İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kahrolsun Bölücüler

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Her insanın kendi hür iradesi ile benimsediği inancına saygı duymak gerekirken zamanında oynanılan oyunlar yeniden oynanmak isteniyor.Ben maraşlıyım benden bir önceki kuşakta bu alevi-sünni,türk-kürt olaylarında maraşta kaç insanın kafası kesilerek öldürüldüğünü iyi bilirim.
Doğan grubu şimdi de sunniler alevilere camiyi dayatıyor haberi yapmış ve haberin provakosyon amaçlı yapılmış yalan bir haber olduğu ortaya çıktı.Alevi de akıl var sunnide de akıl var o aklıyla ister cem evine gider isterse camiye !

Alevi Köyünde Yalnız Bir İmam-Doğan Haber Ajansı'nın Provakosyon Amaçlı Yalan Haberi

Olayın Kahramanı Olan İmam'ın Haberin Gerçeğini Anlatışı

Bin nefret,Türkiye'deki her türlü bölücülükten beslenen vampirlere

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Haberi okudum,resmen ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar. :eek:lmadı:

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
arkadaşlar göz göre göre yalan söylüyorlar.bir kaçına ben de şahit oldum.
mesela, geçen yıllarda bir askeri helikopter haberi düştü diye bir haber yaptılar.
onlar benim 200 metre ilerimde tv'ye askeri helikopter düştü diye haber geçerken ben penceremden düştü denilen helikoptere bakıyordum,helikopter düşmemişti sadece bir dağın eteğinde dolanıp duyordu
,kayıp olan korucular yalan haberini fatih portakal yanımdan sundu.yayından çıkınca da korucular kayıp diye haber girilmiş ben şimdi birand'a (mehmet ali brand) ,korucular bulundu deseydim benim ağzıma s.... dedi
vb vb

X

Xman

Misafir
Türkiye zaten şu an 100 e bölünmüş durumda, daha fazla bölünürse de bir şey olmaz merak etmeyin :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşlar göz göre göre yalan söylüyorlar.bir kaçına ben de şahit oldum.
mesela, geçen yıllarda bir askeri helikopter haberi düştü diye bir haber yaptılar.
onlar benim 200 metre ilerimde tv'ye askeri helikopter düştü diye haber geçerken ben penceremden düştü denilen helikoptere bakıyordum,helikopter düşmemişti sadece bir dağın eteğinde dolanıp duyordu
,kayıp olan korucular yalan haberini fatih portakal yanımdan sundu.yayından çıkınca da korucular kayıp diye haber girilmiş ben şimdi birand'a (mehmet ali brand) ,korucular bulundu deseydim benim ağzıma s.... dedi
vb vb
maraşta kaç insanın kafası kesilerek öldürüldüğünü iyi bilirim.
vay be sen neymişsin, bütün olaylardan haberin var, bilmediğin bir ... şey kalmamış,

,
Doğan grubu şimdi de sunniler alevilere camiyi dayatıyor haberi yapmış ve haberin provakosyon amaçlı yapılmış yalan bir haber olduğu ortaya çıktı.
haberin hepsi doğru, olayı saptıran ve yalancı asıl haber7 com gözüküyor,

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
vay be sen neymişsin, bütün olaylardan haberin var, bilmediğin bir ... şey kalmamış,

,
haberin hepsi doğru, olayı saptıran ve yalancı asıl haber7 com gözüküyor,

1-O olayları bilemeyen maraşlı yok biz senin gibi ekran karşısından öğrenmiyoz bildiklerimizi

2-Bu olay haber7,radikal olayı değil yukarı da okuyanlar da dahil kim neyi nasıl çarpııyor çok iyi anladı,yok ülke üzerinde ki oynanan oyunları anlamaya benim zekam yetmiyor diyorsan sana da anlatırız

3-Eksi rep vermişsin,şunu iyi bil;senin karakterinde ki bir adamın + repine sevinmem ki - repine üzüleyim.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bahsettiğin helikopter nerede ve ne an düşmüştü yada düşmemişti, haberin kaynağı ne,

sallıyormusunuz yoksa

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
3-Eksi rep vermişsin,şunu iyi bil;senin karakterinde ki bir adamın + repine sevinmem ki - repine üzüleyim.

1- O adam kelimesi oraya uymamış :D

Birde kahrolsun bölücüler diye mevcut haberi yapan yeri tek bir olay üzerinden eleştiriyorsun ama diğer haberi verdiğin yerin de yaptıklarını (Haberlerini) görmezden gelmiş olmuyor musun ?

bu haber doğru, yalan veya yanlış olsun bazı gerçekleri görmezden gelemeyiz. Bu tarz olayların özellikle eskilerde sıkça yaşanmış olduğu. Ancak tüm bu olayalara, baskılara rağmen gözden kaçan birşey var. Oda konu olan kesimin bu ülkeye, vatana olan bağlığı, sevgisi, özlemi... O yüzden merak etmeyelim kimse bizleri birbirimize düşüremez...

