İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

joomlaya video nasıl eklerim?

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 dakikalık bir video eklemem gerekiyor, onu joomla 1.5 te nasıl yaparım? şablona bağlı bir şey var mı yoksa 'içerik ekle'de bir şekilde yapabilirim bunu özel modul kullanmadan?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Videoyu kendinizmi yükleyeceksiniz yoksa? Herhangi bir sitedenmi çekeceksiniz ? Detayları verirseniz yardımcı olabilirim.

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet video cd'den, bir pianistin tanıtım amaçlı bir video, 10 dakikalık, yani benim hostingde bulunacak...

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim, onu deneyecem, umarım becerebilecem

ferventboy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seyret bileşenini yükleyebilirsin. Şuanda en popülerleri o ve güvenlik yönünden de en sağlamı o gibi gözüküyor. Ayrıca Joomla'nın da önerdiği bileşenler içinde.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Seyret bileşenini yükleyebilirsin. Şuanda en popülerleri o ve güvenlik yönünden de en sağlamı o gibi gözüküyor. Ayrıca Joomla'nın da önerdiği bileşenler içinde.

Konuyu açan arkadaş sadece bir tane video ekleyeceği için seyret i önermedim. Sadece 1 video için seyret bileşeni çok gereksiz olur.

mustifanci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu açan arkadaş sadece bir tane video ekleyeceği için seyret i önermedim. Sadece 1 video için seyret bileşeni çok gereksiz olur.
Sana katılıyorum bence dailymotion gibi bir siteye yükle oradan sitene ekle en azından server daha hızlı olur daha çabuk dolar

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar biraz daha soru olacak...1- yaw- ben ilk joomlada bir yere tıkladım ve benim ana sayfadan site title kaldırdım. şimdi yeni bir siteye joomla kurduğum zaman o title nerden kaldırılıyor bulamıyorum! joomla 1.5 kullanıyorum. ana sayfada sitenin title görmek istemıyorum....2- ziyaretçi defteri bileşeni indirdim, bileşenlere attım, ama nedense yönetim panelde o görünmıyor:(((( ziyaretçi defteri nasıl kuracam??en so indirdiğim foca mı neydı onun adı...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
arkadaşlar biraz daha soru olacak...1- yaw- ben ilk joomlada bir yere tıkladım ve benim ana sayfadan site title kaldırdım. şimdi yeni bir siteye joomla kurduğum zaman o title nerden kaldırılıyor bulamıyorum! joomla 1.5 kullanıyorum. ana sayfada sitenin title görmek istemıyorum....2- ziyaretçi defteri bileşeni indirdim, bileşenlere attım, ama nedense yönetim panelde o görünmıyor:(((( ziyaretçi defteri nasıl kuracam??en so indirdiğim foca mı neydı onun adı...
yeni bir joomla kurduğun zaman genellikle orda welcome to frontpage felan yazar, bunu kaldırmak için main menüde ilk sırada bulunan ana sayfa linkine tıkladığın zaman sağ tarafta bulunan sekmelerde page title yazar ve yanındada title da yazan kelime onu sildiğin zaman başlagnıç sayfasındaki yazıyı kaldırmış olursun. Ve bu sefer de configuration.php dosyasında site adı ne yazıyorsa o çıkmaya başlar. Ziyaretçi defterine gelince 1,5 için pek sağlam bir bileşen yok. Easy book bileşeni var oda admin panelde pek bir yöntemi yok. Yani ziyaretçilerin yorum yazmasını felan engelleyemiyorsun ve böylelikle botlar bir sürü spam yapıyor. Bileşen kurulumunu yapman için bazı dizinlerin yazılabilir olması gerekmekte. Admin panelde üst menüde en sağda bulunan yardım bölümünden hangi dosyalara yazma izni verip vermeyeceğini görebilirsin. Yazma iznini verdikten sonra yine admin panelde install/unistall yükle kaldır bölümünden bileşeni yükleyebilirsin. İşin bittikten sonra dosya yazma izinlerini yeniden eski haline getirmeyi unutma.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5