İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kaliteli hosting firmasi

M

Melvana

Misafir
Ucuz windows hosting için yurtdışından http://www.realvaluehosting.com incelenebilir.

Ama shared/reseller ayırt etmeden günde 50 bin gösterimi geçen siteleri kapatırlar. Database'de 170 bin küsür kayıt olunca sistem stabilitesini bozuyor diyip kapatırlar ve tüm kapatma işlerini size haber vermeden yaparlar. Supporta mesaj yolladığınızda 12 saatten önce cevap gelmez, oysaki sales maximum 30 dkda en abuk sorunuzu cevaplar...

Eğer günlük gösteriminiz fazla değilse ve db bakımını düzenli olarak yaparsanız işinize yarayabilir, fiyatları gerçekten ucuz.

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok o olmaz. gunluk cogul hit 20 bin civari. ne kadar band gerekir bilmiyorum
ama ulasilir olmasi yeterli sitemin

M

Melvana

Misafir
20 bin gösterim çok sayılmaz. Bende 50 bini geçince sorun çıkartmışlardı, 20 bin gösterime de sorun çıkartırlarsa artık...

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar,
fiyat kriterini goz ardi edersek hangi yabanci firmalar on plana cikar.

onerileriniz icin tekrar tesekkur ederim. yaklasik bir haftadir asp destekli yabanci hosting firmasi ariyorum. bildigim tum forumlarda konuyla ilgili yazdim. ama somut bir tek yanit alamadim. verilen cevaplar ya yerli firma isimleriydi, yada asp degil php kullanmam gerektigine dair. ilk site actigimda da birkac forumda konuyla ilgili yazilar yazmistim. ve somut oneriler yerine, hosting sahiplerinin kavgalariyla dolmustu forumlar. ben hangi firma kotu diye sormamistim. tecrubelerimize dayanarak hangi firmalari onerebiliriz diye sormustum. sonra cozum bulamadim. ve gidip ismi duyulmus bir firmadan aldim. ve sonra 2 yildir bin pisman durumdayim. sitem SIKSIK ulasilmaz oluyor. hep boyle devam etti.
ve simdi hosting firmami degistirmeye karar verdim. yabanci bir hosting firmasi ile calismak istiyorum. taninan bilinen guvenilir ve hepsinden onemlisi kaliteli hizmet veren bir firma. sitemin cok sayida sayfasi var. hepsi asp uzantili. cogu arama motorunda yer aliyor sayfalarim. 4 - 3 arasi degisen page rank edinebildim. simdi tum siteyi kalkip php yapmak, bana cok mantikli gelmiyor. enazindan suan icin. alel acele ani bir seyler yapmak istemedim.
ve asp destekli bir hosting firmasi aradim.. ve ariyorum. umarim amacin BILGIYI PAYLASMAK oldugu forumlarda daha somut oneriler elde edilebilir.
yardim ve onerileriniz icin tesekkurler..

T

Turkyurdu.org

Misafir
dragilus , asp destekli host aramak icin asp kullanicilarinin cok oldugu yerleri secersen daha kisa zamanda degisik cozum onerileri alacagina eminim. Php'ye gecis konusundaki onerilerimizi yaptigin web sitesi ile yada seninle alakali negatif yorumlar olarak algilamaman ise ayri bir rica konusudur. Zira yasadigin ve/veya yasayacagin sorunlar senide birgun php severler arasina katacaktir. Aspindir.com ve bu tarz sitelerin forumlarindaki ASP ile iliskilerini devam ettiren webmaster arkadaslarin istedigin ozeliklere haiz bir host firmasi onereceklerdir.

Calismalarinda basarilar.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim hostum unix bir sunucuda.
Asp emülatörü kurmuşlar sistemde asp gayet güzel çalışıyor linux makinada.
Senin kaygılarını anlıyorum.yüzlerce asp sayfan indexlenmiş bunları kaybetmek istemiyorsun. Php hosta geç sorunu çözmek çok kolay.
.htaccess dosyası vardır asp deki global.asa ile aynı mantıkta denilebilir.bu dosyaya

AddType application/x-httpd-php .asp .aspx

bu komutu yazıp koyarsan.tüm asp sayfaların apache tarafından sorunsuzca çalıştırılır.Arama motorlarında indexlenen sayfalarını kaybetmemiş olursun.
Bundan sonraki sayfaların için önün açılmış olur. :eek:

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
soylemenizde sakinca yoksa sizin hostunuz hangi firma
bir de bahsettiginiz yontemle asp nin komponentleri de calisabiliyormu. ve ms access baglantili asp sayfalari calisirmi. bunlari niye soruyorum? cunku gecen hafta lunarpagesten hosting aldim. tanitimlarinda asp destegi verdikleri yaziyordu. ancak access baglantili asp sayfalarim calismadi. Allahtan durust bir firmaymiski parami hemen iade ettiler. o yuzden artik kesinlike ucuz firma araimyorum. guvenilir olmasi herseyden onemli. lunarpges.com da bunu birkez daha ogrenmis oldum
dedigim gibi sayfalarimin cogu access baglantili asp. bahsettiginiz yontemle problemsiz calisir derseniz, vede subdomain ve band genisligi konusunda comert olan bir / birkac adres verirseniz mutlu olurum
anlayisiniz ve yardiminiz icin tesekkur ederim

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yine aldandim arkadaslar. godaddy.com dan aldim. ama o da eski hosting firmamdan farkli degilmis. cok yavas ve siksik ulasilmaz oluyor :(:(
sirayla tum firmalari zengin edecem sanirim. bir hafta icinde iki oldu.
1. lunarpages ( asp komponentleri calismadi )
2. godaddy.com ( cok yavas . siksik kopuyor )

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dusunuyorum da kopmalar acaba benim sitemden mi kaynaklaniyor. ms access kullandigim icin mesela. eski hosting firmami bosuna mi suclamisim.
YOKTUR un da daha once ifade ettigi gibi, hazir indekslenmis sayfalarimi kaybetmek istemiyorum. 600 den fazla sayfam google da indeksli. ana sayfam page rank 4.
bunlari kaybetmek istemiyorum.
ama godaddy.com da da degisen bisey olmadi. nne yapmali arkadaslar.
hangi firmayi deniyeyim :(:(

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu kopmalarin hosting firmasindan mi yoksa, sitemden mi kaynaklandigini nasil anlariz.
aslinda buyuk ihtimal sorun firmada. cunku sitede degisik dbleri kullanan bolumler var. kopma oldugunda hepsi ulasilmaz oluyor.
lutfen yardimci olabilirmisiniz

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 received, 0% packet loss, time 3028ms
rtt min/avg/max/mdev = 11.640/11.955/12.638/0.403 ms, pipe 2

servera ping yaptim. bu yazdi. arakadaslar ogrenmek istedigim, yavaslik ve sıksık ulasilamaz olmak sitemdeki kodlarimdan mi yoksa SERVERdanmi kaynaklanior

bunu ayirtetmenin bir yolu yokmmu

K

korsan_cd

Misafir
godaddy firmasnın türkiye erişimleri yavaştır.orası ile host olmaz.

M

Melvana

Misafir
zokkie' Alıntı:
üzülerek söylüyorum ki onun decoderi var.

Merhaba zokkie. En basitinden forumlarda bile şifreler md5,vb. şifrelendiği için unutulan şifreler geri verilemiyor da değiştiriliyor. Bu encode rutininin %100 decoderi olduğunu daha önce duymamıştım. Eğer link verebilirsen bir incelemek isterim bahsettiğin decoder programını.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5