İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kaliteli hosting firmasi

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eniyi hosting firması

arkadaslar forumda cok kaliteli yabanci hosting firma adresleri gordum. ancak bunlarin hicbirinde ASP destegi mevcut degildi. bana gercekten tecrubelerinize dayanarak , ASP destekli yabanci hosting firma onerebilirmisiniz.
fiyat / kalite oraninin yuksek olmasi onemli.

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
asp destekli firma dedigimizde niye kimsenin fikri olmuyor. herkes php mi kullaniyor

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aspden vazgeçmeyi deneyerek işe başlayabilirsin usta. :p
Zararın neresinden dönsen kardır.
hep bu maxiasp ve aspindir.com milleti aspci yaptı ya :rolleyes:
Dünyanın %70 phpci
%20 aspci
%10 diger diller.
Hal böyle olunca hosting firmalarıda linux makinalara ağırlık veriyorlar ve microsoft amcaya lisans parası vermek istemiyorlar.O' na lisans parası vereceğime 2 makina daha alır linux yükler onlarca müşteriye satarım düşüncesi var hosting firmalarında.
Kaliteli ama ucuz asp hosting zor bulursun.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
ASP kullanmak icin ne gibi bir nedeniniz olabilir? Unix daha guvenli, PHP daha duzenli, asp'nin yapmadigi 1 milyon is yapar, asp bir programlama dili bile degildir, acik kod buyuyor, ucretsiz, destek almak istesen yuzlerce kat daha fazla insan var bu sistemleri bilen. Kimsenin fikri olmamasinin nedeni bu.

T

Turkyurdu.org

Misafir
Bulundugu bolgede liderlige aday bir firmanin network ve database problemleri ile alakali cozumler sunmak icin gittigimizde, karsimiza Microsoft gibi bir dunya devinden sertifika almis olmanin onuru ve gururuyla oturan iki Bilgi islem yoneticisi geldi. 1 saat 15 dakika suren karsilikli mutalaa sonucunda hayretle ofisimize geri donduk.

* ASP'yi neden tercih ediyorsunuz diye sordugum web emektarlarindan aldigim cevaplarin geneli "PHP cok karmasik" seklinde. ASP'de ne kadar uzmansiniz sorusuna ek olarak, basit bir veritabani baglantisini yazmalarini talep ettigimde ise, ya cogu zaten hazir geliyor(!) cevabini aliyorum.

ASP yahut genel basligi ile windows(Microsoft) alisilagelmis bir duzenek oldugundan, sundugu cozumler kurumsal bazda ragbet gordugunden, Musteri firmadaki yetkililerin MS Sunuculari disinda tecrubeleri olamamasindan dolayi Acik kod, yada php yada Linux ve cozumleri ulkemizde cok yavas gelismektedir.

Tüm üstün ozeliklerini ekarte etsek dahi, Linux,php ve bu varyasyonlara tãbii diger acik kaynak uygulamalarinin en onemli avantaji, kisa surede, en acik sekilde, en uygun cozume ulasmaktir. ASP ve PHP ise konumuz, PHP'de icinden cikamadiginiz bir konu oldugunda dunya ve Turkiyede yuzlerce forum, Script dagitimcisi ve gonullu kaynak gelistiriciler yardima hazirdir.

ASP'de uzmanlasmamis, en azindan .net nedir? konusunda bilgisi olmayan arkadaslarima nacizane tavsiyem yol yakinken, daha ucuz, daha etkili ve daha eglenceli yol olan PHP'yi secin.

Iyi Calismalar.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
++++1000
3 sene kadar önce bir kod vardı asp ile tam 13 satır ile yaptıgım işi php ile
1 satırda yapabilecegimi ögrendigim gün asp benim için bitti.
Bir derdiniz olunca www.codewalkers.com mükemmel bir yardımlaşma sitesi.En fazla 10 dakika içinde birileri derdinize derman olur.
ama asp de böyle bişey yok insanlar bencil.Bir derdiniz olunca ugraş dur.

Yol yakınken bencede php ye dön.
Frontpage sevdasındanda vazgeçmek gerek.Bi b.ka yaramaz bir editördür kendisi.Basit bir mail atmak için bile serverda component yüklü olması gerek.
işin yoksa serverdaki komponentle ilgili örnek bul kendine uyarla, boşu boşuna zaman kaybı.
Php zor diyenler php yi bilmeyenlerdir. :p

R

rhifat

Misafir
+1
yoktur çok haklısın asp de zaten component olayından sonra artık dedim bu olmaz abi düşünsene cdonts mail cart curt offf bi site yapiyosunuz component lazım olmaz böyle

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim. ve dikkate alacagim. ancak, asp destegi veren guvenilir, kaliteli bir yabanci firma ismi henuz alamadim. hic mi yok boyle bir firma..

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki yabanci hosting firmalarini karsilastiran, server ozelliklerini, hizlarini, guvenilirliklerini bir site vrmi
bir nevi hostbul.net in yabanci versiyonu

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
katılmıyorum

yoktur' Alıntı:
aspden vazgeçmeyi deneyerek işe başlayabilirsin usta. :p
Zararın neresinden dönsen kardır.
hep bu maxiasp ve aspindir.com milleti aspci yaptı ya :rolleyes:
Dünyanın %70 phpci
%20 aspci
%10 diger diller.
Hal böyle olunca hosting firmalarıda linux makinalara ağırlık veriyorlar ve microsoft amcaya lisans parası vermek istemiyorlar.O' na lisans parası vereceğime 2 makina daha alır linux yükler onlarca müşteriye satarım düşüncesi var hosting firmalarında.
Kaliteli ama ucuz asp hosting zor bulursun.

sana katılmıyorum yani aspindir.com veya maxiasp.com asp yaptı nedemek yani herkesin ilgi alanı farklıdır yani sen enden direk asp degilde php başladın sana göre php iyi ama bize göre asp yani ban görede php iyi degil ben kendi fikrimi söylüyorum bir çok sitede asp gecişi yaptı bunu unutmayın büyük siteler ve alışveriş sistelri asp tercih ediyor..

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ybancı site olmasada yabancı server kullanan yani sunucusu amerikada bulunan bir firma önerebilirim. www.atlaspronet.net Adamların fiyatları hem ucuz hem kaliteli mutlaka bak. Üstelik hem asp hemde php yüklü

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5