İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaliteli Hit Yaklaşımları

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sitenin ayakta durabilmesi için "olmassa olmaz" hit olduğuna göre, "Nasıl bir pazarlama stratejisiyle siteme daha fazla hit çekerim?"
düşüncesi hepimizin kafasındaki soru işaretlerinin en büyüğü oluyor. Şuana kadar bu konu hakkında birçok şey okudum ve bunun yanında birçok
tecrübem oldu bunlardan birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum:

Arama motorlarında üstte çıkma psikolojisi:
Hedef ve kaliteye bağlılık kriterleri bir sitenin gelişmesindeki en büyük süreç olmanın yanında, Bir arama sorgusunda üst sıralara çıkma
şansımızdır aynı zamanda. Diyelim ki Dvd pazarlaması yapacağımız bir sitemiz var, içerisine karınca duası ebatlarında yerleştirdiğimiz keywordların
geri dönüşümü bize müşteri olarak yansıyacakmı? -Tabiki hayır.

Eğer dvd pazarlayan bir websitem olsaydı, sibel kekilli kelimesi ile gelen 500 hit yerine, Konser Dvdleri kelimesi ile gelen 10 hiti tercih ederdim.
Çünkü ilk örnekteki kelime sitemizin içeriğini yansıtmamış olacağından, ziyaretçinin siteye faydası olmadığı ve geri dönüşümü de olmayacaktır.

Oysa ki Konser dvdleri kelimesini kullanarak sitenize erişmiş olan ziyaretçi sizin için potansiyel müşteri olacaktır.Fark yaratacak unsurlar yaratmak üst sıralara çıkmamızı kolaylaştıracağından, "Peki başka ne yapabilirim?" sorusu hep beynimizin bir kenarında
kazılı olmalıdır.

Örnek vermek gerekirse bir dvd pazarlama sitesi , en son çıkan dvdlerin incelemelerini paylaşarak, ziyaretçilerinde incelemelere katkıda bulunmasını sağlayarak
hem web 2.0 'ın nimetlerinden yararlanacak hemde kendi çekirdek ziyaretçi portföyünü oluşturmuş olacaktır..

Böylelikle saçma kelime sorgularının bize kaybettireceği gerçek hit ve pagerank değerine kalitemizle kavuşmuş olacağız..

Aslında bu bağlamda anlatacak daha yüzlerce nokta var, kaliteye inanmak kaliteyi getirir. ;)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'ın spam a karşı yöntemlerini geliştirmesi lazım. Populer bir keyword arattığında ilk sonuç sayfasında bir sürü anasayfasına spam yapmış giriş için tıklayın türü çöp sitelerle karşılaşıyorsun.

"Kötü iyiyi kovar" diye bir laf vardır ya spam ve duplicate olayında sistem gelişirse bu problemler kendiliğinden ortadan kalkar, aksi halde mümkün görmüyorum.

Rometeus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spam acayip cok arttı, değişik değişik spam yontemleri buldu adamlar,
Şimdi şey moda, google da mesela arkadaşlık sitesi diye arattırıyorlar, cıkanın html kodunu alıp arkadaslik.html diye kaydedip atıyorlar iste, google da aratınca otomatikman lap diye üstte cıkıyor, arkadasin dedigi gibi google in spamcilara bir care bulmasi gerekmekte.
saygilarimla
iyi calismalar

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mobilya diye arayınca 3. sayfada www.sohbetsohbet.com/mutfak.masa.mobilya.html çıkıyor ben o kadar mobilya sitesi ile uğraştım yeni yeni 4. sayfalara geldim. Adamlar mobilya arayan birisininde o an için sohbet etme isteği olacağını düşünüp mü yapmışlar acep =)

okanari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sani mobilya sitelerine link vermek icin yapılmıs bi sayfa gibi:p amac icerikle linklerin konularının benzeşmesi:p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5