İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaliteli Hosting Arıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Benim 2 sitemin Hostgatordan taşıp Avrupa lokasyonlu sunuculara geçirmeyi düşünüyorum. Sitenin response hızı çok düşük özellikle resim ve geç açılıyor bir sitem çok geç yükleniyor. şikayetler gelmeye başladı.

Mesela iyinet hangi hosting şirketinde barındırıyor?
Daha.net reklamları görüyorum acaba iyi midir?

%100 olmasa da %99 uptime verebilecek yer neresidir?
Saldırılara karşı siteyi kapatmayacak çözüm bulabilecek hosting öneriniz?
Hostgatorda sınırsız domain sınırsız alan sınırsız bandwith seçeneği vardı babyplan seçeneğine 10 dolar veriyordum aylık. Aylık 20 TL vermeye razıyım.

VPS zart zurt bilgim yok nasıl kurarım nasıl yaparım vs.

Ayrıca taşıma işlemlerinde yardımcı olacak şirkette olursa süper olur :)

GeniusTurkish

1
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Benim 2 sitemin Hostgatordan taşıp Avrupa lokasyonlu sunuculara geçirmeyi düşünüyorum. Sitenin response hızı çok düşük özellikle resim ve geç açılıyor bir sitem çok geç yükleniyor. şikayetler gelmeye başladı.

Mesela iyinet hangi hosting şirketinde barındırıyor?
Daha.net reklamları görüyorum acaba iyi midir?

%100 olmasa da %99 uptime verebilecek yer neresidir?
Saldırılara karşı siteyi kapatmayacak çözüm bulabilecek hosting öneriniz?
Hostgatorda sınırsız domain sınırsız alan sınırsız bandwith seçeneği vardı babyplan seçeneğine 10 dolar veriyordum aylık. Aylık 20 TL vermeye razıyım.

VPS zart zurt bilgim yok nasıl kurarım nasıl yaparım vs.

Ayrıca taşıma işlemlerinde yardımcı olacak şirkette olursa süper olur :)

Benim bildiğim iyinet; netinternet telekomda barınıyor.

E

Ephitet

Misafir
oraya baktım hosting yok hep sunucu var :)
netinternet hosting-reseller-vps-sunucu hizmetleri veren bir datacenter. Yaklaşık 1 yıldır çalışıyorum, ufak tefek sorunlar dışında bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.

https://www.netinternet.com.tr/hosting.php

Daha.net ile hosting olarak çalışmadım ama farklı alanlarda çalışmalarım oldu profesyonel bir firma, teknik alt yapısı ve kadrosu sağlam. Onun dışında sadecehosting, radore, vital tavsiye edebileceğim daha önce çalıştığım firmalardır.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
netinternet hosting-reseller-vps-sunucu hizmetleri veren bir datacenter. Yaklaşık 1 yıldır çalışıyorum, ufak tefek sorunlar dışında bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.

https://www.netinternet.com.tr/hosting.php

Daha.net ile hosting olarak çalışmadım ama farklı alanlarda çalışmalarım oldu profesyonel bir firma, teknik alt yapısı ve kadrosu sağlam. Onun dışında sadecehosting, radore, vital tavsiye edebileceğim daha önce çalıştığım firmalardır.

Ben Ni internet olarak anladım. Doğru burada varmış. Fiyatları da uygun :)

Ufak tefek sorunlar derken ne gibi sorunlar? Site heklenme veya saldırılara karşı önlemi var mı? Yoğun ziyaretçi oranını kaldırabilecek kapasitede mi sizce?

E

Ephitet

Misafir
Geçenlerde denizli belediyesi kabloları kopartmıştı mesela, kısa bir süre erişim olmadı sitelere tabi bunda netinternetin bir suçu yok, onun dışında ara sıra 3-4 saniyelik kesintilere rastladım öyle büyük bir problemim olmadı 1 senedir. hekleme ve saldırılara karşı önlemleri olup olmadığını destek kısmından sorup yanıt almanız çok daha doğru olur ben şuan ne desem %100 kesin bir bilgi olmaz, ben sadece kullanıcı olarak memnunum netinternetten.

Çok büyük ziyaretçi yoğunluğuna sahip birçok site netinternet ile çalışıyor, mesela diziport.com :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
netinternet fiyatları gerçekten güzelmiş. Benimde istediğim gibi aslında ama fiyatlarda tuhaflık var :) Hele ödeme kısmına kadar gelince dahada enterasnlaşıyor :)
neyse mail atalım bakalım neymiş problem

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
netinternet fiyatları gerçekten güzelmiş. Benimde istediğim gibi aslında ama fiyatlarda tuhaflık var :) Hele ödeme kısmına kadar gelince dahada enterasnlaşıyor :)
neyse mail atalım bakalım neymiş problem

fiyatlar uygun. ben bu 15 günlük sürede 7GB bandwith harcamışım. 5gb yer yeterde artar bana şimdilik. Hostgator sitesinin süresi bitecek 3-4 güne yüksek ihtimal buraya geçeceğim. Siteyi de taşıyorlarmış. Kesintisiz süper olacak kanımca :)

Bu arada tuhaflık derken ne gibi tuhaflık?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Denemek için en ufak paketten almak istedim. Tablodaki fiyatlandırma şöyle ;
10 adet domain : Ücretsiz
1 gb alan : 1 lira
5gb trafik : 5 lira

Toplamda 6 lira olması lazım...

