İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaçak telefon mantığı nedir?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yurtdışında yaşayan bir tanıdığım bana Nokia marka bir telefon gönderecek.(İstanbul'dayım) O telefon burada çalışır mı acaba? Son günlerde telefonlar bloklanıyordu ya o bakımdan soruyorum.Hani olur ya Vodafone'un yaptığı kampanyalar..Hat alana telefon bedava gibisinden..O şekilde telefon gönderecekler bana..

Bir de şunu sormak istiyorum..Kaçak telefon mantığı nedir? Yani direk fabrika çıkışından alıp faturasız olarak Türkiye'ye sokulan telefonlar mı bloklanıyor? Yoksa yukarıda yazdığım gibi Vodafone'un yaptığı kampanyalardan alınan telefonlar da bloklanıyor mu?

Bu konuda bilgisi olan cevap yazarlarsa sevinirim..Ve ayrıca bu şekilde yurtdışından telefon alıp, Türkiye'de çalışan var mı? (Kayıt ettirmeden)

Yani kısaca; yurtdışından gelen her telefon er ya da geç bloklanıyor mu ?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bloklanmanın mantığı, faturasız cep telefonu kalmaması idi. Faturasız olupta, kayıt ettirilmemiş telefonlar bloklandı. Gerçi bizimkiler hemen önlemini aldılar orası ayrı. :)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki şimdi faturasız telefon alınırsa sonuç ne olur ? (Gelecek olan telefonun faturalı olup olmadığını bilmiyorum da)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yani faturasız Türkiye'ye girişi yok gibi birşeymiş.Ve bu işin içindekiler de bıraktılar(ilk elden olduğu için söylüyorum)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşımın tanıdığı birisi gönderecek.Hatta kendisi 2 tane telefon kullanıyor şuan yurtdışından gelen.Fakat telefonların faturalı olduğunu söylemişti.Tekrar tekrar soracam gerçi :)
Başka bir arkadaşım da yine bu şekilde yurtdışından gelen telefonu kullanıyor.Fakat faturasının olmadığını söyledi.İkilemde kaldım açıkçası..
İki kişi de telefonları neredeyse aynı zamanda aldılar..(1-2 hafta önce)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5