İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaç Yaşında Webmasterlığa başladınız ?

Kaç Yaşında Webmasterlığa başladınız ?

• 5 - 10

Kullanılan: 3 6.7%
  • 10 - 15

Kullanılan: 7 15.6%
  • 15 - 20

Kullanılan: 28 62.2%
  • 20 - 25

Kullanılan: 5 11.1%
  • 25 - 30

Kullanılan: 2 4.4%
  • 30+

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    45

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu anketle webmasterların aç yaşında webmasterlığa başladığını öğrenıcez eğlenceli olacak gibi :)

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben ilk bilgisayarımı lise birde aldım ve bir ay sonra mynette ücretsiz site yapmıştım o zamandan bu zamana baya şey öğrenmişim

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben 12 yaşında filan Windows 98'in eklentisi olan Front Page Express te kendimce siteler fln yapmaya başlamıştım :) Hoş hiçbirşeye benzemiyordu ama takıldığım internet kafede gayet iyi karşılanıyordu ve saygı duyuyorlardı bana :) Hoş şimdi de yaşımız çok büyük değil 19 ama 7 sene bana çok şey kattı, çok şey götürdü. Sonucta 12 yaşından sonra sadece web işi yapsaydım, şimdi köşe olmuştm.. Ama nerde.. Bizde bulaştık IRC belasına :) senelerimi(zi) çaldı.. Sıyırdık kendimizi, bunada şükür..

P.S.: Çok mu konuştum ya :p

onurkuru

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 - 10 çok abartılı olmuş yok artık bakalım 1 oy olacak mı bakalım :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hatırlarım ilk bilgisayarımı 6 yaşındayken almışlardı (tabi bilgisayar denemez pek fala tornovidayla çalışıyodu:D) ama ben 15+ da başladım. Siz nezman saplandınız bu batağa:p (nasıl düştünüz)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
9 yaşında front pageden ve sitemynetten siteler yapıyordum.
10 yaşında filanda macromedia flash 5'te ana sayfa yapıyordum.Animasyon vs.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun zamandır netteyim herşeyden sıkılınca bir anda merak saldım ve 1 sene filan oldu . geç olsada başlamış oldum 29 yaşında .

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yeğenim 11 yaşında 9 yaşından beri birşeyler öğrenmeye çalışıyor, ilk zamanlar frontpage de öğrenmeye çalışıyordu şu sıralar dw çalışıyor : )
Artık hazır portalları anlayabilecek seviyeye geldi, misal wordpress de neyin ne işe yaradığını çok iyi biliyor, hangi kodun ne işe yaradığını başının sıkıştığında neler yapması gerektiğini biliyor en son gördüğümde kendine tema hazırlamaya çalışıyordu wordpressde... Tabi bunda benim rolüm büyük ilerleyen zamanlarda programlama kurslarına göndermeyi düşünüyorum böylece lise bitmeden birçok yaşıtına fark atmış olacak, eğitim çok önemli...
Tabi çocukta istiyorsa öyle bir iş belkide gider başka bir meslek sahibi olur ama şu sıralar bunlardan büyük zevk alıyor : ) bilgisayar onlar için oyuncak gibi, ben o yaşta sokakta kara şimşek yarıştırırdım o bilgisayardan kalkmıyor... Büyük şehirlerin sıkıntısı tek korkum anti sosyal biri olup çıkması... Kendi çocuklarımı düşünemiyorum bile nasıl olur ilerde... :p

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
1999 senesinde homepage.com la başladım cjb.net ler falan kafayı yedirdi sonra ircd dünyasına daldım... o zaman 23 yaşındaydım. Ve 2003 gibi tekrar site işlerine merak sardım. Şimdi asp konusunda birşeyler öğrenmeye başladım. yaş oldu 31 :D

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
şimdiki gençler çok yanslı 6 yaşlarında internetle tanışıyorlar. biz 6 yaşındayken sabahın köründe dışarı çıkar akşam ezanına kadar 9 aylık, toplu saklanbaç, bilyeli arabayla bayır aşağı yarış, milletin eriğine kirazına dalma gibi işlerle uğraşıyorduk.

php ile de 99 yılında anca tanışabildik. sonrası bu hale geldim. ama şu devirde 6 yaşında olsaydım herhalde 15 yaşına geldiğimde php developerlar arasında en yukarıda ismim olurdu.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
12 yaşımda ilk PC ile tanıştım. 13 Yaşımda FrontPage ile html yapmayı öğrendim. 15 Yaşımdan beri kendimi geliştiriyorum. Halendaha geliştirmekteyim :)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yeğenim 11 yaşında 9 yaşından beri birşeyler öğrenmeye çalışıyor, ilk zamanlar frontpage de öğrenmeye çalışıyordu şu sıralar dw çalışıyor : )
Artık hazır portalları anlayabilecek seviyeye geldi, misal wordpress de neyin ne işe yaradığını çok iyi biliyor, hangi kodun ne işe yaradığını başının sıkıştığında neler yapması gerektiğini biliyor en son gördüğümde kendine tema hazırlamaya çalışıyordu wordpressde... Tabi bunda benim rolüm büyük ilerleyen zamanlarda programlama kurslarına göndermeyi düşünüyorum böylece lise bitmeden birçok yaşıtına fark atmış olacak, eğitim çok önemli...
Tabi çocukta istiyorsa öyle bir iş belkide gider başka bir meslek sahibi olur ama şu sıralar bunlardan büyük zevk alıyor : ) bilgisayar onlar için oyuncak gibi, ben o yaşta sokakta kara şimşek yarıştırırdım o bilgisayardan kalkmıyor... Büyük şehirlerin sıkıntısı tek korkum anti sosyal biri olup çıkması... Kendi çocuklarımı düşünemiyorum bile nasıl olur ilerde... :p

senin çocuğun 6 yaşında hosting firması açar.7 yaşında datacenter.

Dikkat ediyor musunuz yavaş yavaş eskilere dönüyoruz.
Eskiden Ufacık çocuklar,çocukluklarını yaşayamadan maddi olanaksızlıklar yüzünden çalışmaya zorlanıyorlardı.
İlerki zamanlarda küçük çocuklar maddi olanaksızlıklardan değil,olanaklardan faydalanmak için çalışmaya başlayacaklar net ortamından başlayarak.

Şimdi öyle çocuklar varki...Kaçınız 8 yaşında cd yazdırıp oyun-film sattı?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bende 99 senesinde başladım. 14-15 yaşındaydım. 1 senedir bilgisayar kullanıyordum. birgün bi akrabam sen site yapmayı biliyormusun dedi. açtı not defterini birkaç satır html kod yazdı. sonra onu htm olarak kaydedip explorer ile açınca şok olmuştum :D daha sonra dergilerden falan kendi kendime html siteler yapıp durdum not defterinde. hatta yaptığım ilk site mercedes resimleri olan bi siteydi. sitemynet'te yayınlıyodum, sonra sınıfın sitesini yapmıştım yine sitemynette. sonra spongebob sitesi açmıştım. o sıralar bu foruma üye olmuştum, nick'te ordan geliyo zaten :) onuda 1asphost'a kurmuştum, halende duruyor. arasıra bakıyom.

gerçek anlamda ise son 1,5-2 senedir ilgileniyorum bu işlerle. okul sebebiyle çok ilgilenemesemde her ay temiz bir harçlık alıyorum google'dan ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5