İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Karar Vermedim: Niche

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba iyinet,

Uzunca bir aradan sonra tekrar yazmak güzel.

Konuda bilgi sahibi arkadaşların görüşünü almak isterim. Belki motivasyon da sağlanabilir.

1.000.000 (bir milyon) aylık yerel arama hacmi bulunan, oranı düşük, sektörel, rekabeti çok az bir niche kelime buldum. Kelimeyle TAM eşleşen alan adı uzunluğu 13 karakter. Tüm uzantıları boş.

Adwords Keywords Tool'un gösterdiği 1 milyon yerel arama sonucu ne kadar doğrudur?

Eğer öyleyse ilk sayfada çıkan bir site kaba bir hesapla günlük 2k civarı bir hit alacak. Bu da çoğul gösterim ve sektörel tıklamayla 4-5$ civarı günlük bir kazanç ediyor. 1 milyon arama hacimli bir niche için bu kazanç tatmin edici değil. Ben mi yanlış hesaplıyorum? Hiç bulaşmasam mı?

sucre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konu hakkında burdan değilde msnden konusabiliriz özel mesajla msnImi attım eklersen daha detaylı bilgi paylaşabılırz

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Doğrusu onca niche kelime aramasında dolandım durdum, 1 milyonluk aramaya sahip olup da bütün uzantıları boş bir domaini ve rekabeti olmayan herhangi bir kelimeyi henüz görmedim. İngilizcede 500-600 aramaya sahip kelimelerin bile 2-3 uzantısı dolu olmakta.

Bir hata yapıyor olabilirsin. Adwordsde kelimeyi sorgularken "tam" eşleşmeyi işaretlemeyi unutma. Yoksa, 13 karakterli bir domainde, atıyorum 3 kelime varsa -"ben yarın yokum" gibi-, o bir milyon sonuç "ben" - "yarın" - "yokum" un toplamı olabilir.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Doğrusu onca niche kelime aramasında dolandım durdum, 1 milyonluk aramaya sahip olup da bütün uzantıları boş bir domaini ve rekabeti olmayan herhangi bir kelimeyi henüz görmedim. İngilizcede 500-600 aramaya sahip kelimelerin bile 2-3 uzantısı dolu olmakta.

Bir hata yapıyor olabilirsin. Adwordsde kelimeyi sorgularken "tam" eşleşmeyi işaretlemeyi unutma. Yoksa, 13 karakterli bir domainde, atıyorum 3 kelime varsa -"ben yarın yokum" gibi-, o bir milyon sonuç "ben" - "yarın" - "yokum" un toplamı olabilir.

Tam eşleşmede 1.000.000 değil. Şu şekilde:

X Y iki sözcükse XYZ, ZXY, XYT, XAY şekilleriyle 1.500.000 civarı. X ve Y anlamlı ve birbirini tamamlayan iki sözcük.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Sonuçta türetilmiş sözcüklerin toplamına en başta bakmaman daha sağlıklı fikir yürütmene yarayabilir. Bulduğun kelime, örneğin, "kepekli ekmek" ise bunu adwordsde doğrudan [kepekli ekmek] olarak sorgula. "zeytinli kepekli ekmek", "yumurtalı kepekli ekmek", vb longtail olarak adlandırılan kelimeler hediyesi olur.

Başlangıçta doğru data ile yola çıkmak analiz açısından daha işe yarayabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5