İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaspersky'dan Tuaf Uyarı

ercutombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar kaspersky sürekli bu uyarıyı veriyo bu uyarı neden dolayı olabilir ve bundan kalıcı olarak kurtulmanın yolu varmıdır?? allahtan başarılı şekilde engellendi diyo bi zararı varmı bunun??
kav0xo.jpg

G

geyik.net

Misafir
birisi lsass açıklarından makineye ufak attacklar yapiyor. Koruman olmazsa zombie olurdun :D

ercutombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaşlar yazılanları bende anlıyorum da saldırı falan yok... google'a bu sorunu yazınca çok şey çıkıyo ama kimse bi çözümünü bilmiyo..herkes kaspersky'ın aşırı hassasiyetine bağlıyo....

T

turkgenc

Misafir
o atak matak degil ya onu sadece kaspersky cikariyor oteki antivirus yazilimlarinda boyle bir sey yok. ayni sorun bende d eoluyordu kaspersky varken kasmerskyi kaldirdim daha sorun kalmadi :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
bu uyarıyı ya dosya alırken gönderirken web cam görüşme yaparken yada sesli konuşmalarda alırsın.
ve bir süre devam eder. sonra kendiliğinden geçer.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sorun bende de vardı ama durup duruken uyarı veriyordu .. Her 25-30 dakika da bir LANDattack diyordu..
Saldırı yapan adresi localhost olarak tanıyordu.. :D
1-2 gün böyle devam ettikten sonra düzeldi.. :)

C

chemeng

Misafir
evet aynı sorunu ben de birinde gördüm helkern adı verilen saldırı sürekli çıkıyordu bir ara durdu sonra başka bir saldırı başladı. doğrusunu söylemek gerekirse her ne kadar bişey olmasa da insanı gıcık ediyor.

ama bende de kaspersky kurulu ve böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. acaba neden kaynaklanıyor ve çözümü nedir?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı uyarıyı benim Kaspersky de veriyor.Hatta bazen pc'de çalışırken müziği açıyorum..Daaatt diye ötünce pc başında zıplıyorum..Buna bi çözüm bulmak lazım :p

C

chemeng

Misafir
SLiM_BoY' Alıntı:
Aynı uyarıyı benim Kaspersky de veriyor.Hatta bazen pc'de çalışırken müziği açıyorum..Daaatt diye ötünce pc başında zıplıyorum..Buna bi çözüm bulmak lazım

o kaspersky nin bağırma sesi yokmu? adamı yerinden hoplatıyor valla :D

G

gibigibiyim

Misafir
Norton internet seurity kullanmistim bir ara oda herseye ötüyordu,ajancilik oynuyorduk sanki,atak yapilan ülkeyi göstermeler filan,dünya haritasi cikiyor dönüyor ülkeye yaklasiyor ili bile gösteriyordu :) Sildim attim,Mcafee kullaniyorum o zaman bu zamandir ha bir de mükemmel diyebilecegim spyware doctor var bilgisayarim tam güvenlikte icim rahat.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5