İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kanallar kazancı düşürür mü?

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon, kanallar birden çok sitelerimizin kazançlarını ayrı ayrı görebilmemiz adına oluşturulmuş bir özelliktir. 5 sitem varsayalım kanal açmazsak sitelerimizin kazançlarını nasıl görüp iyileştirme/geliştirme yapacağız ? Kanallar sayesinde hangi sitemiz ne kazandırıyor görerek gerekli müdahaleleri yapma imkanı sunmuş bize Google, dediğim gibi kendi hesabımda 2 senedir yayıncıyım herhangi bir zararını görmedim.
Zarar gördüm diyen varsada kanal ile bağlantısı ne inanın samimi söylüyorum hala anlamadım :eek:

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar olayı "taraflar" yapıp öyle-böyle tartışmasına getirmeye gerek yok. ben size farklı şeyler söylüyorum kesin böyledir de demedim, adsense in her hesaba göre değiştiğini söyledim. kazancın sadece reklamların kalitesi ile ilgili olduğunu düşünmek adsense i hiç bilmemektir. olaylara böyle sığ bakmayın. yabancı yazınca olay oluyor, biz yazınca sallama oluyor :) o zaman yabancı kaynakları biraz inceleyin.

smart pricingi biliyorsanız onunla bir bağlantı kurabilirsiniz belki de. bağlantıyı anlatmanın zor olduğunu söyledim zaten. o zaman şunu sorayım: pr si yüksek sayfalarda kaliteli reklamlar çıkar ya da yeni açılan siteye adsense konulmaz, verimsizlikten kaliteli reklamlar siteden kaldırılır..
bunlar adsense in kurallarıdır..
buyrun bunu anlayın, bunların olabilirliği ile ilgili bağlantıyı kurun, üzerine tartışın ve ispatlayın o halde. ispatlayabilir misiniz?
ya da sende çıkan xxx reklamından sen tek tıklamaya 0,02 kazanırsın, aynı xxx reklamından diğeri 0,11 kazanır. buyrun, var mı böyle birşey?

Z

Zion

Misafir
Arkadaşlar; en iyi sonucu deneyip yanılarak alırsınız.

Pigeon bu konuda haklı. Çok ciddi bir fark olmuyor ama kanallar kesinlikle kazancı düşürüyor. Sebebine ben de çok kafa yormuştum, çok da mantıklı bir izah bulmuş değilim ama malesef gerçek bu.
Mecbur kalmadıkça (ya da çok merak etmedikçe diyelim) kanal kullanmayın.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim açımdan bir iletişim sorunu olmuştu ne demek istediğini tam anlamamıştım ancak bu son mesajı ile anladım, katılıyorum. :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kanalla alakası yok.. Benimde bu günlerde kazancım arttı eskiden 10 tıka 0.15- 0.30 falan ancak alırdım şimdi 3 tıka 0.61 aldım.Son 1 haftadır kazançlarımda artış var..Kanal kullanıyorum kanalla kazancın bi ilişkisi yok..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gökhan sende doğru diyorsun bende zaten onu savundum ama arkadaşın değindiği nokta daha farklı birşey, iyi okumanı tavsiye ederim ben bile 2. mesajında anladım oda haklı yani :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Peki biriniz izah etsin bende bi yerde reklam denemesi yapacam...
---------
Tamamdır blogumdaki bir reklamı kaldırıp aynı reklamın kanalsızını ekledim.Bakalım yarın akşama kadar sonuç ne olacak.0.20 den az verirse bişeye yaramıyor demektir..

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki biriniz izah etsin bende bi yerde reklam denemesi yapacam...
---------
Tamamdır blogumdaki bir reklamı kaldırıp aynı reklamın kanalsızını ekledim.Bakalım yarın akşama kadar sonuç ne olacak.0.20 den az verirse bişeye yaramıyor demektir..

senin sitenin hit durumu nedir bilmiyorum ama bence bunu az hitle anlayamazsın, pigeon'ın dediği gibi 1 k tıkın varsa ancak anlaşılabilir o da ancak 5-6 gün denemeyle... deneme yapmak istiyosan riski alıp çok tık alan sitende denemelisin bence... 20-30 tıklama alan bi siteye koyup denersen sonuçlar yanıltıcı olabilir...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Kanal ile ilgisi var mı bilmiyorum ama kaliteli reklamlar sitenizde döndüğü sürece kazancınız artar. Ama kaliteli reklamları yayınlamak için neler yapmak gerekir buna yoğunlaşmak lâzım bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5