İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Jquery`deki inputu Post etme

ercan_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, Ben jquery`den input add kullanıyrum ve bunu nasıl post ediceğimi bilmiyorum. Yani özelik ekle diye bölüm var ve bundaki butona tıkladığında 2 tane input çıkıyor her tıklandığında 2 input cıkıyor ve içine girilen verileri post etmek istiyorum şimdiden teşekkürler.

HTML:
<div class="input_fields_wrap">
Özellik ekle butonuna tıkladığında inputlar burda çıkıyor.
</div>

<button class="add_field_button btn btn-primary">
<i class="fa fa-plus"></i>  Özellik Ekle</button>

Buda javascriptyi.

PHP:
$(document).ready(function() {
    var max_fields      = 100; //maximum input boxes allowed
    var wrapper         = $(".input_fields_wrap"); //Fields wrapper
    var add_button      = $(".add_field_button"); //Add button ID

var x = 1; //initlal text box count
    $(add_button).click(function(e){ //on add input button click
        e.preventDefault();
        if(x < max_fields){ //max input box allowed
            x++; //text box increment
            $(wrapper).append('<div style="padding-top:5px; padding-bottom:5px;"><input type="text" style="width:45%" class="form-control" name="mytext[]"/>     <input type="text" style="width:45%" class="form-control" name="mytexta[]"/>    <a href="#" class="btn btn-danger remove_field"><i class="fa fa-times"></i> Sil</a></div>'); //add input box
        }
    });

$(wrapper).on("click",".remove_field", function(e){ //user click on remove text
        e.preventDefault(); $(this).parent('div').remove(); x--;
    })
});

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum...

--IYINET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazilan mesaj 13:37 -->-> Daha önceki mesaj 12:37 --

Arkadaşlar bir yardım edecek baba yiğit yok mu?

wizz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
post işlemin yaparken yaoacağım şey jqery post ile ya da ajax post kullanmalısın örne verecek olursam.
$('#btnsave').click(function(){
var formValues = $('#formkaydet').serialize();//form verilerini gönderme
$.post('formkaydet.php',formValues, function(gelen){
$('#sonuc').html(gelen);//gönderilen formdan gelen değeri #sonuç id li div e yazıyorum.
$('#formkaydet').find("input, textarea").val("");//yazdığım değerleri sıfırlıyorum
});
});

ercan_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam verdiğim kodlardan ayarlayamazmısınız tam olarak nasıl yapacağım? Birde kayıt yaptığım yeni detayına geri girdiğimde aynı veriler detayda gelmesini istiyorum yani yeni ekle dediğimde kayıt yapılan veriyi bir daha detay dendiğinde kayıt yapıldığı gibi geri gelsin.

post işlemin yaparken yaoacağım şey jqery post ile ya da ajax post kullanmalısın örne verecek olursam.

KrmYlmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 şekilde post edebilirsiniz,

jquery ile input add yaparken form etiketinide ekleyip standart html post yada jquery post kullanabilirsiniz.

bunun için submit butonunuza bir id vererek butonun click olayında http://api.jquery.com/jquery.post/

işlemini uygulayabilirsiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5