İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

"k" hesabı

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Bir çok webmaster sitesinde görüyorum. Sitem 100k, 300k gibi tanımlamalar. Tekil ziyaretçi olarak kaç kişi oluyor örneğin 70k? Burdaki "k" noluyo?

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her 1K 1.000 tekili ifade etmektedir.

70k 70 bin tekil.

Eyvellah Sarget. Rahatladım şimdi :) Peki başlıkla alakası yok ama reseller ya da dedicated server almak için bir sitenin minimum kaç tekil giriş olması gerekir? Ortalama bi hesap olarak yani. Yani kaça "k"dan sonra böyle bir zorunluluk doğar ve hosting yetmemeye başlayabilir?

mizahci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu hostingle ilgili değilde harcadığın trafikle ilgilidir!
Baktın bir ay bandwith yetmedi ertesi ay hostunla konuşup bir trafik ölçümü yaparsın ve ona göre trafiğini yükseltir yada gerekli işlemi yaparsın :)

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu hostingle ilgili değilde harcadığın trafikle ilgilidir!
Baktın bir ay bandwith yetmedi ertesi ay hostunla konuşup bir trafik ölçümü yaparsın ve ona göre trafiğini yükseltir yada gerekli işlemi yaparsın :)

Hostingten kastım paylaşımlı olan serverler. Bildiğimiz hosting planları yani.

mizahci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi ben olayı forum olarak ele aldım ve trafik açısından değerlendirdim.
Eğer siteniz forum değil ise bu kullandığınız eklediğiniz materyale göre değişir yani ne kadar çok içerik resim, video vs. o kadar çok alan yani daha büyük hosting planları...
Trafik olayında da şunu diyebilirim sitenizin içeriğine göre değişmekle beraber 500 - 1000 tekil üyesi olan bir forumun yada sitenin oldukça yüksek bir bandwith kullanması gerekir. Bu da yine ölçümler sonucu ulaşılabilecek bir rakamdır, bunun tahmini olmaz...
Umarım cevap oldu :)

kundur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi ben olayı forum olarak ele aldım ve trafik açısından değerlendirdim.
Eğer siteniz forum değil ise bu kullandığınız eklediğiniz materyale göre değişir yani ne kadar çok içerik resim, video vs. o kadar çok alan yani daha büyük hosting planları...
Trafik olayında da şunu diyebilirim sitenizin içeriğine göre değişmekle beraber 500 - 1000 tekil üyesi olan bir forumun yada sitenin oldukça yüksek bir bandwith kullanması gerekir. Bu da yine ölçümler sonucu ulaşılabilecek bir rakamdır, bunun tahmini olmaz...
Umarım cevap oldu :)

Eyvellah...Sağolasın...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi