İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kansu denen kişiyi tanıyan varmı (dolandırıcı)...

bymega

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar [email protected] msnsini kullanan kişiyi tanıyan varmı ? paypal adresi: *********** .... bu şahısa belli bir miktar paypal bozması için gönderdim. Fakat karşılığını bana yatırmadı. Telefonunu aradım fakat öle biri yok dediler. Bu kişiyi tanıyan varsa bana bilgi versinler lütfen veya ben bu kişi için cidden hukuksal yollara başvuracam ne yapmam gerektiği hakkında bilgisi olan varsa yardım ederse sevinirim...

Elimde sadece msn konuşmaları ve paypal adresi var.... paypaldaki ismi : *** **** ***

edit:
Olay çözülmüştür... Olay şöle olmuş bu kansu denen şahıs gerçekte böle bir kişi yok. Bu kişi bana pp bozacağım die geldi. Bana paypal adresi olarak pembekedi nin paypal adresini verdi... Bende oraya parayı yatırdım. Daha sonra "hemen ödemeyi geçeceğim" dedi. 2-3 dk sonra "geçtim dedi" sonra çıktı bende baktım ödeme gelmedi. Anlatım biraz basit ve kabaca olmuş olabilir kusura bakmayın ama az çok anlamış oldunuz olayı... pembekedi abla sende bişiler yazarsan daha aydınlanırız ben tam anlatamadım herhalde :)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hukuksal yola başvurmak istersen önerim:
internet üzerine odaklı çalışan (istanbul emniyette) bir grup var. İstanbul emniyet müdürlüğünün sitesine bir girip bak istersen (istanbul dışı da görev yapıyor olma ihtimalleri büyük)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bymega o paypal adresi bahsettiğiniz kişiye ait değil. o adres bana ait. ben sizi tanımıyorum. yanlışlık yapıyorsunuz.

bymega

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi' Alıntı:
bymega o paypal adresi bahsettiğiniz kişiye ait değil. o adres bana ait. ben sizi tanımıyorum. yanlışlık yapıyorsunuz.

kardeşim ben o adrese parayı gönderdim... İstersen ekran çıktısını göndereyim.. Yardım edermisin bana :(

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bymega o adres benim adresim ne kadar para gönderdiysen bana göster. benim konuştuğum kişiler dışında bana para gelmedi. o msn adresini yazdığın kişi ben değilim ben bi tane msn adresi kullanıyorum o da yazdığın değil.

eğer sen o yukarıda yazdığın adrese para gönderdiysen paran bende kesinlikle kalmaz. burada herkes bana paypal bozdurur. hiç bi şekilde de sorun yaşamazlar.

ama verdiğin msn adresiyle alakam yok. sen o msn adresinden biriyle konuştuysan niye benim paypal hesabımı verdi sana onu anlamadım ben.

F

fatihhk

Misafir
pembekedi' Alıntı:
ama verdiğin msn adresiyle alakam yok. sen o msn adresinden biriyle konuştuysan niye benim paypal hesabımı verdi sana onu anlamadım ben.

valla garip bir durum.ortada başka bir oyun var ama inşallah çözersiniz...

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alla alla ne iş ki? bakalım durumlar neyi gösterecek...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bahsettiği para benim yani yukarda bahsettiği adrese yatırılmış. orası doğru. fakat benim o parayla ilgili görüştüğüm kişi başka hatta bugün görüştüm ve parayı gönderdi. bymeganın parayı bu kişi yolladı dediği kişinin ismi doğru o kişi yollamış. zaten kendisine dedim 4 iş günü sonra paranız ödenicek diye anlaştık.

ya bymeganın bundan haberi yok ya da olayı yanlış anladı heralde. ve o yazdığı msn adresiyle alakam yok.

ortada bi yanlış anlaşma var zaten orası kesin de dur çözücez bakalım.

ama paran bende kalmaz ona emin ol bymega. çok daha büyük miktarlar bozdum ve bozuyorum şu aralar zaten.

bymega

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet kardeşim ortada güzel bir oyun dönmüş benide az çok tanıyan vardır bende dolandırıcılık yapmam sana her türlü kaynağı tabikii gösteririm msn adresim: megaman @ bymega.com eklersen daha iyi konuşabiliriz. Daha sonra tüm arkadaşları aydınlatacağım bu kişinin yaptıklarını...

pembekedi' Alıntı:
bymega o adres benim adresim ne kadar para gönderdiysen bana göster. benim konuştuğum kişiler dışında bana para gelmedi. o msn adresini yazdığın kişi ben değilim ben bi tane msn adresi kullanıyorum o da yazdığın değil.

eğer sen o yukarıda yazdığın adrese para gönderdiysen paran bende kesinlikle kalmaz. burada herkes bana paypal bozdurur. hiç bi şekilde de sorun yaşamazlar.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben paypal transferi bilmediğim için rahatlıkla şifrelerimi pembekedi aplama verebiliyorum.

