemedim.

Sitemde tüm sayfalarda
"XML Parsing Error at 1:3055. Error 4: not well-formed (invalid token)"

diye bir hata alıyorum. Sitede herşey düzgün çalışıyor onun haricinde. Bu hata nerden kaynaklanabilir?

Temadan kaynaklandığını düşünüyordum fakat varsayılan temayı değiştirsem de hata gitmiyor. Şimdiden teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5