İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

karegenin haline bak !

E

erimkirca

Misafir
Türkiyenin en büyük dom. reg. firmalarından karegen.com bir süredir kredi kartı ile ödeme kabul ettiği sayfalarda ssl kullanmıyor. kendilerine konu ile ilgili bir mail attım ve sertifika kurana kadar süresi dolan xxx domainlerini uzatmayacağım dedim.

cevap olarak "ssl sertifikamızı uzatıyoruz. kusura bakmayın" tarzı bir cevap geldi. işin garibi bu cevap geleli iki hafta oldu sayfalarında halen ssl desteği yok..

garip..

D

debraallentompson

Misafir
Sigortayı RH mi ödüyor? arkadaşım sen bu konuyu bir araştır istersen.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sigorta meblasına gore SSL Sertifika fiyatı değişiyor, dolayısı ile o meblağfa
sigorta yaptırmak için parasını RH oduyor.37500€ yerine 1000€ sigortalı sertifikalarda var. onlar almak daha kolay.
hatta sigortası olmayan sertifikalarda var.20-30$ a satıyorlar.

Seni bilmem ama ben sitelerin sertifikalarını incelerim alışveriş yapmazdan önce.
www.rh.com.tr de gördügümü yazdım sadece.

D

debraallentompson

Misafir
Ben de sana açıklayayım o mevzuyu,

37,500€ sigortayı SSL firması veriyor, neden veriyor?

Eğer SSL sertifikası kullanılırken eğer kredi kartınızın başına bir iş gelirse biz kredi kartının sahibinin 37,500€ luk zararını karşılıyoruz diyor.

37500€ luk bir kredi kartım olmadığı için benim için bir önemi yok :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
www.rh.com.tr deki ssl 37500€ sigorta veriyor
SSL su anlam taşıyor
biz bu firmanın varlığını ve yaptığı işi onaylıyoruz
ben adamdan hosting aldım
ama bana hosting vermediler
ben gidiyorum bankaya
bole bole
banka bakıyor bole bi ssl var
gidiyor oraya
sen bunları onaylamışsın
ama bunlar b.kluk yapmış
ssl firması da sigorta kapsamında tutuyor
başkası hiç ssl kullanmayabilir
yada 1000€ sigortalı kullanabilir

sonuçta bu işten anlayan için

yuksek sigorta yuksek guven demektir

en azından benim için öyle...

saygılar....

H

Heryerdeyiz

Misafir
Şimdi Kredi kartıyla domain alıcam karegenden almayayımmı?
Karegen olmassa önerileriniz neler? (Türk Firma)
Türkticaretin sayfalarının açılacağı yok aşırı yavaş ...

H

Heryerdeyiz

Misafir
yoktur bu fiyatlar niye hep farklı?
9$
10$
12$
Karegenden alsam bi şey olurmu?

H

Heryerdeyiz

Misafir
Heryerdeyiz' Alıntı:
yoktur bu fiyatlar niye hep farklı?
9$
10$
12$
Karegenden alsam bi şey olurmu?
Karegenmi / Radoremi ?
(bu arada radoreden whois çekerken sürekli bi hata veriyor critical bilmemne)

U

uyum61

Misafir
Karagen ile yaklaşık 1 sene çalıştım. Çok iyi niyetliler ama o kredi kartında ssl olmayışı taa 2002'den beri böyle. ve anladığım kadarı ile herkese aynı şeyi söylüyolar. ne bitmez bi yenilemeymiş çözemedim...

hizmetleri hakkında sadece şunu diyeyim. o zaman 1 hosting barındırıyordum. ilk zamanlarda cok iyi idi ama sonrasında sunucuda barındırılan site sayısı arttıkca yavaşlamalar yaşanmaya başladı. hatta ayrılmadan önce bir sayfayı nerdeyse 60 sn'de oluşturur vaziyte geldi serverlar. telefon acıp sorduğumda yeni sunucu alacaklarını ve maliyetinin pahalı olduğunu söyledir. e doğal olarak bu cevap üzerine hostu taşıdım. 1.5 senedir sadecehosting ile calışıyorum. çok abuk-sabuk bir sorun yaşamadım. sadece hep bitmeyen çalışmaları var ama bi zarar vermiyor :)

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bende karegenle çalışıyorum şu sıralar devamlı databese hata veriyor, bugun de sabahdan beri açılmıyor sayfa, pazar günü çalışmıyorlar sanırım o yüzden webde biraz araştırma yapayım dedim karegen hakkında pek iyi şeyler duymadım vede 1 aydır mail atıyorum sub domain hakkında satın alırken 2 adet sub domain diyor ama kontrol panelinde öle bişey yok. ilkinde siz sub domainleri söyleyin biz manuel ekleyelim dediler hala tık yok. böyle devam ederse taşımak zorunda kalcam

H

hostcu1

Misafir
rh.com.tr al bence adamların müşterisi olmadıgım halde bana bile yardım ediyolar :D

S

seven7

Misafir
debraallentompson' Alıntı:
Ben de sana açıklayayım o mevzuyu,

37,500€ sigortayı SSL firması veriyor, neden veriyor?

Eğer SSL sertifikası kullanılırken eğer kredi kartınızın başına bir iş gelirse biz kredi kartının sahibinin 37,500€ luk zararını karşılıyoruz diyor.

37500€ luk bir kredi kartım olmadığı için benim için bir önemi yok :)

+1

hosting firmasi 37000€ luk bir par avermiyor veyaharcamiyor.bu sistem yukaridaki arkadasin soyledigi gibi...sertifika ucreti 200$ sa hosting firmasi bu ucreti oduyor aliyor.200$ lik alir veya 20$ lik alir o ayri tabi...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Karegen saçma sapan bir yer zaten, sadece adı var... çok ciddiyetsiz ve lakayitler.. destek sıfır.. domainleriniz gidiverir..

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saolun bilgilendirdiğiniz için, şuan hosta verdiğim para boşuna gitmesin diye bekliyorum ama böyle yavaş vs db hataları olursa mecburen taşırım, ilk işte acemilikle direk ordan aldım..
büyük konuşmayayım ama domain fln gitme durumunda, o kdr emek veriosun bişiler yapıyorsun banada öle bişey olsa neyse.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
doğrusu benimde karegen ile ilgili devamlı db sorunlarım oldu...4 sitem vardı orda 1 hariç hepsini taşıdım,,,aynı dediğiniz gibi sayfa açılmıyor çoğu zaman...devamlı bilinmiyen bi hata verip duruyor...2 kez server ı taşıdılar ama nafile...birde anlayamdığım şu vardı...localde hazırladığım sitelerin db lerini upload yaparken devamlı hata veriyordu...sonradan çalışıyodu ama dediğim gibi 3-4 gün sonra bi bakıyosunuz sitede db hatası ya da hiç açılamama gibi sorunlar

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vargonen (teknik desteğide iyi )
natro .. deneme fırsatım olmadı henüz ..pahalı ama kaliteli diye duydum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5