İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaliteli yayıncı olun, ekmeğinizin izini sürün..!

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kaliteli yayıncı nedir?

- Bildiğiniz gibi reklam veren firmalar ya da kişiler Adwords'ünün takipçisi oluyor, o kişi de en çok nasıl kazanırım diye düşünüyor, Bunun yayıncılara uyarlanmışına kaliteli yayıncı diyoruz ki siz de kaliteli yayıncı olmak için aşağıda sıraladığım maddeleri dikkate almalısınız.

1 - Reklam gelirleri takibi
2 - Reklam yerleşimi takibi
3 - Düzenli piyasa kontrolü
4 - Sosyal piyasa kontrolü

İlk etapta karışık gelmiş olabilir ancak çok basit, sadece Adsense Yayıncı Panelimizden yapacağımız işlemler bunlar. Gelelim detaylara

1 - Reklam gelirleri takibi :

Çoğu arkadaşımız sitesine ya içerik eklemek için giriyor ya da günde 1-2 kez öylesine bakmak için, ben bunu tavsiye etmiyorum. Sitelerinizin sürekli açık kalıp, en çok hit alan sayfalarındaki reklamları sürekli incelemeniz ve hangi tür reklamın ya da hangi reklam stilinin en çok kazandırdığını ( sitenize özeldir bu değişkendir ) belirlemeniz, ona göre içerik ve tag girmeniz gerekmektedir. Bunu yaptığınız takdirde kazancınızın ister istemez arttığını göreceksiniz.

2 - Reklam yerleşim takini :

Aslında benim makalelerimi düzenli okuyan arkadaşlardan bir ricam olacak, vaktinizin olduğu en yakın süre zarfında sitenizdeki tüm reklam kodlarını tazeleyin ve reklam yerleşimine göre Kanal oluşturun. Bir çoğumuz ya hiç kanal kullanmıyor ya da site bazlı kanal kullanıyor.

Onun yerine : " 160x600 yan blok " , " AAAxAAA orta kare " şeklinde tüm reklam yerlerinize özel kanallar oluşturun ve hangi reklamın, hangi renk paledinin size ne kadar kazandırdığını takip ederek az kazandıran kanallarınızın da üstüne düşün.

3 - Düzenli piyasa kontrolü :

Belki de en meşakkatlisi bu. Kendimden örnek vererek gideyim : Piyasayı sürekli takip etmek boş boş siteleri gezmek değildir, Sizden daha iyi kazandığını düşündüğünüz, kaliteli reklamlar çıkan siteler ile kendi sitelerinizi karşılaştırın ( aynı kategoride ki siteler ) . Bu karşılaştırma sonucu sitelerinizde iyileştirme çalışmaları yapın, o sektördeki Google'da aranan kelimelere bakın ve Google 'da nasıl reklamlar çıktığına bakın. ( Örn : aşk - Google'da Ara )

Böylece kendi piyasanız da ne, nasıl dönüyor görmüş olacaksınız, kof kelimeler yerine kazandıran kelimelerinizi görmüş olacaksınız.

4 - Sosyal piyasa kontrolü :

Adı üstünde "sosyal" yani, insanlar sizin kategorinizle paralel olarak hangi içeriği istiyor? , bu içerikte hangi reklamlar çıkıyor ? , yeni başlayan bir televizyon dizisinden nasıl reklam nemalanması yaratabilirim?

bu soruları kendnize biraz sorun, ( dizi olayı sadece örnek )

Mesela " Doktorlar " dizisinin veli nimet olduğunu, "Arka Sokaklar" dizisinin güvenlik sektörü açısından biçilmiş kaftan olduğunu düşünün ve içeriğinizi ona göre girin.

Tekrarlamak gerekirse ;

Bir tutam zeka ,
Bir avuç çalışma ,
Bir kamyon kalite ,
Tomar tomar Para

Priapos | Baha Uygar Mitat

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel yazı olmuş.

İşte böyle yazılara ihtiyaç var.

Bende bir Ekleme yapmak istiyorum.
Piyasa takibine evet, her zaman evet. Ancak taklitçiliği sevmiyorum çünkü ben taklit ediliyorum. Yaptıklarını kabul eden kişiler lütfen TAKLİTÇİLİĞİ yapmasınlar benden tavsiye, taklit eden site komik duruma düşüyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
güzel bilgiler...ihtiyacı olan arkadaşlara yaralı olacaktır teşekkürler emeğin için.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5