İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kafayı yıcem 8 tık 0,24 $

Clint

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe siteyse normal bir oran tık başı 0,03 yine iyi ben 0,019 gördüm, zaten bu yüzden insanda uğraşma hevesi kalmıyor

hemato

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya reklamlarla ugrasmadan once boyle degıldi geri halıne cevırdım fakat hala boyle nedir bu ya hic vermesin daha iyi.

gunde 3 kusur $ yaptıgımı bılırım ust ustte 1 kac gun bı yuksek verıor bı az .S

heralde baktı para kazanıyorum dusurdu. :(

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
yanlış anlamayın ama bu mantıkla işiniz zor sizin. tık hesabı yapacağına hit hesabı yap.

10k hit yaptır sitene %2 tıklama oranı ve 0,05 tık ücretiyle ortalama aylık 300 dolar rahat rahat alırsın.

hemato

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yanlış anlamayın ama bu mantıkla işiniz zor sizin. tık hesabı yapacağına hit hesabı yap.

10k hit yaptır sitene %2 tıklama oranı ve 0,05 tık ücretiyle ortalama aylık 300 dolar rahat rahat alırsın.

10 k hıtı nasıl yaptıracagım? , suan hıc bısı yapmamama ragmen
42 dolar oldu.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
içeriğinizde yer alan anahtar kelimelerde google adwords'te rekabet oranı düşüktür, yani reklam veren azdır, bu nedenle tıklama başı verdiği rakam düşer. ne kadar özgün içerik hazırlarsanız hitiniz ve dolayısıyla o kadar da kazancınız artar. adsense kazancınızın %68'i sizin %32'si google'ın dolayısıyla google kendisi de bu işten para kazanıyor neden düşük versin ki?

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
yapılan bu tür hesaplar her zaman bizi yanıltıyor. açıkçası tık başına aldığınız ücretler farklılık göstermesi çok normal. çünkü bende adwords te reklam veririken fiyatlarla sürekli oynuyorum. yeri geliyor tık başına 2 dolar veriyorum yeri geliyor 0,1 dolar. adwords müşteri adwords piyasasına göre hareket eder. ilk sayfada çıkmak için gerektiğinde yükseltir gerektiğinde düşürür tıklama başı ücretini. bahsettiğiniz dalganlamalır bir kısmı bu yüzden kaynaklanmaktadır.

birde tabiki gösterim sayısı, site içeriği ve sitenin kalitesi gibi durumlar vardır.sitenizin o sayfasında geçen kelimelere göre adsense uygun gördüğü reklamları gösterir. tıklama başı ücretinde rekabet olmayan bir reklamdan 0,01 bile kazanabilirsiniz.ama rekabetin olduğu anahtar kelimelerde tıklama başına 1-2 dolar kazanmanız mümkün.

amaç sitede adsense den para kazanmaksa sadece, adwords ü sürekli takip etmeli orda rekabetin yüksek olduğu konularda yazılar yazmalısınız. sosyal medya araçlarını kullanarak hit sağlayabilirsiniz özellikle özgün ve az bulunan içeriklerde.

Tabiki adsenseden gerçekten iyi para kazanmak istiyorsanız ingilizce içeriğe yönelmelisiniz. çünkü türkçe yi 70 milyon okuyorsa ingilizce içeriği milyarlarca insan okuyabiliyor veya arama motorlarından arattırabiliyor.

ama türkçe içeriklede para kazanmak imkansız değil. tek yapmanız gereken adwords ü takip etmek rekabeti olan kelimelerde özgün yazılar yazıp sosyal medyada yayınlamak.

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Hocam kulaktan duyma birşey biliyorum ne kadar doğru onu bilemiyorum.
Facebook aracılığıyla arkadaşlarınıza reklama tıklar mısınız? vs. derseniz Google bunu anlıyormuş sanırsam bundan dolayı da kazanç getirmiyormuş. Tabii bu kulaktan duyma bilgi doğruluğunu bilemem..

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Facebook aracılığıyla arkadaşlarınıza reklama tıklar mısınız? vs. derseniz Google bunu anlıyormuş sanırsam bundan dolayı da kazanç getirmiyormuş. Tabii bu kulaktan duyma bilgi doğruluğunu bilemem..

tabiki google adsense de size reklam yayınlatıp yayıncılara para kazandırırken, adwords müşterisininde hakları gözetmek zorundadır ve gözetmektedir. reklamlara tıklanmasını mecburi yapmak, hileli bir şekilde reklam yerleştirmek ve reklamlara tıklanmasını istemek google adsense de yasak. ve google bu tür durumlarda adsense yayıncılarını banlıyor. bunun tek sebebide adwords müşterisinin, google ye reklam için verdiği paranın boşa gitmemesidir.

google bunu anlamasından ziyade şikayet ve yayıncı sitelerin incelenmesi sırasında ortaya çıkıyor diyebiliriz. yani bunu anlayan otomatik bir sistem yok. yapanlar var. bazen 1 gün sonra bazende yıllarca devam ediyor.

tek bilinmesi gereken bunun yasak olduğu ve google farkettiği anda banlanacağınız. banlandığınızda çok uzun bir süre adsense ye üye olamıyorsunuz buda cabası.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

Google sitene gelen ziyaretçilerin hangi site üzerinden geldiğini görebiliyor.

Aynı şekilde sitende reklama tıklayan ziyaretçilerinde organik hit mi yoksa facebook vb. sitelerin referansı ile mi geldiğini görüyor.

Sizin reklama tıklayan ziyaretçileriniz organik değilse sizi bannlar.

Analytics hesabınızda bunu kendinizde takip edebilirsiniz panelden.

8 tık 0.24 normal.

800 tık 24 dolar olursa o zaman sıkıntı var.

Güne göre değişir kazanc, piyasaya göre.

Mesela yarın Turkcell gibi büyük bir şirket reklam versin google a, hem dikkat çeker tıklanır hemde tık başı en iyi parayı verirler. Siteler tavanı görür, anayasa çıkardıkları reklamları gibi. O gün rekor gelir elde etmiştim.

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hocam şikayet ediyorsun ama ben adsense im olmadığı için suan adhood kullanıyorum ki en kısa zamanda kabul ederlerse cıkıcam tık basına 0.02 tl alıyorum bide bu yönden bak olaya senin minimum dediğini ben göremedim daha :)

caliente

Domain Avcısı
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Adsense bölümünde çöp siteler genellikle paylaşılıyor burası olsun, başka kaynaklar olsun. Acaba o listedeki siteleri adsense hesabınızın filtresine ekliyor musunuz? 10 tıka 0.01$ alanda oldu, olmayacak şey değil. Siz tutumlu ve düzenli çalışmamışsanız 8 tık gelsede alacağınız ücret sizi tatmin etmeyecektir, o yüzden sürekli araştırmacı ve kurucu olun.

den1m

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
oldukça ilginç bir alogirma çalışıyor bu sistemlerde. tık başına max 0.77 doları gördüm. ama 15e yakın tık ile 0.77 yi zor gördüğüm zamanlar da oldu.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
oldukça ilginç bir alogirma çalışıyor bu sistemlerde. tık başına max 0.77 doları gördüm. ama 15e yakın tık ile 0.77 yi zor gördüğüm zamanlar da oldu.

Tık başı 0.77'yi sanırım kuponla adwors alan acemi bir arkadaşın yanlış hesabı yüzünden kazandınız. Çok sık görülen bir durum değil ama bende 3 ayda bir kazanıyorum öyle rakamlar.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Tıklama oranını yükseltmenin tek yolu hedefe yönelik ziyaretçidir. Her telden site ve bloglar bu amaca pek uygun değiller.

Sandboxda olan bir sitem var. Kırk yılın başında bir ziyaretçi gelip reklama tıklarsa tık başı 1 dolar veriyor. Siteyi sandboxdan çıkarmayı hiç düşünmüyorum (nüfus arttıkça gelir düşüyor) :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5