İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kampanya: Beni Öldürme Anne!

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Merhaba arkadaşlar...

Kısa bir süre önce çok kötü ve üzücü bir olaya tanık oldum.

İçilen sigara, anne karnındaki bir bebeği öldürmüştü. Bir şey yapamazdım o an. Ama belki bundan sonrası için bir şeyler yapabilirdim. Bu konu hakkında bir makale yazdım. Sizlerin desteğine de ihtiyacım var. Bu makaleyi sayfalarınızda paylaşın, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşın. Ne kadar çok kişiye ulaştırırsanız o kadar iyidir. Abuk subuk işler için neler yapıyoruz, insanlık için bir şeyler yapmak zor olmasa gerek.

Makale içinde link felan yoktur. Makaleyi sitesinde yayınlayanlar olursa başlık altından belirtsinler. Destek verenler diye sitemde adreslerini yayınlayacağım. Şimdiden destek veren herkese gönülden teşekkürler.

Beni Öldürme Anne!

Merhaba Anne…

Bugün bir arkadaş buldum burada kendime. Adı şeymiş hmm… Alyuvar!

Aslında göründüğü kadar sert değilmiş, ilk zamanlar çok korkuyordum ondan, durmadan bana birşeyler getiriyordu. Bir de biliyomusun anne, karnında hemoglobin diye birini taşıyor! Çok tuaf birşey… Ama şimdi rahatım:) Adını bilmediğim ufak canlılar kulağıma fısıldadılar: "Alyuvar ve hemoglobin seni çok seviyor, senin karnını doyuruyorlar…” dediler. Bunu duyunca çok sevindim.

Çok iyi arkadaş olduk onlarla anne, bana her gün oksijen denilen yemeği getiriyorlar, tadını pek anlamıyorum ama nedense onu yedikçe içimin hareketlendiğini, büyüdüğümü hissediyorum…

Bugün biraz üzgün görünüyor alyuvar anne… Taşıdığı yavrusu hemoglobin hastalanmaya, küçülmeye başlamış. Ne kadar üzüldüm anlatamam. Alyuvar da çok üzülmüş, yoksa bana bu kadar az oksijen getirmezdi dimi anne?

Dün gece hiç uyuyamadım anne, hırıltılı yüksek bir ses beni çok rahatsız etti. Burdaki arkadaşlar bunun öksürük olduğunu söylediler. Ona söyle lütfen bizi rahat bıraksın…

Anne nikotin nedir? Alyuvar bana bugün ondan bahsetti biraz. Bizi hiç sevmiyormuş o! Gelişmemizi, büyümemizi istemiyormuş. Buradaki arkadaşlarımla yakınlaşmamı çok kıskanıyormuş.

Hem sana da kızıyorlar, sen nikotinle arkadaşmısın anne?

Burası çok kötü kokmaya başladı anne, bir de ne yiyorsan lütfen artık ondan uzak dur! Kanın çok acı:( Unutma ben seninle besleniyorum…

Anne neden alyuvar ağlıyor? Neden göğsümde bir acı var? Neden hiç karnımı doyuramıyorum…

Bugün alyuvar gelmedi :( Beni unuttu mu anne? Çok yanlızım burada ve oksijene ihtiyacım var…

Nikotin geldi dün gece… Beni hiç sevmediğini ve yakında benden kurtulacağını söyledi. Beni yanlız bırakma anne, çok korkuyorum ondan.

Anne ?
Ann…
An…
A.

Doktor : Üzgünüm bayan. Bebeğiniz yeterli oksijen alamamış ve inutero mort fetal yani bebeğiniz karnınızda ölmüş. Sanırım gebelikte sigara kullanmışsınız…

Gebelikte Sigara Kullanma!

Sigaranın içinde bulunan maddelerden olan nikotin ve karbon monoksit bebek sağlığı açısından son derece zararlıdır. Bebek plasenta ve kordon aracılığıyla beslenmektedir.

Sigara içen gebelerde, bebeğe yeterli miktarda oksijen taşınamadığından dolayı bebekler yeterince beslenememekte ve gelişememektedir. Oksijen bebeklerin büyümesini ve gelişmelerini sağlayan en önemli taşıma aracıdır.

