İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kanallar kazancı düşürür mü?

cagatayh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kanalları açmak kazançları vs. düşürür mü ?

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır.. sadece hangi bölgenin/sitenin daha çok kazanç getirdiğini görmek için kanallar..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
kanal açmak derken sayfa içi kanallar mı yoksa yeni domainler için kanallar mı?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
resmen ve fillen hayır demek gerekir. ancak tavsiyem kanal kullanmamanız yönündedir. kanallar açılıp performansları görüldükten sonra normal kod kullanabilirsiniz.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kanalı niye kapatalımki.Çok güzel bişey kanal.Hem dursun zararımı var..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
aslında verilmesi gereken cevabı ben verdim hayır diyerek. ancak kendiniz inceleyerek fikir edinebilirsiniz. ben buna bir ara çok kafa yordum; benim sorduğumdaki diğer alternatif için özellikle olarak düşüş olduğunu net söyleyebilirim. 5-10 tıklamada bunu anlayamazsınız ancak 2-3k li tıklamalarda % 50 lere varan smart pricing gibi etkisi oluyor. s p olayındaki gibi kanal açınca genelde değil belki ama özel de verimin düştüğünü söylemek zaten mümkün. neden, nasıl oluyor u anlamak ve anlatmak zor tabii.
ben kanal kullanmıyorum.
gözlemdir bunlar.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki kanal acmadan aynı ads. hesasabı kodlarını izin verdiğimiz diğer sitelerimizde yayınlamamızda bir sakınca olabilirmi?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
özel izin vermeye de gerek yok. ben panel hiç kullanmadan kaynaktan copy paste ile kodları alıp diğer sitelere ekliyorum.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet kanalların zararı var. kanal kullanmayı bıraktıkran sonra gelirim 3-4 kat arttı.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kanallar kazancı nasıl düşürür anlamıyorum.Mantıklı bi açıklaması varmı veya sizdeki artışlar tesadüf olamazmı.Çünkü bende kanal kullanıyorum son 2 haftadırtık başına eskisinden iyi kazanıyorum.Kanallar ne alaka anlayamadım.Google istatistik tutunca daha çok harddisk kullanılıyo diye azmı para veriyo :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
okuyup denersiniz, bir kişi bile kıyaslayıp daha iyi kazanç sağlarsa forum amacına ulaşmış olur. forumun amacı bilmeyenlere bilmediklerini öğretmektir. 3 aydır adsense kullanan kişilerin ortaya birşey koymadan geyik yapmasının pek manası yok. sizin yapmanız gereken adsense kurallarını harfiyen yerine getirmektir. diğer yorumların ve deneyimlerin hakları saklıdır.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon yarın söylediklerini deneyecem
sonucu burada paylaşırım

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilemem 3 ayını 5 ayını. sitelerimin hitleri arttı ama kazanç artmadı. nedenini araştırırken kanallar aklıma geldi. sildim ertesi gün kazancım arttı. tesdüf olabilir yada doğru kanalları eklememiş olabilir yada kanalların bir etkisi olabilir.
Kanalların etkisi yoksa neden reklam banneri eklerken kanal seçtiriyor?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar siteniz önce 3 farkli reklam bicimi ile tek kanal icin 5 gun deneme yapin sonra kanal1 kanal2 kanal3 diye ayirin varmi fark gorun, fark olmamasi gerekir,toplamin aşağı yukari genel ortalama kadar olmasi gerek

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2005'den beri AdSense yayıncısıyım, kanalları kullanıyorum memnunum. Kanalın kazançta eksi bir sonuç doğurduğunu görmedim.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kanal kullanmanın zararı olabilceğinide ilk kez duydum. Açıkçası eğer dediğiniz gibiyse çok mantıksız. Kazancı nasıl etkiliyebilir ki?

Benim kanal kullandığımda kullanmadığımda zamanlar oldu. Zararını hiç görmedim. Aksine çok faydasını gördüm, kullanmayada devam ediyorum...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bilmediğimiz bir faydası mı var acaba kanalın? kanalın işlevi 5 gündür. açar, duruma bakarsınız, o kadar.
peki az kazanıyorum başlıkları bolca açılıyor neden az kazandığınızın bilincinde misiniz?
mesela smart pricingde olup, haberiniz olmayabilir mi?

önce adsense i iyi anlamak lazım. her hamle, herkes için farklı sonuçlar doğurur. birisi aynı şey için banlanırken, diğeri banlanmaz. aynı içerikli sitelerin birisinde ringofon reklamları çıkarken, diğerinde çıkmaz. tamamen aynı reklamların çıktığı iki sitede birisi reklamlardan iyi para kazanırken, diğerinin kazançları yerde sürünür.
birisi kanal açınca adsense hesapta verimsizlik görür, diğeri kanal açar birşey değişmez. verimsiz görülene adsense tepkisini 2 ay sonra gösterir, kanaldan olduğunu mükün değil anlayamazsınız.
günde 10 tıklamanız olur ortalama 0.50 kazanırsınız, 2 ay sonra kazanç 0,37 ye düşer önemsemezsiniz ya da anlamazsınız bile ama günde 3000 tıklamanız olursa benzer oranlarla 350 dolardan 200 dolara iner daha kolay farkedersiniz. hele bunu aya vurunca şoke olursunuz..

dp de de benzer başlıklar açılıyor, birisi hayır diyor birisi evet diyor. çünkü bunun net bir cevabı yok. her hesap için adsense farklı işler.

başta yazdığım gibi bunlar uzun süre yapılan gözlemlerdir. ki etki etmediğini de özellikle benzer cevaplar için yazdım. yazdığım gibi kendinizin bunları denemesi lazım. ben denedim böyle sonuç aldım.

bir sitenin adsense hayatı siteye ilk koyduğunuz anda şekillenmeye başlar. siz daha siteyi yaparken yerlerini görmek için kodunuzu koyduğunuzda kaybetmeye başlarsınız. 0.003 gibi kazançlar elde ediyorsanız bunun bir sebebi vardır. müdahele etme hakkını size bırakır adsense. bu kadar profesyonel bir çalışmada siz de olaya bu gözle bakmalısınız.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Adsense'de kanal seçsemde, seçmesemde hep aynı reklamlar sitelerimde yayınlanıyor. Kazancım ise tıklanan reklamların kalitesine göre değişiyor. Kanal ile falan alâkası yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi