İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kafeden Başvuru, Evden Kontrol

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhabalar..

İnternet kafeden bir başvuru yaptım.. Başvuru Onaylandı mailini ise yahoo mail hesabıma girerek gördüm..

Şimdi evden başvuru yapmış olsaydım veya evden adsense hesabıma giriş yapmış olsaydım veya evden gmail hesabıma giriş yapmış olsaydım Google benim bilgisayarımın özelliklerini öğrenebilirdi diye düşünüyorum...

Ama ben kendi bilgisayarımdan sadece yahoo ya girip google dan gelen bir maili okuduğum için acaba google bu mail aracılığıyla benim bilgisayarım hakkında teknik bilgilere ulaşmış mıdır ?

Yani sadece google dan gelen bir maili okumakla adsense hesabıma giriş yapmak aynı şeyi mi ifade eder google ın bilgisayar hakkında bilgi alabilmesi için ?

Neyse siz anladınız ne demek istediğimi :)

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır, o kadar paranoyak olmayın.
Gerçi o paranoya bende de var ama o kadar abartmıyorum.
Ki zaten dilerseniz yahoo mail ayarlarından mailleri sadece txt olarak açmasını isteyerek olası bilgi alımının da önüne geçmiş olursunuz.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Valla ben ikinci hesabı alırken hotmail ile başvurdum gerektiği zaman mailleri kontrol edebiliyim diye ve evden diğerine hiç girmiyorum , dışarıda da girmiyorum gün gelir banlanırsam elimin altında yedek hesap bulunsun diye

Adsense ye girmeyip sadece maillerini okusanda hesapları ilişkilendirebilir diye düşünüyorum. (İki hesabında Gmail olduğunu varsayıyorum.)

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar..

İnternet kafeden bir başvuru yaptım.. Başvuru Onaylandı mailini ise yahoo mail hesabıma girerek gördüm..

Şimdi evden başvuru yapmış olsaydım veya evden adsense hesabıma giriş yapmış olsaydım veya evden gmail hesabıma giriş yapmış olsaydım Google benim bilgisayarımın özelliklerini öğrenebilirdi diye düşünüyorum...

Ama ben kendi bilgisayarımdan sadece yahoo ya girip google dan gelen bir maili okuduğum için acaba google bu mail aracılığıyla benim bilgisayarım hakkında teknik bilgilere ulaşmış mıdır ?

Yani sadece google dan gelen bir maili okumakla adsense hesabıma giriş yapmak aynı şeyi mi ifade eder google ın bilgisayar hakkında bilgi alabilmesi için ?

Neyse siz anladınız ne demek istediğimi :)

HTML görünümde ve JS aciksa bilgileri alabilir diye biliyorum. Ama bunu degerlendirip iliskilendirme icin kullanirlar mi bilmiyorum cünkü o zaman cok cok fazla kaynak gücüne ihtiyaclari var gibime geliyor ama paranoyak düsünürsek olabilir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
mail uzerinden sizi tespit edemezler, evdende tespit edemezler IP degistirip cookieleri temizlemeniz yeterli.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Loi, Cookie olayı halen muamma sanırım.. Bu konuda çeşitli görüşler mevcut.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bildiğim tek bir şey var
Hile yapmadığın sürece banlanmışda olsan aynı bilgisayarı kullanmanın zararı yok
2006 Kasımda banlandım 2007 Mayıstan beri kullanıyorum hilesiz hurdasız

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim sıkıntım hile değil. Ama aynı bilgisayardan iki tane hesap kullanırsam hesabımın birisi hile yapmadığım halde çeşitli sebeplerden banlanırsa diğer hesap da zarar görür mü diye endişeleniyorum o kadar.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Görür,benzeri olaylar çok yaşandı.Aynı ip üzerinden iki farklı hesabı kontrol ederseniz.İki hesabınızda kapatılır.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet.. İki tane Moderator den iki tane zıt cevap geldi :)

Loi : Cookie silmen yeterli
Gifted.ib : İki hesabında kapatılır

Hangisi doğru söylüyor acaba ?

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet.. İki tane Moderator den iki tane zıt cevap geldi :)

Loi : Cookie silmen yeterli
Gifted.ib : İki hesabında kapatılır

Hangisi doğru söylüyor acaba ?

Söyle düsünün internetcafelerden kontrol edenler ne olacak. Ayni cafeden kontrol edenler mutlaka ki oluyordur, o zaman onlarin da banlanmasi gerekir diye düsünebiliriz.

Ha hesaplar iliskilendirilirse ki sadece ip ye bakarak degil js kullanarak makina özellikleri alinir, adsense kullanilan siteler arasinda olasi bir link baglantisi veya baska seyler olursa biri kapandiginda digeri de kapanabilir.

Ama google'un gördügünü bildigini kimse bilmiyor o nedenle tartismali bir konu.
Ben sahsen ayni ip'yi tercih etmezdim. Iki pc varsa öyle yapardim hatta birini proxy üzerinden yapardim.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
farklı hesapları linux kurulu pc üzerinden kontrol edin

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
En sağlıklısı Google Adsense, "Arkadaşım ve ben aynı bilgisayardan iki hesabı kontrol edebilir miyiz?" diye bir mail atın.Hiç riske girmeyin.En sağlıklı açıklamayı onlar yapacaklardır.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense pc takibi diyince bana geliceksiniz :D .
Adsense :
- çerezleri
- ip adresini
- mac adresini
- referans url
- Ayrıca adsenseye başvurmadan önce google gmail hesaplarınız arasında ilişki buluyor diye biliyorum :) .

Bunların hepsini kontrol ediyor .Zamanında adsensenin şifresini bulabilmek için çok uğraştım :D .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5