İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Katreklam verileri hakkında

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Katreklamda dün akşam bir sorun oldu daha önceki kazançlara yaklaşık 14.000 YTL fazladan ve çeşitli hesaplara aktarıldı. Bundaki hata tamamen benden kaynaklanmakta hergün cron job dosyası 23:50 de çalışıyor ancak geçen seferki güncellemeye 3-4 dakika önce apar topar kod yazarak gönderdim ve ufak bir hata bu tarz birşeye yol açtı. Sıfırlamak zorunda kaldık çünkü çok yanıltıcı bilgi oluyordu.

Söyleyebileceğim tek şey zaten güvenlik açısından verileri 2 farklı şekilde tutuyorduk birisine birşey olursa diğerinde sorun çıkmaması için.. Şu anda Ödenmemiş Miktar alanı 0.00 gözüküyor ama diğer yedekteki bilgiler birkaç gün içerisinde sisteme girilecek.

Yaklaşık 11 aydır katreklam reklam sistemi devrede ama ilk defa böylesine bir sorun oldu. Birdaha acele iş yapmak yerine ne olursa olsun her zamanki gibi testlerimizi local ortamda denememiz gerektiğini öğrendik :eek:
Bu hatadan kaynaklanan herhangi bir veri kaybımız yoktur.
Her kullanıcı için diğer yedeklerden bilgileri yeniden temin edilerek yeni kazançların üzerine eklenecektir.

02 Şubat öncesi verilerde sorun çıkmıştır. Bu ay Ocak ödemelerindede bir aksaklık yoktur. Bu ay ödeme alacak arkadaşların sadece 01 ve 02 şubat verileri sıfırlanmıştır ve daha sonradan eklenecektir.

Dipnot: Yanlış anlaşılma olmaması için bilgilendirmek amacıyla yazmak istedim.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunca zamandır katreklamda herhangi bi yanlış anlaşılma olmicağnı zaten çok iyi biliyoruz rotring. açıklama için teşekkürler. kimsenin konuyu açmadan senin açıp açıklama yapman çok iyi bi karar olmuş.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi teşekkürler 2 kayıt tutmasak kötü bir görüntü olacaktı. Neyseki kurtarılabilir bir durum.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
alternatifsiz olduğun şeylerde daha fazla dikkatli ve özenli olmak durumundasın :)

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hatamızdan kaynaklanan ve geçici olarak sildiğimiz alacaklar hesap sahibi arkadaşların hesaplarına silinen miktarlar kadar alacak eklenmiştir.

Umarım bir daha bu tarz bir sorun olmaz :)

apostle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim garanti arkadaş hesabımda sorun devam ediyor 3 ytl olması gerekirken halen 0.75 ytl gösteriyor tam olarak ne zaman düzelir...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
reklamveren ve reklam yayınlayan kişilerin panelleri birleştirildi galiba. yalnız bir sorun var ben ikisini de kullanıyorum ve reklamveren olarka kotam vardı şu an 0 gözüküyo. ayrıca reklam yayınlayan olarak mailimi ve bi şifre verebilir misiniz her zamanki gibi şifremi bilmiyorum mail gönderirsem de pek hızlı olmayabilir.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşa 4 mail 1 de pm attım saolsun hala cevap vermedi yoğundur diye bekledim ama cevap vereceği yok.Hadi hayırlısı rotring. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5