İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kargo ile Çek Bozdurma İşinden Anlayan varmı?

cybim19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kargo ile gönderdim çeki.Citibanktan aradılar ve Ciro yazmam gerekiyomuş geri gönderdiler çeki nedir bu Ciro yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden tşkler

Kebikec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çekin arkasına isim soyisim telefon adres yazıp imza atmaya denir

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki Bu bilgileri yazdık. Birde Para hesap numaramıza gönderilecek değilmi? bu bilgiyi nereye yazacağız yani hesap numaramızı? hesap numarası şartmı? şartsa özellikle şu banka olacak diye birşey varmı? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çek'le beraber dilekçe yazıyorsun. forumda örnek dilekçe var, arama yaparak bulabilirsin. ayrıca hangi banka olduğu farketmiyor, istediğin banka ve hesap numarasını verebilirsin.

N

NoTTinG

Misafir
ya arkadaşlar bu bahsedilen citibank bir günde çek bozdurma olayı sadece try çekler içinmi geçerliydi??

kusura bakmayın önceki konularda kaçırmışım

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece TRY çekler için geçerli, $ çekleri bu yöntemle bozamazsınız.

DJY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hemen Kısaca Açıklayayım:

Kargoyla TRY çeki bozdurmak isyenler şu işlemleri yapacaklar.

1. olarak Dilekçe Yazılacak:

ÖRNEK:

Sayın Yetkili,

Google Inc. Tarafından şahsım adına gönderilen xxxxxxxxx çek numaralı, xxxxx client numaralı, xx.Eylül.2005 tarihli 100.00,00 YTL ("tutarı yazı ile yazın") tutarında ki çekimin tahsil edilip Akbank xxx numaralı xxxxxx şubesi xxxxxxx numaralı YTL hesabıma eft yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Adres: xxxxxxxx mahallesi xxxxxx caddesi xxxxxx sokak No:x Semt Şehir
Telefon: 0(212) xxxxxxx

İsim Soyad
İmza

2. olarak Çekin Hemen arka kısmındaki boşluğa;

isim soyad
adres
telefon
ve ciro edilecek bankanın adı, şubesi ve hesap numarası
imza

3. olarakta
Nufüs cüzdanı (kimlik) fotokopisi arkalı önlü bir kağıda

Ve yazdığınız dilekçeden ve çekinizden 1 er adet fotokopi çektirin. elinizde bulunsun.

herhangi bir KARGO şirketine götürün. Çeki ve dilekçeyi kendiniz koyun kargo poşetine:

Kargonuzu Citibank a.ş. ye gönderin.

Citibank A.Ş. Genel Müd.
İnkilap Mah. Yılmaz Plaza Ömer Faik Atakan Cad. No:3 34768
Ümraniye / İstanbul
Tel : 0216 524 50 00 Fax: 0216 524 63 66

işlem tamamdır.

Çeki yolladıktan 1-2 gün sonra 0216 -5245000 5128-5129 dahili numarayı Ozan Bey i arıyoruz ve çekin ulaşıp ulaşmadığını soruyoruz.

Problem olmadıkça; en geç 2 iş günü içerisinde paranız hesapta.

Bundan Daha açık anlatımı olamaz heralde ;)

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bana geri yollamışlardı çeki ben ciro edilmemiş diye ben arkasına sadece isim soyisim adres telefon yazıp yolladım. ciro edilcek banka falan yazmadım dilekçede nereye eft yapılması gerektiğini söledim sorun olur mu?

DJY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun çıkabilir! Ama yinede bir numarayı arayıp sor. belki kabul ederler.

