İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Karekter Ekleme Nasıl Yapabilirim

DDeBBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba, ben, sitede bazı konuları açınca ve konu başlıkları içinde bazı karekterler olunca ya hata veriyor, yada konu içine girilince boş görünüyor.

Örneğin içinde & karekteri olan bir konu, veya Notepad++, #1 Video Converter gibi. konu başlığı içerisinde ++, #, & gibi karekterinden dolayı konu başlığı tıklanıp konu içine girilmeye çalıştığım zaman konu içi boş görünüyor, istisnai durumlarda geçenlerde gözüme çaprptı konu başında #
olduğu için konuyu tıklayıp açmak isteyince site hata verdi. Tabi bu hata sadece o konu için geçerli oldu.

#1 Video Converter gibi.

buna benzer karekterler var, karekter örneği çoğaltılabilir.

Ben Program Download Scripti olan bir php site kullanıyorum Bu sorunu nasıl atlatabilim? nereye nasıl bişey eklesem bu hata düzelir acaba? Bilen bir üstadım varsa yardımını rica ediyorum.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğinin Sharp işareti ile ilgisi olmayan bir durum, site adresini yazarmısın örnek bir adrese bakalım...

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğin script adres satırını veritabanında tutuyor. sen programı eklediğin yada düzenlediğin formda başlığı ingilizce karakterlere çeviriyor. Sanırım özel karakterleri çevirme işlemi unutulmuş.

Sen bu fonksiyonu bulup buraya yazarsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz.

DDeBBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğin script adres satırını veritabanında tutuyor. sen programı eklediğin yada düzenlediğin formda başlığı ingilizce karakterlere çeviriyor. Sanırım özel karakterleri çevirme işlemi unutulmuş.

Sen bu fonksiyonu bulup buraya yazarsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz.

Usta kusura bakma başınızı ağrıttım kod bilgim yok, bu bahsettiğiniz fonksiyonu ftpdemi, yoksa mySQL sayfasından mı nasıl bulacam?

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FTP içerisinde aramanız gerekiyor. Kolay bulmak için yönetim panelinde program eklediğin sayfanın adres satırından ipucu alabilirsin. Zannımca fonksiyon orda değildir ama oradan yola çıkmak gerekir...

DDeBBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FTP içerisinde aramanız gerekiyor. Kolay bulmak için yönetim panelinde program eklediğin sayfanın adres satırından ipucu alabilirsin. Zannımca fonksiyon orda değildir ama oradan yola çıkmak gerekir...

Valla desenize bu samanlıkta iğne aramak gibidir.
benim bunu tek başına kod bilgisi olmadan bulmam bile mümkün değil.

yinede yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bulma ihtimalinizi de kendiniz yok etmişsiniz, sağlık olsun.
İyi çalışmalar :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5