İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaspersky Internet Security [KIS] ile ilgili bir soru XP SP2

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Laptop'i actiktan sonra bildiginiz uzere login ekrani cikiyor.
Bilgisayara kullanici adi ile girenler icin durum boyle.
Sifremi girip bilgisayara login olana kadar Kaspersky Internet Security bilgisayarda calismaya baslamiyor.
Ne zaman login oluyorum KIS o zaman devreye giriyor.
Acaba XP uzerinde KIS i bilgisayar acildigi anda (login olmadan) aktif hale getirmek mumkunmudur?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Peki masaustu gelene kadar bilgisayar tehlikede olmaz mi? Yani bir spyware yada trojan devreye girmis olamaz mi?

smyagol19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet dediklerinde haklısın ama genellikle sonra siliyo ayrıca virüsler hakkında pek bilgim yok ama bende bir trojen vardı bilgisayar açıldıktan yarım saat sonra tam kapasite olarak çalışıyoduu en erken 18 dk de çalışştıı deneyimim buu nasıl çalışırlar bilmiyomm çalıştıgını nasıl anladıgımı soruyosan bilgisayarı donduruyodu tamamen hemde tek çozüm restart atmaktı ...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Peki masaustu gelene kadar bilgisayar tehlikede olmaz mi? Yani bir spyware yada trojan devreye girmis olamaz mi?

Windows xpde açılıştaki hoşgeldiniz ekranı geldiğinde açılıştaki programlar bir bir açılma komutu almaya başlar ve masaüstü geldiği andada komuta uyarak hemen açılırlar.Açılışta bir virüsün olması kaspersky için bir sorun değil.Kaspersky çalışan işlemleri tarar ve virüsü bulunca önce temizlemeye çalışır temizleyemezse silmeye çalışır silemezse ekrana uyarı gelir ve o virüsü sisteme erişmeye engelleyip sana bilgisayarı yeniden başlatınca virüsü silicem der.Sen bilgisayarı yeniden başlatınca kaspersky virüs açılmadan siler...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Umarim o sekildedir. Zira bir trojan masaustu gelmeden etkin oluyorsa, kaspersky'e de mudahale edebilir diye dusunmustum.
KIS kullandigim en iyi program diyebilirim, su ana kadar utandirmadi.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kis7nin kendi içinde kendi kendini koruma modülü var.Virüslerin kasperskyi safdışı bırakması çok zor bişey.

karahan26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Kis Laptop açılırken bir koruma sağlamıyor. Windows Hoşgeldin ekranı(Parolanın girildiği yer) göründüğün de , Virüslü bi flash bellek taktım. Kis bir tepki vermemişti:)
Masa üstü gelene kadar(Görev yöneticinde ki işlemler başlayana kadar) Tehlikedeyiz.. gokhans19 arkadaşa da katılmıyorum.. Kis'in silemediği (Anti Virüs Programlarının) bir çok virüs ve trojan gördüm.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne derseniz deyin Kaspersky den iyisi yok hepsini kullandık..
Kaspersky bilgisayar başladığında ilk açılacak program arasında olsun yeter fakat bir ayarı vardır kesin ben bazı bilgisayarlarda kaspersky hosgeldiniz ekranında sag ustte calısırken gordugumu iyi hatırlıyorum..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
O ayar sadece yazinin orada gorunmesi ile ilgili, masaustu baslayana kadar bir koruma saglamiyor.
KIS8 ile bazi yenilikler gelecekmis, KIS8 beta kullanan var mi?

Elazığlı168

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sorun olmaz büyük ihtimalle çünkü kaspersky açıldıktan 1-2 dakika sonra ramdeki tüm başnagıç programlarını tarıyor ve devreye girmeden önce bulaşabilecek bir virüsü hemen tespit edebiliyor

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
O ayar sadece yazinin orada gorunmesi ile ilgili, masaustu baslayana kadar bir koruma saglamiyor.
KIS8 ile bazi yenilikler gelecekmis, KIS8 beta kullanan var mi?

8betayı kullanmak yerine 9final sürümü çıktı ama piyasada yok testerlerde var sadece.Nette bulunuyor..

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kaspersky internet security sistemi çok yavaşlatıyor. Enaz yavaşlatan sürüm hangisi?

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam teşekkür ederim, şuan eniyi güvenlik sistemi Kaspersky internet security olduğuna göre mecburen enaz yavaşlayan versiyonunu kullanmak durumundayızç

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
felaket kasiyor
hele bir tarama yapayım diyorum
sabah 9 da başliyor akşam 7 / 8 e kadar sürüyor :D

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biraz Fazla Mubala ettiniz dediginiz kadar kasmıyor sistemi. En azından Koruması NOD32 gibi sistemlere gore cok daha iyi.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sanirim kasma olayi birazda bilgisayarinizin gucu ile orantilidir.
Taramalari zaten calisirken yapmamanizi oneririm, aksam yatarken taramayi baslatip sabah sonuclara bakabilirsiniz.
Haftada 1 tarama yapinca, sistem gayet iyi calisiyor, sorun yasamiyorum, HD yavas olmasina ragmen kasmiyor.
Laptop: T60 2Gb Ram 2Ghz 100Gb-5400RPM

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5