İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kanal seçimi

K

Kara

Misafir
Arkadaşlar "Bu sayfa grubu için kanal seçin" kısmı altındaki liste boş bende. 2 tane kanalım var ve onları şu şekil açtım: "mysite.com/tr" ve "mysite.com/en" deidğim gibi liste boş çıkıyor. Ne zaman liste gelir?

Bir de aynı yere 1 den fazla reklam koyabilmek için ne yapmam lazım? Mesela 2 tane 160x600 alt alta olabilir mi? Olabilirse nasıl yapmalıyım?

google_ad_channel ="";

yazan yere mysite.com/tr yazmam yeterli olur mu? Şimdiden yapsam mı acaba?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım URL kanalı oluşturdun. Özel kanal oluşturursan o listeye eklenir. Özel kanallar, istatistikleri alan bazında ayrı tutar. URL ler ise. O URL ye ait tıklamaları toplar.

Reklam yerleştirme konusunda genel kanı şudur.

Bir sayfaya 3 ADsense reklam kodu ve 1 adet Reklam bağlantı kodu ekleyebilirsin. Reklam kodlarının 3 ününde farklı olması gerektiği söylensede, Yabancı sitelerde genelde bu kurala uyulmuyor. Zaten böyle bir kural açık bir şekilde belirtilmemiş.

K

Kara

Misafir
3 ayrı reklam kodunu nasıl ayarlıycam peki? yani 2 tane 160x600 verdim diyelim ki. Ve ayrıca bir yerde tek reklam çıkmasını istiyorum o da ufak diktörtgen. mümkün mü? dediğin gibi url yapmışım düzelttim onu. bi de reklam bağlantı kodu dediğin nedir dostum?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam Türü seçtiğin yerde "Sayfanızda göstermek istediğiniz reklam birimi türünü seçin" yazar. Reklam birimi seçersen şimdiki reklamlar çıkar. Bağlantı birimi seçersen 5 kategoriye kadar reklam alanları çıkar. Şahsen bendeki en verimli reklam alanı bu şekilde.

3 ayrı reklam kodunu. 3 kere adsenseden reklam kodu alarak yapacaksın. Mesela dikdörtgen seçtin kod aşşada değişir. Sonra başka seçersen o da farklı bir reklam kodu olur. Yani 3 reklam alanı koyabilirsin sitene. Hangisinde kaç reklam çıkacağına sen değil, ADsense karar verir. Sayfanın en üstündeki kod da en çok reklam yayınlanır.

Tüm alanlar için yeterli reklam bulursa her alanda reklam belirir. Bu çoğu sitede olmuyor ama.

K

Kara

Misafir
işin ilginci Kanal tanımladığım zaman gösterim ve perfomrnas da yarı yarıya düşüş oldu. Hemd e tam yarı yarıya.. alala ilginç

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5