İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomlada Fontu Değiştirmek İstiyorum

ugurbuxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şu sitedeki fontta yazılar iç içe girmiş ve fontu değişerek veya yazı boyutunu değişerek düzenli ve iç içe girmeden güzel gözükmesini istiyorum. yaklaşık sitenin 15 sayfasın var hepsinin aynı şekilde değişmesini istiyorum. ne yapmam gerekiyor acaba yardımcı olabilirmisiniz ?

http://www.lisaweinberg.ca/

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Arkadaşlar şu sitedeki fontta yazılar iç içe girmiş ve fontu değişerek veya yazı boyutunu değişerek düzenli ve iç içe girmeden güzel gözükmesini istiyorum. yaklaşık sitenin 15 sayfasın var hepsinin aynı şekilde değişmesini istiyorum. ne yapmam gerekiyor acaba yardımcı olabilirmisiniz ?

http://www.lisaweinberg.ca/

hocam css biliyor musunuz?
css biliyorsanız google chrome ile fontunun değiştirilmesi istediğiniz yazıya sağ tıklayıp öğeyi denetle deyin,karşınıza o yazının id,classları ve o id'lerin class'ların değerleri gelir.onları css dosyanınızdan değiştirirek istediğiniz hale getirebilirsiniz.

google chrome'daki bu özelliğin benzeri mozillada da var.mozilla kullanıyorsanız firebug isimli eklenti ile de aynısını yapabilirsiniz

resimdeki gibi :

iyinetfontdegistirme.jpg

ugurbuxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam sağolun ancak ben direk sitenin dosyalarını değiştirmek istiyorum. yani her ziyaretçi o şekilde görmesini istiyorum

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
hocam sağolun ancak ben direk sitenin dosyalarını değiştirmek istiyorum. yani her ziyaretçi o şekilde görmesini istiyorum

hocam gösterdiğim o zaten :) ordaki değiştiriğiniz yerleri css dosyasında değiştireceksiniz,resimdeki gibi o fontların hangi id ve classlara bağlı olduğunu css dosyasında neleri değştirmeniz gerektiğini görürsünüz.o zaman sadece 1 noktadan bütün sayfaları değiştirip siteyi yenileyebilirsiniz,ziyaretçilere yönelik :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5