İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla ve vBulletin Hakkında Yardım

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar forumda dolaştım fakat rastlayamadım. Merak ettiğimiz bir konu var. Biz bir tıp portalı yapmak istiyoruz. Forum için vBulletin satın aldık ve siteadresi.org/forum şeklinde bir dizin yöntemiyle bunun kurulumunu yaptık.
Ana dizin için ise devamlı güncel haberlerin olacağı bir CMS portal sistemi istedik ve tercihimiz maddi olarakta bizi zorlamayacak nitelikte olan Joomla oldu.

Merak ettiğimiz konular;
1- Joomla anadizinde güncel haber, duyuru ve makalelerin yayınlanacağı bölüm olacağı için joomladaki üyelik sistemini kaldırmak istiyoruz. Böylece hem herkez bu işten faydalanabilir duruma gelecektir, hemde entegre problemi ortadan kalkmış olacaktır. Ama üyelik sistemini nasıl ve nereden kaldıracağımızı bulamadık=(
2- Joomla için jm_medical isimli bir tema var çok hoşumuza gitti üstelikte tema ücretsiz free lisansa sahip ama temanın download aresini bulamadık.
3- Joomla için 4 dili aynı anda çalıştırmamız gerekiyor. Yani kullanıcı kendisi seçecek dili... Ama birkaç yerde joomlanın sadece 2 dil desteklerdiğini duyduk bu doğrumudur?
Eğer değilse; Tükçe ve ingilizce dil desteklerini temin ettik. Sadece Almanca ve Bulgarcaya ihtiyacımız var. Bu sorunu nasıl halledebiliriz?
4- vBulletin için reklamsız Türkçe, Almanca, Bulgarca dil desteklerine ihtiyacımız var. Bu sorunu nasıl halledebiliriz?
5- Forumda daha önceden verilmiştir eminim ki ama ben göremedim Joomlaya nasıl tema ekleniyor ve aktif ediliyor bir link atmanız mümkün mü acaba arkadaşar?

Desteklerinizi bekliyoruz.
Herkeze iyi çalışmalar.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
4-) 3.6.8 Sürümüne Göre Türkçe ve Almanca vbulletin language' yi PM ile yolladım. İşine yarar umarım.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4-) 3.6.8 Sürümüne Göre Türkçe ve Almanca vbulletin language' yi PM ile yolladım. İşine yarar umarım.

Çok teşekkürler kardeşim tekrar sağol. Başka bir arkadaşta temamızı göndermiş. Sanırım güzel birşeyler çıkacak ortaya işimiz bitince:)

Yanlızca merak ettiğim bir konu var benim temayı yükledik sonrasında da sitedeki hiç bir link çalışmamaya başladı neden olabilir acaba bu?

Edit:
Arkadaşlar problem halledildi arkadaşımızın sanki uzmanlık alanıymış gibi seo diye bir olayı aktif etmesinden kaynaklanmış bu gecici arıza:)

TeknolojiPartneri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenizinadi.com yani root a joomla
sitenizinadi.com/forum adresine de forum kuracakmissinizya.

bunu şöyle yapabiliriz.

sitenizinadi.com/index.php bu joomla olur
sitenizinadi.com/forum.php buda forum olur
boylece hem forum hemde joomla root a olmus olur.
joomlaya artio sef forumada zoints seo kuruldugunda.
arkanıza yaslanıp para sayma makinesi almak lazim :)

joomla konusunda size yardimci olabilirim isterseniz.
msn messenger üzerinden ulaşabilirsiniz.
kolay gelsin

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
1- modüllerden üye menüsü ve login modülünü pasifleştirebilirsiniz. site configurations ten üyelik kaydını kapatabilirsiniz
2- www.joomlamarket.de/downloads/free-templates-/jm-medical/details.html
3- joomfish eklentisini kullanabilirsiniz. sonra admin panelinden her eklediğiniz menü ve haber için dile göre çeviri ekleyebilirsiniz. seçtiğiniz ana dil baz alarak çeviriliyor yanılmıyorsam.
4- cevaplanmış : )
5- installer -> template (menüler değişmişti galiba bi ara.en son böyleydi:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5