şayet paranız o paypal hesaba yattıysa ödemesi yapılır merak etmeyin yani... ama enteresan tarafı kansunho kim :s

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi %11le bozuyodu belki o seninle daha yüksek bir oranla anlaşıp kendisi kâr etmek isteyecekti ama yine de karışık bir durum:S

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha bugün pembekedi'ye PayPal bozdurdum.Hatta telefonla bile beni aradı "Parayı hesabınıza yatırdık" diye.Hangi dolandırıcılıktan bahsediyorsunuz acaba ?

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ramses' Alıntı:
pembekedi %11le bozuyodu belki o seninle daha yüksek bir oranla anlaşıp kendisi kâr etmek isteyecekti ama yine de karışık bir durum:S

büyük ihtimalle... veya paranın tümünü almak istiyodu. eğer böyle yaptıysa paypal dolandırıcılığında yeni bi çığır açmış arkadaş.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi olay şöyle olmuş çocuklar. bu kansu denen kişi bymega ile konuşurken aynı anda benimle de msnden Nih> nickiyle [email protected] adresinden konuşuyormuş.

ismi Ömer Ekinci.

bu kişi bymegaya paranı bozarım demiş ve parasını benim paypalıma göndertmiş. o arada da bana sana paramı gönderiyorum hesap numaram da bu diye yazdı.

şimdi tabi gelen parayla bu çocuğun verdiği banka bilgilerindeki isim farklı olduğu için ben doğal olarak zaten böyle durumda o parayı oraya göndermeden önce araştırıp belge istiyorum.

bunlara gerek kalmadan bymega bu kişiyle konuştuktan sonra ona verdiği telefon nuamrasından ulaşmaya çalışmış. aradığı her numarada böyle biri yok diye cevap alınca bu topiği açmış.

bu kişinin hem bymegaya hem bana verdiği numarların hiçbirisi doğru değil tabi ki.

bu durumda bymegadan yaklaşık bi 5-6 tane kimlik bilgisi aldıktan sonra paypalıma gelen hesapla örtüştüğünü görüp kendisinin parasını vermiş olduğu hesabına yatırıcam.

benim ismimi adresini sitemi hesabımı kullanarak böyle bi işi neden çevirdiğine anlam vermediğim diğer kişiyi de ayıplıyorum. bu şekilde işleri bi yere kadar çevirirsiniz bi yerde mutlaka ortaya çıkar ve bi süre kazanmış gibi hissetseniz de hep kaybedersiniz çocuklar iyilikten dürüstlükten ayrılmayın. dürüst olduğunuz zaman hem maddi olarak hem de manevi olarak kazanırsınız.

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok kötü bir olay. ama şu bir hayat gerçeği ki "yalancı'nın mumu yatsıya kadar yanar"

Arkadaşlar, paypal ile işim olmadı ama bu tarzlı işlemlerde aceleci olmak yada iyice araştırma yapmadan tercihlerde bulunmak oldukça kötü birşey.

az komisyon alıcam, anında paranı yatırıcam diye sözlere kanarsak "ucuz etin yahnisi yavan olur" kelimesinin anlamını öğrenmiş oluruz :)

ama eğer siz durumununuzu yetkili mercilere anlatarak bu şekilde probleminizi çözmeye gider iseniz, o kişi mutlaka bir yerde açık bırakmıştır ve bir şekilde yakalanacaktır.

Unutmayınız ki,
"Adalet daima yerini bulur.."

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mygcard imtcard alanlar kendileri yuzde 3 komisyona risksiz bozuyolar hala adam aramak bence enayilik

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
konuyu baştan sona kadar takip ettim olay cozuldüğüne gore hepimiz rahat bir nefes alabiliriz artık :)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet trdownload film gibi oldu. ilk başta ben de herhalde bymegaya daha yüksek bi komisyon söyledi bana bozdurup kar yapmak istiyo diye düşündüm ama keşke öyle olsaymış:) öyle olsaydı da zaten yine kolay bozduramicaktı çünkü kimlik belgesi istemek durumunda kalıcaktım ismi farklı olduğu için.

henüz bu kişiyle de konuşmadık. bugün bu olaylar esnasında bi ara online olup bana "benim size verdiğim telefon numarası yanlışmış bi an dalgınlığıma gelmiş telefonumu yanlış vermişim doğrusu şudur" diye mesaj göndermiş. aradım o numarayı evet numardaki isim ömer ama çocuğun bişeyle alakası yok. iyinet diyorum ne net? filan diyo çocuk tamamen bizle alakasız bi ömer çıktı yani.

böyle bi başlıkta tabi ki mesaj yazmak ve benim bi şekilde olmam hiç istemiycem bi konudur ama bi yandan da iyi oldu çünkü paypal bozan diğer arkadaşlar da böyle olaylar olabildiğini görsünler dikkatli olsunlar paypal bozdurmak isteyen arkadaşlar da görsünler herkese güvenmesinler.

ve tabi ki en ama en önemli olan şey de arkadaşlarımın burada bana olan güvenlerini mesajlarıyla göstermeleriydi işte bunu ben trilyonlar versem asla satın alamam. bu güven ve bu sevgi dünyanın en büyük mutluluğu bence.

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorunun halledilmek üzerine oldugunu beni sevindirdi. megaman benden yüklü miktarda e-gold aldı. kendisine de güvenebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5