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya ben ilk yolladığımda çeke hiç dokunmamıştım sadece dilekçeyle birlikte yollamıştım nüfus cüzdanı falan yollamamıştım ama yollamışlardı parayı

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şansına olmuş. ben ciro ve nufüs cüzdanı fotokopisini 2 kere unuttum (eşşeklik tabi benim ki aceleyle iş yapınca :) ) telefonla arayıp bu şekilde gönderemeyiz, lütfen bunları tamamlayıp tekrar gönderin dediler.

hakan20

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DJY' Alıntı:

ÖRNEK:

Sayın Yetkili,

Google Inc. Tarafından şahsım adına gönderilen xxxxxxxxx çek numaralı, xxxxx client numaralı, xx.Eylül.2005 tarihli 100.00,00 YTL ("tutarı yazı ile yazın") tutarında ki çekimin tahsil edilip Akbank xxx numaralı xxxxxx şubesi xxxxxxx numaralı YTL hesabıma eft yapılmasını saygılarımla arz ederim.

İsim Soyad
İmza

isim soyad
adres
telefon
imza

3. olarakta

Ve yazdığınız dilekçeden ve çekinizden 1 er adet fotokopi çektirin. elinizde bulunsun.

herhangi bir KARGO şirketine götürün. Çeki ve dilekçeyi kendiniz koyun kargo poşetine:

Citibank A.Ş. Genel Müd.
Ümraniye / İstanbul

işlem tamamdır.

Çeki yolladıktan 1-2 gün sonra 0216 -5245000 5128-5129 dahili numarayı Ozan Bey i arıyoruz ve çekin ulaşıp ulaşmadığını soruyoruz.

Çekleri $ olarak alıyorum. Yukarıda yazdığınız işlemi gerçekleştirmem için CitiBank'ta döviz hesabım olması gerekiyor mu?

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler parayı benim halkbank hesabıma yollamışlar ama halkbank hesabımda para kullanılaaz bloklu gözüküyor. pazartesi şubeye gidicem başına daha önce böyle birşey gelen var mı?

DJY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakan20
ÇEKLERİ $ OLARAK ALIYORSAN; BU İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİREMEZSİN. $ ÇEKLERİ BU YÖNTEMLE BOZULAMAZ.

YTL çeki alıyorsan citibankta hesabın olması gerekmez herhangi bir bankadaki hesap numaranı yazabilirsin.

dorm ;
sen baya bi uğraşacaksın gibime geliyor. pazartesi günü git bankanla görüş. böyle bloklu parayı almayan arkadaşım var mahmekemeyle uğraşıyor halen parasını alabilmek için.

not: arkadaşlar teşekkür için; teraziye tıklayın.

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru fax numarası..citibank...

DJY' Alıntı:

ÖRNEK:

Sayın Yetkili,

İsim Soyad
İmza

isim soyad
adres
telefon
imza

3. olarakta

Citibank A.Ş. Genel Müd.
Ümraniye / İstanbul

işlem tamamdır.

yukarıdaki fax a kimlik fotokobisini(unuttuğum için..)faxlamaya çalıştığım gün ENGİN isimli citibank yetkilisi ev teli..aradı..

0-216-5247373

e faxlamamı istedi...

Kendilerine burdan çok tşk.ederim..

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cybim19' Alıntı:
kargo ile gönderdim çeki.Citibanktan aradılar ve Ciro yazmam gerekiyomuş geri gönderdiler çeki nedir bu Ciro yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden tşkler

O kadar harika ve kolay ki..Hem de çok hızlı..en geç 4-5 günde paran hesabında..forumda anlatılanları ıugula keyfine bak...Ben bu gün bunun zevkine vardım...Bi de kimliğin fotokkobisini unutmuşum son anda,citibanktan arayıp fakslamamı istediler...24 saat geçmeden para tırak hesapta!!!

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ocak ayı çekini kargoyla çitibanka bozduranlar oldumu?

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Duman' Alıntı:
Ocak ayı çekini kargoyla çitibanka bozduranlar oldumu?

ewet.

çarşamba öğleden sonra kargoya verdim. bugün(cuma) saat 16.00 gibi hesabıma gelmiş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi