İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

karıncalar!

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bundan 5-6 sene önce evi karıncalar basmıştı o günleri hatırlamak bile istemiyorum. yapmadığımız şey kalmamıştı kurtulmak için.

çıktıkları yerlere bi tavsiye üzerine türk kahvesi döktük bana mısın demeden üstünden yürüyüp geçtiler!

karınca tableti diye bişey var ondan koy yiyince ölüyolar dediler. bi yandan vicdanen rahatsız olarak (hani karıncayı bile incitmez türünden insanlara aday gösterilememek kaygısıyla) üzüle sıkıla o yemlerden koyduk. afiyetle yediler yemleri!

sonra en son çözüm olarak artık çıktıkları yerleri beyaz macun gibi bişeyle kapatalım e çıkamasınlar canım dedik. sevinmiştik. tamamen kurtulucaktık artık karıncalardan. sürdük kuruttuk bi kaç saat sonra pıtır pıtır açıp altından çıkmaya başladılar yine!

elimde elektrik süpürgesi 24 saat çıktıkları yerlerde dikildim yine olmadı!

bunları niye anlattım. çünkü o kadar sene sonra bu yıl tekrar evde azar azar kerınca gördüm. bırakırsam bunlar çoğalır. ve mübarekler dolapta masada şeker meker buldukları anda aşireti toplayıp geliyolar!

duyup gördüğünüz uyguladığnız en geçerli karınca çıkartma yöntemini yazar mısınız!?

E

eTre

Misafir
gazyağı dene birde yuvalarının yakınlarına dua ediceksin bana ;)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bu gece mutfakta küflü bir limon gördüm.
Neden burada diye sorduğumda karıncaları kaçırmak için cevabını aldım.
2-3 gün sonra sonuçları sizlere açıklarım. :)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok üstünden basıp geçiyolar tuz fayda etmiyo hiç onu da denemiştik kısa dönem.

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence aradıkları şeyi yuvalarına sen koy çıkmamaları için.

çünkü durduramazsın kavanoz kapağından bile geçiyo yamyamlar

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklıma Karınca Yiyenler geldi. Birtane alıp besleyebilirsin. :)

karincayiyen.jpg
http://www.karpuz.com/hayvanlar/karincayiyen.jpg

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi' Alıntı:
yok üstünden basıp geçiyolar tuz fayda etmiyo hiç onu da denemiştik kısa dönem.

Bir itiraf okumuştum. Belki gazete belkide başka biyerdeydi. Seçilmişlerden. O geldi şimdi aklıma. Yalancı karınca diye arayıncada ilk sırada gösterdi Google :)

itiraf' Alıntı:
Çocukken evimize karıncalar dadanmıştı. Evin neresinde olursa olsun en ufak ekmek kırıntısını dahi buluyorlardı. Her şeyi denemiştik. Gaz yağı, kireç, karınca yemi...

Fakat bana mısın demiyorlardı. Bir plan yaptım. Baktım, ekmek kırıntısını bulan karınca hemen diğerlerine haber veriyordu. Evin belli yerlerine ekmekler yerleştirdim.
Bir karıncanın bulmasını bekliyordum. Karınca ekmeği bulunca diğerlerine haber vermeye giderken, ben de hemen ekmeği ortadan kaldırıyor, başka bir yere koyuyordum.

Tabii karınca yalancı duruma düşüyordu.
Bir günlük bir çalışma ile haberci karıncaların hepsini yalancı duruma düşürdüm.
Böylece artık, "Şurda ekmek var" deseler bile kimse onlara inanmayacaktı.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ciddi manada 5 sene önce çıldırmak üzereyken düşünmüştüm eve karıncayiyen alıp beslemeyi :) ama benim kedilerimi de yerdi heralde.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi' Alıntı:
ciddi manada 5 sene önce çıldırmak üzereyken düşünmüştüm eve karıncayiyen alıp beslemeyi :) ama benim kedilerimi de yerdi heralde.
Kedileride eğitebilirsin. Karıncaları yerler :p

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her sene benide ziyaret ediyorlar ve bu sene'de ziyaretime geldiler. Çıktıkları deliği biliyorum ve tam deliğin önüne sevdikleri bir şey koyuyorum oradan yiyip geri dönüyorlar bende rahat ediyorum.

Bu arada kedi mamasını çok sevdiklerini öğrendim. Biraz onlara biraz benim kedi'ye. ;)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eyvah ciddi misin? benim evde 24 saat açık büfe kedi maması var. ben karıncaların henüz nereye gidip ne yediklerini bulamadım. bulsam zaten yokedicem. onu yoketsem başka şey bulucaklar kesin.

en iyisi ben bi ilaçlatıyım da ondan sonra yazdıklarınızı teker teker yapıyım.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çıktıkları değik 1 taneyse direk çimentoyla kapat ama önce içeriyi erzakla doldurmayı dene keyifli gitsinler öte tarafa

öyle bir anlatılmışki karıncalarla ilgili film senaryosu gibi : )

yerde kalıcı olan ilaçlar var yere sıkıyorsun genelde hamamböc. vb. şeyler için kullanılıyor ondan alıp çıktıkları yerin etrafına sıkarsan bence haşerat öldüren şey karıncayı üzerinden geçerken etkisiz hale getirir

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en güzeli evi ilaçlat başka türlü bir çıkar yol bulamazsin.. bende çok çektim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi' Alıntı:
yok önce gazyağı ve küflü limon denicem :)
Küçükken bana öğretilenlere göre, Karınca bereket demekmiş. Ve bereket olmayan eve girmezmiş. O zamanlardan aklımda kalmış ve hoşuma gitmişti. Kimseye zararları olmasada, çoğalıp heryerde dolaşmaya başladıklarında sinir bozabiliyorlar. Burdan söylenebilecek tek şey, Allah kolaylık versin :)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hayır bi hayvansever olarak kötü bişey de yapmak istemiyorum. yani toplu katliam gibi bişey geçemiyo aklımdan. mamalarını yesinler gitsinler yaf. ne dolanıp duruyolarda evin içinde. her tarafta ordan oraya yol yapıyolar. basmiyim diye uğraşıyoruz. ondan sonra tabi onların yedikleri doluştukları tatlı ne varsa atıyoruz yazık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5