İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaç para istesem?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Detayları konuşmadık ama büyük ihhtimal statik bir site olacak.Bir firma için (orta yada küçük çaplı fabrika) bir site yapma durumumuz var.Kaç para istesek uygun olur.
Ürünleri yazmayacaz.İletişim ,hakkında,vs temel 4-5 sayfa olur .
Ancak diğer meselelerde var tabii.Gelecekte arasırada olsa güncellemeler olacak.Bu nasıl ayarlanıyor.Yıllık ücretler vs.
Yaptığınız sitenin ilerleyen zamanlarda güncellemeleri için ne kadar alıyorsunu veya güncellemeleri kendileri yapacak şekilde admin sayfalı birşey yapsak fiyatı ne kadar kabartmak lazım.
Son olarak yıllık ücretleri müşterimi ödemeli yoksa ondan alıp heryıl yenileme yapılarak bayiliğimizden açacağıız hostlarla kar etmeye devam etmemiz mi uygun olur.
KOnu hakkında tecrübeli arkadaşlarımın görüşleri çok yararlı olacak.
Şimdiden teşekkür ederim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
anlattıkların müşteriye göre ve senin ona kendini nasıl yansıttığına göre değişir. Ancak buna benzer bir işlemi 2 ay evvel falan ben aynen şöyle yaptım ;

Website tasarımı : 600ytl
Yıllık Hosting : 80ytl
Yıllık Domain : 25ytl
Aylık Site Bakım : 50ytl

Daha sonradan aynı tasarım üzerine yazılım oturtmayı istediler. Firma haberleri, yeni çıkardıkları ürünler ve internetten sipariş için...Tüm bunlarada 400ytl yazılım için aldım.

NOT: Aman haparanı peşin alasın. Ben öyle yapıyorum. Çünkü sonradan illa problem çıkıyor...Açın biri senin yaptığına sallayıp aynını 100ytl ye yapardım ben diyince karışıyor ortalık. Gerçi bu firmadan firmayada değişir ama aklında olsun ;)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür.Tamam aklımda tutarım.Fiyatlandırman gayet uygun geldi belki birmiktar aylık güncelleme fazla gelebilir.(Bence uygun ancak siteyi alana :) )
Bakalım belki ondan hiç bahsetmem.Ek olarak isterlerse o zaman söylerim.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eğer kendin host sağlayabiliyorsan host masrafınıda kısabilirsin. insanlar git gide ucuza site yapmaya başlayınca musteriyi elinde tutmak daha onemli bir hal aldı. Bundan 2 sene once aynı firma site için 1000$ vermişken bugun 500$ ı zar zor veriyorlar.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
80 milyon host parası mı alınır Allah aşkına? nasıl geçiriliri mi yapıyorsunuz yoksa site mi yapıyorsunuz?
site yapmak emektir eyvallah, ona istediğiniz rakamı söyleyin, diğerlerinin parasını bundan çıkartın ama fiyatları beli şeyleri atmayın, yazık, günah..
bu insanlar da bir gün host, domain ücretlerini görecek, arkanızdan saydıracaktır! 10 ytl için saydırmayın kendinize.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D yok saymazlar.İllaki bu siteyi yaptıktan sonra ya şu nasıl olur bunu nasıl yaparım vs bir sürü hesaba katılmayan danışmanlık hizmetlerini ister istemez ücretsiz verecez ona saysınlar.
Zaten ben bu bilgileri ayırıp vermeyecem .Bilmiyorlarki ne gereği var.Sadece yıllık masrafı toplam şu kadar der bırakırım ister beni aracı kılsın ister domaini öğrensin kendi yenilesin.
Görüşleriniz için teşekkürler.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Hazır template editleyip verecekseniz ve sirketseniz 250$ eder. Degilseniz 50$ lık iş gereketirecek bile bir zaman dilimine sıgmaz yapımı.

Yok özgün bişiler olsun diyorsa müşteriniz logo vs. (ancak iyi bir tasarımcısanız) tanıtım sayfaları 750$ civarında seyretmekte.

Hosting için bilgi veremeyecegim 5$ da var 500$ da var.

