İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

JSP'ye Geçicem Ama Önce...

ahpena

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Bundan Sonra JSP İle Uğraşacam
Ama Önce Bana Bilen Arkadaşlar Bazı Konularda Yardım Ederse Sevinirim

Bikaç Sorum Var;

1.JSP'yi Windows'ta Nasıl Çalıştırırım
2.İnternette Bulabileceğim Türkçe İçerikli JSP Örnekleri,Scriptleri Olan Bir Site Varmı
3.JSP 'de Database Olarak Ne Kullanıyor
4.Bana Yardım Edecek Kimse Varmı???

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Apache ve Jakarta project kullanarak windows ortaminda JSP calistirabilirsin. MySQL JDBC destekliyor Java Pages.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
JSP öğrenemekte zorluk çekebilrisin. hem yaygın değil hemde fazla kaynak yok. sen en iyisi ASP.NET e başla...

asp,asp.net,php gibi dillerde internette türkçe ve ingilizce olarak istediğin kadar kaynak ve yardım bulabilirsin...

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
jsptr.com/net tavsiye ederim. güzel yazılar var.

şunu söylemeden edemicem; linux sunucu üzerinde JSP desteği sağlıyoruz. Tomcat sunucusu (Jakarta) kullanıyoruz. garip bi çalışma mantığı var, var olan dosyaya yok diyor, yok olanı çalıştırıyor. kazara dokunursan tomcat'e, artık diyorum sunucu akıllandı küstü bana :D çalışmıyor tekrar. çok zor bir JSP.

ama ama, temeli java olduğu için oldukça güvenli. akademik açıdan değerlendirsen iş imkanın oldukça yüksek. bankaların net şubelerinin tamamı JSP ile hazırlanır, güvenlik bir numaralı sebeptir.

şimdiden kolay gelsin.

ahpena

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte bende bazı şirketlere hazırlayacagım
işte adamlar kredi kart no larını verecek ona gore sipariş vs.
baldor unda dediği gibi güvenlik bakımından ii oldugu icin JSP yi sectim ama
bunun icinde yeterli döküman vs. bulabilecegim site yok..

baldor ve diger arkadaslar yazdıklarınız icin TSK

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
direk mysql kullanabiliyorsun sql olarak.
http://www.pusula.com/jsp/
bu sayfa sana yardımcı olacaktır. şu anda php yi bıraktım bende jsp üzerine kasıyorum sanırsam güzel bilgi paylaşımı sağlarız.

teknik olarak;
1. asp ile birbirlerine çok benzerler
2. <% %> script taglarini kullanıyor.
3. mysql kullanılabilir.
4. değişkenleri baştan tanımlamak gerekiyor
int sayi;
sayi=10;
string isim;
isim="caesar";
gibi.
5. perfomansı çok iyi eğer win32 ye kuracaksan ve apachen varsa tomcat kurman yeterli sadece portu farklı göster 8100 portunu kullanıyorum ben.

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güvenlik bakımından JSP nin PHP den üstünlükleri nedir? Genelde Java bilen kişiler servlet lere ve JSP ye yöneliyor. Sadece web programlama için JSP ögrenmek ne kadar doğru olur bilemem.. Sport arkadaşımızın dediği gibi kaynak bulmakda zor.. Sana önerim başlanğıç için PHP dir. Ayrıca çok yararlı olacak bir IRC serveri: irc.freenode.net .. ##PHP , #CSS , #JavaScript

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5