Anne kanında oksijen azaldığı zaman bebeğe giden oksijen miktarı ve diğer besin öğelerinin miktarı da azalmaktadır. Dolayısıyla sigara içen annelerin bebeklerinde büyüme ve gelişme geriliği ortaya çıkabilmektedir.

Sigarada bulunan diğer zararlı maddeler ise, anne kanı ile taşınarak, bebeğe kadar ulaşabilmekte ve bebek bu maddelerden zarar görebilmektedir.
Bebek anneye bağlıdır ve annenin yaptığı her hareketten etkilenmektedir.

Gebelikte anne sigarayı bırakmaya başladığı andan itibaren bebek sağlığı da olumlu yönde etkilenmeye başlayacaktır. Anne sigarayı bıraktığında kanı zehirli maddelerden arınacak ve bebeğe daha bol miktarda oksijen gitmeye başlayacaktır. Bu nedenle anne adayı gebeliğinin hangi aşamasında olursa olsun sigarayı bırakma konusunda geç kalmış sayılmayacaktır.

Dünyada her yıl sayısı milyonları bulan bebek ölümleri gerçekleşiyor. Bunların çoğu gebelik döneminde kullanılan sigaradan kaynaklanıyor. Eğer sizde bu konuda duyarlılık göstermek istiyorsanız, dünyaya gelmemiş savunmasız bir canlıyı korumak istiyorsanız; eşinizi, dostunuzu, çevrenizdekileri bu makaleden haberdar edin. Gebelikte sigara kullanmanın ne kadar zararlı olduğundan bahsedin.

SPONSOR

Güzel Hosting / https://www.guzel.net.tr/

KAMPANYAYI DESTEKLEYENLER

Lanet
Eif
ozanTi
reklamsiz
BthnKngl
The GoDFather
fRtkmR
demreli
Cewo
cilginsolist
Perspektif
bay_okan
musabaysal
Oğuz
Escasmu
Volkan Yılmaz (Wolkanca)
Erturk
Starturk
PR3D4T0R
PetscHe
ogk17
Bidusun.com

Kampanyayı desteklemek isteyenler,

1- Makaleye aşağıdaki linkleri ekleyebilirler...
2- Facebook sayfamızı beğenebilirler, Twitter'da takipçimiz olabilirler.
3- Bize banner, logo, web2.0 butonu yapıp yollayabilirsiniz.
4- Sitemize girerek makale yollayabilirsiniz.
5- Sitenizde banner, logo veya bir makalemizi paylaşabilirsiniz.
6- Basın/yayın organlarıyla aranız iyiyse haber yapılmamızı ve daha çok kişiye ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.
7- Diğer webmaster forumlarında bizi duyurabilirsiniz.
8- http://forum.iyinet.com/webmaster-genel-konular/153774-lutfen-herkes-okusun.html adresindeki tanıtım yazımızı yayınlayabilirsiniz.
9- Aklımıza gelmeyen herhangi bir yolla bize destek olabilirsiniz.

Site Adresi : Benioldurmeanne.Org / Net / Com

Facabook Linki :www.Facebook.com/benioldurmeanne

Twitter Linki : www.Twitter.com/benioldurmeanne

Reklam Alanlarından Destek Vermek İsteyenler:

Aykpd.png
133165e8.jpg

hVw29.png
4facef52.jpg

logo.jpg

hvss5.jpg

468.jpg

anne.gif

169rck0.jpg

vxp55y.jpg

Bu bannerleri kullanabilir.

Serdar Öz
Saygılarımla...​

[onay]Serdar Öz[/onay]

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Teşekkür ediyorum. Böyle makale yazdığın için, böyle bir konuya değindiğin için. Çok Çok teşekkür ediyorum. Blogda paylaştım. Adresi biliyorsun. Teşekkürler.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Soyle bir dusunuyorumda ne kadar kotu bir olay..
Ölü bir bebek, bana göre bundan daha büyük bir suç yok. Düşünsenize, küçücük burnu, küçücük elleri, küçücük bi ağzı var.. Var, varda insanların lüks zevkleri de var!

