İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

joomlada türkçe karakter sorunu

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dreamhosttan joomla yükledim ingilizce olduğu için konu başlıklarında türkçe karakterler bozuk çıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim?

herkese teşekkürler

GWH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
templates klasöründeki index dosyalarının en başına

<?php

header ("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-9");
?>

bu kodu yerleştir düzelir.
adminde de aynı sorun varsa admin tasarımdaki \joomla_admin klasöründeki index in en başına bu kodu yapıştır...

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bi yapayım bakalım vallahi çok teşekkürler iyinet başka ya:Dbu joomlacıların forumuna yazdım ses seda yok ne kargaşa var öyle ya!!!

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
templates klasöründeki index dosyalarının en başına

<?php

header ("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-9");
?>

bu kodu yerleştir düzelir.
adminde de aynı sorun varsa admin tasarımdaki \joomla_admin klasöründeki index in en başına bu kodu yapıştır...
en başa ekliyoruz değil mi? ekledim ama olmadı...
acaba templates deki index mi olmalı yoksa diğeri mi?

bigtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dreamhosttan joomla yükledim ingilizce olduğu için konu başlıklarında türkçe karakterler bozuk çıkıyor bunu nasıl düzeltebilirim?

herkese teşekkürler

Admin panelinde Site/ Global Configrasyon/ ayarlarında locale sekmesinde language Turkish ve country locale de ise tr_TR seçili olmalı..Bunun için tabiki türkçe dosya yüklü olmalı..

Bir diğer konu da
kullandığınız tema içindeki dosyalarda karakter kodu iso: 8859-1'i 8859-9'a çevirmelisiniz.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Admin panelinde Site/ Global Configrasyon/ ayarlarında locale sekmesinde language Turkish ve country locale de ise tr_TR seçili olmalı..Bunun için tabiki türkçe dosya yüklü olmalı..

Bir diğer konu da
kullandığınız tema içindeki dosyalarda karakter kodu iso: 8859-1'i 8859-9'a çevirmelisiniz.

turkish olarak çevirdim .acaba temada hangi dosyalarda ?

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<?php defined( "_VALID_MOS" ) or die( "Direct Access to this location is not allowed." );?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<?php if ( $my->id ) { initEditor(); } ?>
<meta http-equiv="Content-Type" content=" text/html; charset=iso-8859-9"/>
<?php mosShowHead(); ?>

böyle değiştirdim ama yine olmadı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5