Güncellenecek bir durum varmı pek yok gibi bu bilgiler ışıgında yinede siz ona aylık 50$ diyin. piyasa ölmesin.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
600ytl den aşağı yapma bu tasarıma 1 yıllık host domain ve ufak tefek güncellemeleri dahil tut

1. yıl sonunda sadece domain ve host ücretini al

Küçük güncellemeler için ücret talep etme ancak script yazılması gereken bi ekleme vs... isterlerse bunun için extra ücret talep et bide en önemlisi sayfa sayısını işin başından netleştir yani ana sayfa iletişim sayfası hakkımızda sayfası gibi iş 5 sayfa ile başlayıp 20-30 sayfaya dönmesin yani :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
80 milyon host parası mı alınır Allah aşkına? nasıl geçiriliri mi yapıyorsunuz yoksa site mi yapıyorsunuz?
site yapmak emektir eyvallah, ona istediğiniz rakamı söyleyin, diğerlerinin parasını bundan çıkartın ama fiyatları beli şeyleri atmayın, yazık, günah..
bu insanlar da bir gün host, domain ücretlerini görecek, arkanızdan saydıracaktır! 10 ytl için saydırmayın kendinize.

sen nediyosun güzel kardeşim...kim kime neyi geçiriyor...abuk sabuk konuşarak adamın asabını bozma...Müşteriye gidip saçma sapan atıp tutmalarla veya 50 ytllik adwords kuponlarınla evde şortla oturup hosting satmıyorum ben. Kimin ne olduğunu bilmeden saçma sapan konuşma.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bana niye kızdığını anlamadım. neyi savunduğunu da. dediğinin adı geçirmektir zaten..

5 sayfa için hostu 80 milyona, bir domaini 25 milyona satarak yapıyorsan işini, iş değiştirmeni öneririm, zamanına yazık!
bu benim görüşümdür..

para kazanmanın mantığı da budur. dediğim gibi scriptin belli bir fiyatı yoktur, istediğini söyleyebilirsin ama domainin, hostingin fiyatını çok abartılı vermek size sadece prestij kaybettirir, kazıkçı hatta hatta dolandırıcı damgası vurdurtur. umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım fark şurdan kaynaklanıyor.Gelip netten domainini alınca 13 ytl olabilir ancak bunu birisi senden isteyince bunun üzerine bir miktar işçilik koymak kazıkçılık olmaz.Fiyat iki katı gibi görünüyor ama 10 ytl için belki kaç defa telefonda anlatacan vs. Hosta gelince 5 sayfa için fazla tutmayabilir haklısın ancak Venom unda savunduğu gibi işin ticari boyutuna gelince çok fazla sabit gider var ve bunlar yaptığın işe bu şeklide yansıyor.Firma olmak nasıl ki bir garantiyse hizmet alan adına , aynı şekilde külfet olduuğu kısımda bu fazla fiyatdır.Ve işi firma bazında yapıyorsan bu kurala uymak zorundasın.Yoksa kişi kendi domainini alacak hostunu bulacak kabiliyette bilgide olduktan sonra bir hazır site de atar alanına.
saygılar..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Arkadaşlar el emegi yani işcilik kişi bunu isterse 10ytl ye verir isterse 1000 ytl ye herkez yaptıgı işin degerini kendi belirler. bu serbest piyasadır her elden cıkan ürün aynı olsa zaten bu işin bir fiyatı olurdu.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
haaa bana dolandırıcı kazıkçı diyon yani :D...
Sen tek başına beceremiyosun bari ben yardımcı oluyim konuyu anlaman için ;)
Benim işim hosting satmak vs. değil. Yılda 80 değil 200ytl olsa bile o paraya benim ne karnım doyar nede masrafım çıkar. Benim asıl işim tasarım. Müşteri katalog ister, mankenin bulur, resimini çektirir, tasarımını yaparım herşey okey olur sora bana nerde basıcaz bunu varmı tanıdıgın der. Normal olarak bir matbaa sahibi olmadıgım için aracılık yaparak herkesden çok benim fiyatım pahalı olur. Ama adam işin baskısınıda bana verir. Neden? Akıl bile edemiyosun çünkü ticari bilgin yok...
Adam benden fuar standı modellememi ister. 2-3 arkadaşla birlikte girişiriz işe. Haftalar sonra okey alırız. Ve bunun inşa işini bize verir...Neden? Bilmiyosun...
Bunun gibi iş yaptığım onlarca müşteri arasında biri çıkar yeni bi site istediğini söyler. Oturur konuşuruz briefte okeyleşiriz ve tasarımı teslim ederim. Ama adam derki hostigimizin süresi bitmiş. Bende hosting satmadığımı çünkü bir çok ıvır zıvırla uğraşıldıgını (teknik destek adına) söylerim. Oda parayı tek bi kişiye vermek istediğini gerekirse çek vereceğini söyler. Bende fiyatımı söylerim kabul ederse hostingi bana verir etmezse gider başka yerden alır...
Bunun başka bir açıklaması varmıdır? Adama silah mı dayıyorum, benim scriptim başka hostta çalışmazmı diyorum?, benim hostum konuşmayıda biliyor mu diyorum?...
Aynen böyle gelişiyor ve alıyor adam...Dediğim gibi ben evde şortla yapmıyorum bu işi. ter döküyorum ve açık oynuyorum. Ve böyle satıyorum. Hostinden gelecek paradan bana ne hayır gelir. Yıllık alınacak parayı ben 2 günde benzine veriyorum zaten...
Kısacası ben hizmet satıyorum, hosting değil. Yineliyorum evde boxerla oturup iş yapmıyorum ben. Ve adımda hiç bir zaman ne kazıkçıya ne dolandırıcıya çıktı. Zaten hosting veridiğim tek müşterimde bu. İşim olmaz çünkü küçük paralarla. Sen foruma üyeyim diye beni reseller alıp millete çakan herhangi bir öğrenci falan sandın galiba...