Ve düşünün işte...
Biz lüks zevkimizden mahrum kalmayalım, bağımlılığımız devam etsin diye o küçücük buruna, o küçücük dünyalar tatlısı bebeğe elveda diyoruz..

Belki de o çocuklar yerinde biz olabilirdik, biraz düşünmek çok mu zor? Sadece biraz ya..
Sigara tiryakisi olun isterseniz, sadece o bebeği bi gün sağlıklı bi şekilde, o dünyalar tatlısı bebeği bi gün sağlıklı bi şekilde kucaklayacağınızı, öpeceğinizi, koklayacağınızı düşünün..

Düşüncesi bile yeter..

Ben şahsım olarak bu kampanyanın arkasındayım. Hatta bi domain ve bi host alinsin, tepkimizi ortaya koyalim.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Teşekkür ediyorum destekleriniz için. Evet bilinçlendirme açısından muhteşem bir kampanyaya dönüşebilir bu proje.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Forumdaki tüm duyarlı arkadaşların katılımı bekleniyor!!!

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Proje Uygulamaya geçtiğinde Her Türlü Destek ve Yayma Kampanyası İçinde Görev Yapabilirim. Böyle Bir Konuya Değindiğiniz İçin Teşekkürler..

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Güzel Hosting her zamanki gibi duyarlılığını göstererek en etkin paketten bize hizmet vermeyi kabul etti. www.BeniOldurmeAnne.Org yakında hizmete açılacak. Güzel Hostinge buradan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Çok faydalı bir işe destek oldular...

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Teşekkürler dostum hepinize ihtiyaç olacak. 1 hafta sonra dilekçe ile Sağlık Bakanlığı'nı proje hakkında bilgilendireceğim.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Sitemin paneline erişimim kısıtlı eğer mail ile gönderme yapabilirsem hemen yayına almaya çalışacağım. Ufak tefek imla hataları var. Onları da düzeltelim isterseniz :) Mesela hemoglabin değil hemoglobin olacak. Ufak tefek dediğim gibi, ancak Google aramalarında etkili olabilmekte... Bunun dışında kampanyanızın sonuna kadar destekçisiyim. Mail ile gönderebilirsem www.ozanti.net adresinde yayına almaya çalışacağım... Siteyi açtığınız zaman da söyle backlink verelim :)

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Teşekkür ederim, farkındayım hataların bir heyecanla hızlıca yazdım geçtim. Beraber hepsini düzenleriz. Yarına site aktif olacak büyük ihtimal.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Bu projeyi buyutmek icin elimden geleni yapacagim, facebook kismini da ben ustlenebilirim. Programlarim ve bilgisayarim gelse servisten tasarimi da ustlenirdim ama o zamana kadar beklemek lazim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eminim her kes bu konuda bir şeyler yapmak isteyecek ve yapacak.

Site aktif olduğunda tüm arkadaşların desteği bekleniyor.

Her kes yapabileceklerini ve fikirlerini paylaşırsa az yada çok katkıda bulunacaktır.

Paylaşımlarınız bekleniyor arkadaşlar...

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Evet arkadaşlar site yarına aktif hale gelecektir. Ufak tefek düzenlemeler ve optimizasyonu kaldı. İsteğim İyinet olarak büyük bir sağlık projesine imza atmamız. Birisi Facebook kısmıyla, diğeri Twitter ile, bir başkası makale ile destek verebilir bize. Maddi hiçbir şey istemiyoruz zaten sizden. Ben; Lanet, Eif, ozanTi, BthnKngl, The GoDFather'a burdan tekrar teşekkür ediyorum. Umarım projemiz hakkını bulur.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Twitter hesabı olanlar da #benioldurmeanne şeklinde paylaşım yapabilirler. Trendler arasına sokabilirsek, ki sokarız biz webmaster insanlarız, kampanya daha hızlı yayılabilir kanımca...

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Ben sosyal ağlardan kuşku duymuyorum, benim derdim şu an için tema seçimi. :)

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Konuyu Takip ediyorum.. Bildiğim kadarıyla destekdeyim Konuyu ,5.500 üyeli fan sayfamda ve adını vermek istemediğim bir makale sitemde paylaştım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5