Neyse haber konusuna geçersek, bazı örnekler vermişsin nasıl haber yapıldığına dair, evet doğru olabilirler ama bunu yapan, böyle davranan sence sadece o verdiğin kanallar, ajanslar mı yapıyordur. Eminim ki o yapılanların daha fazlası başka kanallarda yapılıyordur. Sen şahit olduğun için belki gözüne daha çok batmıştır, bunda da sana hak veririm, anlayabilirim.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
1- O adam kelimesi oraya uymamış :D

Birde kahrolsun bölücüler diye mevcut haberi yapan yeri tek bir olay üzerinden eleştiriyorsun ama diğer haberi verdiğin yerin de yaptıklarını (Haberlerini) görmezden gelmiş olmuyor musun ?

bu haber doğru, yalan veya yanlış olsun bazı gerçekleri görmezden gelemeyiz. Bu tarz olayların özellikle eskilerde sıkça yaşanmış olduğu. Ancak tüm bu olayalara, baskılara rağmen gözden kaçan birşey var. Oda konu olan kesimin bu ülkeye, vatana olan bağlığı, sevgisi, özlemi... O yüzden merak etmeyelim kimse bizleri birbirimize düşüremez...

Neyse haber konusuna geçersek, bazı örnekler vermişsin nasıl haber yapıldığına dair, evet doğru olabilirler ama bunu yapan, böyle davranan sence sadece o verdiğin kanallar, ajanslar mı yapıyordur. Eminim ki o yapılanların daha fazlası başka kanallarda yapılıyordur. Sen şahit olduğun için belki gözüne daha çok batmıştır, bunda da sana hak veririm, anlayabilirim.

:alkış::alkış::alkış:

kardeş,benim yanımda yapılan bizzat şahit olduğum yalan haberlerini söyledim,ayrıca arkadaşım da o haber ajansına bağlı gazeteci.haber anlayışlarını çok çok iyi biliyorum.
haber7'ye gelince ara ara bakarım haberlerine malum partinin yalakalığı haricinde gözüme batan bir olay göremedim.
aleviler ise 10 yıl alevilerle aynı evi paylaştım.ben namazımı kılıp orucumu tutardım onlarda ise öyle birşey yoktu.birgün olsun onlar bana neden kılıyorsun demedi bende onlara neden kılmıyorsunuz demedim.bu haberler birliğimizi,beraberliğimizi bozmaya yönelik haberler.google da maraş olayları diye bir aratırsan neden bu kadar öfkelendiğimi daha iyi anlayabilirsin

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
bahsettiğin helikopter nerede ve ne an düşmüştü yada düşmemişti, haberin kaynağı ne,

sallıyormusunuz yoksa

buyur
http://www.radikal.com.tr/Radikal.a...rticleID=928424&Date=28.03.2009&CategoryID=77

edit:doğan grubu televizyonları olay anında son dakika olarak alt yazı geçmişlerdi,helikopter düştü pilotlardan haber yok gibisinden.halbuki ufak bir kırıma uğrama olayıydı.ne düşen bir helikopter ne de kaybolan pilotlar vardı

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
hani düşmemişti helikopter... :eek:lmadı:

düşmedi diyorum işte,harbiden sana birşey anlatmakta zorlanıyorum.ufak bir kırıma uğradı.kırıma uğramak=bozulmak,ufak bir kırıma uğramak=ufak bir sorun yaşamak.
bunu olayın aslını biz de gördük doğan grubu da de gördü ve helikopter düştü,pilotlardan haber alınamıyor diye yaptılar haberlerini

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
düşmedi diyorum işte,harbiden sana birşey anlatmakta zorlanıyorum.ufak bir kırıma uğradı.kırıma uğramak=bozulmak,ufak bir kırıma uğramak=ufak bir sorun yaşamak.
bunu olayın aslını biz de gördük doğan grubu da de gördü ve helikopter düştü,pilotlardan haber alınamıyor diye yaptılar haberlerini

Bir de şöyle birşey var, uçak, helikopter kaçırılıması, düşmesi gibi olaylarda zaten ilk başlarda çok farklı haberler gelir. Sonradan öyle olmadığı tarzında da düzeltmeler sıkça yapılır. Çünkü net bilgiler alınamıyor. Tabi bu heyecanla da haberciler ilk veren olabilmek için mücadele ederken bu tarz hatalar yapabiliyorlar.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Bir de şöyle birşey var, uçak, helikopter kaçırılıması, düşmesi gibi olaylarda zaten ilk başlarda çok farklı haberler gelir. Sonradan öyle olmadığı tarzında da düzeltmeler sıkça yapılır. Çünkü net bilgiler alınamıyor. Tabi bu heyecanla da haberciler ilk veren olabilmek için mücadele ederken bu tarz hatalar yapabiliyorlar.

dostum o olay çok oluyor ama uzaktaki uçaklar,helikopterler için oluyor karşındaki olayı da öyle anlatırsan bunun amacı halkı aldatmaktır.verdiğim linkten bakarsan helikopter ile habercilerin ne kadar yakın olduğunu anlayabilirsin.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5