Ama fiyat tablosu yanında 8 liradan başlayan fiyatlarla diyor ki 8 liradan değil tabloya göre 6 liradan başlıyor. Hadi onuda geçtim satın almaya karar verdim. Sonrasında ;

Ara Toplam: TL9.32 TL
kdv @ 18.00%: TL1.68 TL
Bugün Ödenmesi Gereken: TL11.00 TL
Yinelenenlerin Toplamı: TL11.00 TL
Aylık

diyor...
Ne alakası varsa ???

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ben de normal çıkıyor.

En ufak paket starter 1. Fiyatı yıllık 10 TL Hepsinde denedim ek bir ekleme yapmadıysam verilen fiyat çıktı.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Alala..Ben win reseller almaya çalışıyorumda enterasan geldi bu durum. Neyse vardır bir sebebi illaki.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Sen nerden biliyon yahu :D
Doğru ama fark 3 lira ;)

hatta 3.32

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
banada lazım doğru düzgün bir yer. Godaddy çok iyide siteler yavaş açılıyor hızlı ve ucuz bir yer lazım Türkiyede olsa kafi zaten yurt dışından gelen pek olmuyor.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bize referans olduğunuz için teşekkürler.

8 TL ile başlayan reseller hizmeti Linuxlar için geçerli, Windows Hosting de fiyatlarda ufak bir meblağ daha fazla oluyor.

Webhosting üzerine son kullanıcıya yönelik hizmetler www.netinternet.com.tr adresinden,
sunucu kiralama ve barındırma gibi büyük ihtiyaçlar www.ni.net.tr adresinden sağlanmakta.

Tüm Linux Hosting makinelerimiz HP’nin DL 160 G6 sunucularında çalışmakta işlemci olarak 2 adet X5550 Intel Xeon CPU kullanıyoruz (16 CPU)

Netinternet Sunucuları: http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=[Dual+CPU]+Intel+Xeon+X5550+@+2.67GHz
Normal Sunucular: http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Reseller Hosting satışını bu biçimde yapıyor olmamız insanların ihtiyacı kadar alan ve trafik alıp yine ihtiyaç anında upgrade etmesi sayesinde daha ekonomik olmasından müşterilere avantaj sağlamakta..

İyi Çalışmalar.

Not: İmzamda yer alan Facebook URL'sinden yapımı esnasında çekilmiş Türkiye'deki veri merkezimiz ile ilgili resimlerede ulaşabilirsiniz.

T

trgy

Misafir
Sen nerden biliyon yahu :D
Doğru ama fark 3 lira ;)

hatta 3.32

2005-2006 dan beri netinternet ile içiçeyim de ondan. Osman abi bana soruyor fiyatları artık. :p

Şaka bi yana netinternet.com.tr yi gözüm kapalı öneririm. 7x24 arayabilirsiniz Osman abiyi. :D

ombhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Hosting çözümlerinizde her zaman yanınızdayız,

Windows/Linux hosting, reseller hosting, e-mail hosting, alan adı kayıdı, yönetim paneli, vps sunucular ve daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca şuan ki mevcut kampanyalarımıza http://www.ombhost.com/kampanyalar.php adresinden ulaşabilirsiniz.

Ödemelerinizi kredi kartı yada havale/eft seçeneği ile yapabilirsiniz.

Hesaplarınız kredi kartı ile ödediğiniz takdirde anında, havale/eft ile ödediğiniz takdirde 15 dakika içerisinde aktif olmaktadır.

Sunucularımızda %99.8 uptime garantisi bulunmaktadır.

Müşterilerimizin dosyalarını taşıma işlemleri tarafımızca ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Sorunlarınız için e-mail adresimizden, ticket sisteminden yada sağ üstte bulunan canlı yardım merkezimizden destek alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

OMBHOST İnternet Hizmetleri
Maritra Bilişim & Internet Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 212 224 46 16
Fax: +90 212 232 83 85
[email protected]
http://www.ombhost.com

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Artık bende netinternet müşterisiyim :) osman beyin kendisine yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Serverla ilgili ilk izlenimim. FTPsi mükemmel derece hızlı. Hostgatorun cevap verme hızıyla alakası yok. Bu kadar hızlı beklemiyordum.

fTp bu hızda ise sitelerde hızlı açılacaktır eminim.

Fiyat seçenekleri de gayet cazip :)

Tekrar teşekkürler.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
@ombhost
Dostum sizin aylık ödemeniz yok, bu yüzden tercih edilen taraf olmakta zorlanırsınız...

Osman bey forumlardaki hızını maillerede taşısa aslında çok güzel olacak :p
Bari buradan soriyim...

Win reseller için kurulu bileşenler nelerdir sitede göremedimde, gerçi mailde attım ama ordan ya da burdan cevap farketmez ;)

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@ombhost
Dostum sizin aylık ödemeniz yok, bu yüzden tercih edilen taraf olmakta zorlanırsınız...

Osman bey forumlardaki hızını maillerede taşısa aslında çok güzel olacak :p
Bari buradan soriyim...

Win reseller için kurulu bileşenler nelerdir sitede göremedimde, gerçi mailde attım ama ordan ya da burdan cevap farketmez ;)

Maillere ben bakmıyorum ne yazık ki.

jmail, cdonts, cdosys, aspupload, aspjpeg, aspemail, asptear yüklü bileşenler arasında.

E-postanıza da yarın çalışma saatleri içersinde mutlaka cevap verilecektir.

Ayrıca @jacktheblack Netinternet'e Hoşgeldiniz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi