İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaç Kişi İngilizce Site Açmak İstiyor?

Aşağıdakilerden Size Uyacak Olanı Seçin...

• Çevirilerimi Kendim Yaparım

Kullanılan: 25 36.2%
  • Netteki Hazır İngilizce Kaynakları Kullanırım (copy-Paste)

Kullanılan: 29 42.0%
  • Çevirilerimi bir Çevirmene Yaptırırım

Kullanılan: 7 10.1%
  • İngilizce Site Açmak Gereksiz

Kullanılan: 8 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    69

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklıma takıldı,

Konuların genelini okudugumuzda çoğu insan ingilizce site açmak istediğini söylüyor, İnternetten para kazanmanın sırrı illaki yabancı içerik ve ingilizce site açmak diyor. Copy-paste contetnt olduğunda verim alınabiliyor ama yinede ilk elden çıkma bir ingilizce içerikle hiçbir zaman aynı olmuyor diyor...

Sorum şu,
önümüzdeki 3 ay içinde kaç kişi sitesini ingilizceye çevirtecek yada yeni bir site ancak orjinal içerikle olusturulan bir ingilizce site açacak?

ve bunu yaparken hangi kaynakları tercih ediyorsunuz?

yukarıdaki ankete yanıtlayalım, ve dilerseniz aşağıya açıklama yazabilirsiniz. Seçtiğiniz seçeneği ve nedenlerini belirtebilirsiniz.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence cpy paste yapmak yerine gene copy paste yapacagin metni kaynak olarak gosterip o metin uzerinden degisilikler yaparak yada onu kaynak alarak ona benzer bir metin hazirlamak hem arama motorlari acisindan hemde ceviriye odeyecegi ucret acisindan daha uygun duruma gelir

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence ingilizce site de gerekli turkce site de gerekli. Ingilizce gerekli cunku turk reklam verenlerin turk webmasterlere verdikleri degeri cogumuz biliyoruz ( adsense icin degerlendirirsek ) turkce gerekli cunku bizi once turkler taniyor.

Fikrim soyle ki ; Ingilizce siteler kadar turkce sitelere de onem vermeliyiz. Cunku bir cogumuz artik tamamen yabanci sitelere yonelmis durumdayiz. Inkar etmiyorum bunlardan biri de benim. Alintiya karsi oldugum icin ( ama zorunlu olarak bazen yapiyorum ) kendini guncelleyen yabanci site yapma taraftariyim.

"Yaparim site kendini gunceller."

Bence ankete boyle bir secenekte koymalisin :)

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sonunda ingilizce sitemi açtım ilk güncellemede aha buraya yazıyorum pr5 + olucak :)

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darkman' Alıntı:
ben sonunda ingilizce sitemi açtım ilk güncellemede aha buraya yazıyorum pr5 + olucak :)

açtın? :S daha dun senle konusmuyomuduk? kime yaptırdın jet hızı ile çevirilerini ? Bende neden bu çoçuk kaporasını yatırmadı diyodum :D

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Secenekler az, yani ingilizcem var ama iyi degil yine de ceviri yapamasam da hazir kaynagi editlerim veya bir kac kaynaktan alir karistiririm. Ille cevirmen tutmaya ya da haziri alip koymaya gerek yok.

Ing site de gerekiyor gelir bekliyorsaniz

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende açtım bir tane (blog). eklemeler yaptım ama 8 gündür güncelleyemiyorum.50 tekile çıktı. güncelleyince daha iyi olacak inşallah...

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açtın? :S daha dun senle konusmuyomuduk? kime yaptırdın jet hızı ile çevirilerini ? Bende neden bu çoçuk kaporasını yatırmadı diyodum

şaka yapıyorsun ne çevirisi bi ton param gitti zaten çeviriye

F

fatihgoz

Misafir
Ben de ingilizce site açtım, açalı 15 gün oldu ve şimdiden 1000 tekil alıyor hemde kaliteli ziyaretçi.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Almanca ve Ingilizce 2 dilde sitelerim var. Cok iyi hit aliyorum. Kaliteli hit oldugu icin cebime giren miktar gercekten cok fazla.

Impetus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazin sitelerinizi de burdan da gitsin ziyaretçi. hemde görelim değerlendirelim...

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 adet ingilizce site açtım günlük hit her biri ortalama 200-250 buluyor şimdilik. ama daha arama motorları indexlemedi beklemedeyim halâ :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ing. site açmak çoğunlukla risktir. büyük sitelerin ve alternatiflerin arasında arama motorlarında üst sıralarda yer almak sanıldığından veya Türkiye'de olduğundan çok daha zordur. sitenin eski olması, pr si gibi buralarda gerekli olan doneler dünya geneline çıktığınızda yeterli olmaz ve birşey ifade etmezler.
Türkçe sitelerden hit yollamanın da yarardan çok zararı olmaktadır, bununla birlikte o sahayı da burada olduğu gibi düşünüp ilgili yerlerden link almak, daha doğrusu reklam vermek belki fayda getirir.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Impetus' Alıntı:
yazin sitelerinizi de burdan da gitsin ziyaretçi. hemde görelim değerlendirelim...
Buradan giden ziyaretçinin zerre kadar faydası yok:)
Sadece yabancı hit işe yarar yabancı sitelerde.

S

Sitebul

Misafir
Bilmediğim bir dilde sagdan soldan c/p yabancı site yapsam ne olur yapmasam ne olur.
Gercekten o dili bilmiyorsan toplama içerikler ile bişe yapmak yanlış diye düşünüyorum.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evt, çıkardığım nokta,
ben bilmesemde de o dili copy-paste ile işimi hallederim.. yada çevirimi kendim yaparım oldu. Demek ki forum genelinde ingilizcesi ii ama gizli kalmış çok cevher var...

Neyse, anlayanlar için şöyle bir projem var, aşağıdaki bir ilandır :)

as i am asking this question to you, i just wonder the english usage factor of forum goodies. The result is; Turkish community has great foreign language knowledge and able to handle english articles by their selves...
Anyway, If all of you can speak english, why do not we start a Workshop to improve ourselves in practise? Many courses in abroad use this method to their students in U.K. May, we can do by using our msn accounts...as well?
Translation is not necessary by it's own, we must speak, and msn can be the best oppurtunity...

if anyone wanna start english workshop, and understand this passage...
pls apply me from pm's.

Regards

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darkman' Alıntı:
şaka yapıyorsun ne çevirisi bi ton param gitti zaten çeviriye

bu arada o darkartmış :D kusura bakma karıstırdım. O kadar çok insan ekliyor iş yapıcez diyor ki, karıştırıyorum.

k.i.b

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dude, I didn't understand what you wonder exactly. Do you mean writing english articles with helping each other or only practicing your english knowledge with speaking/writing on the net?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5