İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla ücretli olsaydı satın alırmıydınız?

Joomla ücretli olsaydı satın alırmıydınız?

• Tabii , Alırdım

Kullanılan: 4 14.8%
  • Hayır Almazdım.

Kullanılan: 15 55.6%
  • Fiyatına bağlı..

Kullanılan: 8 29.6%

• Kullanılan toplam oy
    27

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet alırdım. Sonuçta kaliteli bir içerik sistemi. Ama yinede biraz fiyat konusunda biraz düşünürdüm.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Joomla paralı olursa, phpnuke gibi olur ve biter...
Çoğunluk gibi ben de almazdım...

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence ücretsizken bile kullanmıyorum çok kötü gibi bir seçenekte eklemelisiniz.

rsmalee

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Joomla ıle vBulletın bırlestırınce ortaya kesınlıkle super sıte cıkıyor portal kullanımı ıcın tercıgım ucretlı olsaydı yıne de alırdım.
Joomla sıtesı kurup ta heklenenlere sunu soylemek ıstıyorum guvenlıgını dogru durust yapmadıgınız her sıstem heklenır.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Joomla ıle vBulletın bırlestırınce ortaya kesınlıkle super sıte cıkıyor portal kullanımı ıcın tercıgım ucretlı olsaydı yıne de alırdım.
Joomla sıtesı kurup ta heklenenlere sunu soylemek ıstıyorum guvenlıgını dogru durust yapmadıgınız her sıstem heklenır.

Bence anketi açan arkadaşımız ayrı bir joomla konusu açsın joomla nedir ne değildir tartışalım sadece kullananlar değil kullanmayanlarda neden kullanmadıklarını script yazan arkadaşlarda joomlanın nasıl kodlandığını tartışalım

ben size beginer seviyesinde :) bir coder olarak il yorumumu yapayım joomla konusunda:

1) Joomla ne ister? : Joomla php.inide Safe_mod = ON ister

2) Joomla neden php.inide Safe_mod = ON ister? : herkesin (phpde güvenliğin ne olduğunu bile bilmeyen) php cilerin joomlaya modül yazabilmesi için script kendi çekirdeğinde ciddi güvenlik açıkları vermiştir bu açıkları kapatmanın yolu script çekirdeğini adam gibi yazmakken joomla coderları bu topu vazifesi olmadığı halde PHP ye atıp safe_mod = ON yapın diyerek bu açıklarını kapatabildiğini sanmaktadır (ki bi dereceye kadar böyle ama %100 değil)

3) PHP nin safe_mod hakkındaki görüşü nedir?: Tıklayınız: http://www.php.net/manual/tr/features.safe-mode.php

PHP:
Uyarı 
Safe Mode was removed in PHP 6.0.0.

Gördüğünüz üzere safe_mod saçmalığı versiyon 6.0 dan itibaren PHP yazarları tarafından kaldırılacak ve PHP v: 6.0 dan itibaren PHP de safe_mod diye bir şey olmayacaktır. Yine aynı sayfadaki PHP nin açıklamasınıda okuyunuz:

PHP:
The PHP safe mode is an attempt to solve the shared-server security problem. It is architecturally incorrect to try to solve this problem at the PHP level, but since the alternatives at the web server and OS levels aren't very realistic, many people, especially ISP's, use safe mode for now.

Şimdi sorarım size dünya üzerinde sunucunuzda safe_mod = ON isteyen kaç tane profesyonel web scripti gördünüz?

Scripti yazan çekirdekteki açığını kapatmayı bilmiyorsa yada esneklik adına (sırf kendini geliştirilebilir göstermek için) bu açıkları göz göre göre verip sorada kardeşim safe_mod = ON yapın düzelir diyorsa kusura bakmayın değil bedava üstüne para verseler ben o scripti kullanmam

Malesef ülkemizde de JOOMLA HOSTING adı altında hosting satışı rezaleti/saçmalığı işte bu yüzden var olmuştur:)

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
joomla ücretli olsa ilk tercih sebebi olmaz, çünkü öğrenmesi biraz zaman alıyor, bunuda ücretsiz olarak test etmek gerekir.

joomla hamur gibidir, nasıl yoğurursan o şekli alır kaldıki modül bileşen yapamayan birisi bile çok rahat kullanabilir.

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim için fiyatına bağlı.

bence dinamik hazır siteler arasında en hızlı
güncellenebilir bir CMS.

fiyatına bağlı tabi, ucuk bir rakam olmazsa alırdım

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ilk önce açık kaynak kodu geyiğiyle milleti peşinden götürüp sonra kendine ihanet etmiş olacağı için almazdım. hoş beleşinide kullanmıyorum ya...

memocan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce açık kaynak kodu geyiğiyle milleti peşinden götürüp sonra kendine ihanet etmiş olacağı için almazdım. hoş beleşinide kullanmıyorum ya...

Bkz. mambo'nun akibeti, türkiyede en çok tercih edilen ve joomla yokken var olan bir sistem böyle olunca taklaya geldi tabiri caizse

Aktifhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
joomla temadan parayı kırıyor zaten ama ücretlide olsa kesinlikle kullanırdım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5