İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

JS ile follow belirlemek?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Mesela ben link çıkışlarını js ile kontrol etmek istesem href etiketine değilde js ye atayarak kontrol ettirsem bu mümkünmüdür?

Örneğin aşağıdaki link sempatik bir follow muş gibi dursa ama ben onclick ile js sayesinde bunun çıkışını nofollow yapsam olmaz mı?

<a href="www.site.com" onclick="sayac(this)">Tıkla</a>

yoksa nofollow için illa ;

<a href="www.site.com" rel="nofollow">Tıkla</a>

demek gerekiyor.
Yani href etiketi bir nevi kandırmaca gibi olacak asıl çıkış js içinden olacak...

Var mı böyle bir şey :)

angelside

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
jquery ile bunu yapmak çok basit, sadece birkaç satır ile sayfadaki tüm veya belirli linklere nofollow vermek mümkün, ancak bu yöntem ile vereceğimiz nofollow u botların anlamayacağı kanısındayım.

Ama örneğin tüm linklere google analitsik kodu aşılamak gibi çok pratik işler yapabiliyoruz. Mesela tek tek linklere onclick="sayac(this)" yazmanız gerekmiyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Evet işin bot kısmıda var tabi ve anlamayacaklarıda aşikar gibi. Ancak yapılabilirliği hoşuma gitti. Dediğin gibi çeşitli aktivitelerde kullanılabilir.

Cevap için teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5