bana niye kızdığını anlamadım. neyi savunduğunu da. dediğinin adı geçirmektir zaten..

5 sayfa için hostu 80 milyona, bir domaini 25 milyona satarak yapıyorsan işini, iş değiştirmeni öneririm, zamanına yazık!
bu benim görüşümdür..

para kazanmanın mantığı da budur. dediğim gibi scriptin belli bir fiyatı yoktur, istediğini söyleyebilirsin ama domainin, hostingin fiyatını çok abartılı vermek size sadece prestij kaybettirir, kazıkçı hatta hatta dolandırıcı damgası vurdurtur. umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
küçük paralarla işim olmaz diyorsun, 600 e tasarım yapıyorsun. boşver ne uğraşıyorsun tasarımla kodlamayla, 5-6 tane host sat 80e, kolunu bile kaldırmadan havadan aynı paralar gelir nasıl olsa.

3-5 tane iş yaparsın böyle. 3 sene sonra tekrar konuşuruz.. sonra boxera devam. :)
ne diyeyim Allah daha çok versin..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım konu iyice gerildi.
Arkadaşlar tartışmayınız konumlar farklı belli.Anlaşılan Pigeon gerçekten evden çalışıyor ve Venom ticari bir kimlik altında yapıyor.
Böyle bir durumda aynı fiyatları vermek zaten olası değil.Bu fazla denilen fiyatların önemli bir kısmı devlete gidiyor.
Tartışmak bile yersiz olur yani.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
neden sallıyorsunuz? ben devlet memuruyum, webmaster falan değilim.
yani ben müşteriyim..
ben olaylara dışardan bakan biri olarak size fikrimi söyledim, ekmek paranız; geleceğinizi düşünüyorsanız, ya da ticareti daha iyi bildiğinizi söylüyorsanız öyle yapın o zaman. yoksa banane. bunları yazan çok insan oldu zamanında da, şimdi yoklar..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam kardeşim memurluğunuz hayırlı olsun yeterki gürültü patırtı olmasın :)
saygılar..

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Bence Biraz Uygun yap Seninde dediğin gibi şirket bunlar tanıdıkları vardır adam önerir diğerine diğerinede yaptiğinda bunu kim yapti der oda derki bak fiyat iyiydi sende yaptir felan filan daha sonra fiyatlarda az oynama yapabilirsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5