İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla'ya flash eklemek

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Joomla sitemin herhangi bir yerine flash eklemek istiyorum.
İlk önnce swf dosyasını ftp ye attım.
Sonra kodlarını özel html modülünden ayarlayıp top pozisyonuna yerleştirdim ama flash çıkmıyor. Flash'ı nasıl ekleyebilirim?

GökhanHT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modüllerden yeni de ordan dw yi aç flashın kodunu al ve yapıştır module sonra modul yolunu değiştir.kaydet bu kadar

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam kullandığın editörde flash ekleme var mı yok mu bilmiyorum bu nedenle baştan anlatıyorum.
1. Buradan joomlafck indir mambot olarak yükle. Genel ayarlardan seçili editörünü joomlafck olarak seç.

2. Flash dosyasını ftp ye yükle. Örneğin deneme.swf yi ana dizine yükledin buna göre devam edeceğim.

3. Yeni modül aç editörde flash butonu var. Orada flash adresine ana dizine attığın için direk deneme.swf yaz ve boyutunu gir. Modülü kaydet tamamdır.

Bu arada dw dreamveawerin kısaltmasıdır. Flash ekleme kodlarını buradan yada başka bir yerden alarak direk modülde bu kodları ekleyipte yayınlayabilirsin.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
http://www.justin-cook.com/wp/wp-content/uploads/2006/12/mod_anything.zip
bu mod ile html kodu olarak modül oluşturabilirsin. modüller sayfasında "anything" kutucuğuna aşağıdakilerden birini yazarsın

basitçe
<embed src="dosya.swf" height="300 yükseklik" width="150 genişlik" />

tam kod
<object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="150" height="200">
<param name="movie" value="dosya.swf" />
<embed src="movie.swf" width="150" height="200" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed>
</object>

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ReL4X, nasıl mambot yapacağımı bilmiyorum, internette araştırdım ama 1.0.x içinvar hep

sempaty, verdiğin linkteki dosyayı indirdim içinde bir php dosyası bir de xml dosyası vardı ikisini de ftp de joomla dosyalarındaki plugins klasörüne attım ve modüllerde "anything" diye ibr modüm gözükmedi.

Kahretsin joomla da yeniyim :(

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
yok admin panelden installer->module ( yükleme->modül veya bunun gibi bir çeviri ) zip dosya olarak yükleyeceksin. sonra yine admin panelden modules->site modules sayfasında "anything ..." modülüne girip "published: yes " yapıp anything kutucuğuna istediğin kodu ekleyeceksin

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Dediğini yaptım ve sonuç:

* JFolder::create: Dizin Oluşturulamadı
* UYARI! - Dosya Taşıma Başarısız

mustifanci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım bu demek oluyor ki modul yazılabilir olarak ayarlanmamış bunun içinde ftp den sitene gir modulu bul buyuk ihtimalle modulesin içindedir ve dosyasını özelliklerden 777 yap kolay gelsin bide daha kapsamlı bişey istersen joomlatr.org türkiye destek sitesi buradaki arkadaşlar da yardımcı oluyor baya sağolsunlar

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Tamam ya bu sorun çözüldü. Ftp ye swf dosyasını attım ve no editor seçtim kodları yapıştırıp pozizyonu seçtim süper oturdu :)

Eqsilon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
madem joomlada yenisin sana bi tavsiyede bulunuym..Kardeşim ÖzelHtml modülü war ona her türlü .swf dosyalarını ekleyibiliyorsun.

Ama makalelerin içine eklenmiyor.Bunun için pluginler mevcut piyasada ama
benden sana bir tavsiye sitene plugin yükleyeceğine video hiç koyma daha iyi ;)

Asalsayi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
CKEditör kullan. Bence en kıyağı bu editör. Flash dosyanı arayüz ile upload edebilir, sayfana arayüzle, önizlemeli olarak ekleyebilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5