İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

KDV İadesi

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhabalar arkadaşlar ayın 15 inde bir arkadaşa laptop aldırdım bana getirdi ben yurt dışındayım. fatura kendi adıma düzenlenmiş ama adres türkiye gösterilmiş. yurt dışında olduğum için vergi iadesi alabiliyormuşum sormak istediğim bir kaç şey var.

vergi iadesi alabilmem için faturadaki adresim yurt dışı mı görünmeli?

vergi iadesi alırsam garantiden yararlanabilirmiyim?

yararlanabilirsem vergi iadesini alacam vergi iadesini hangi kurum kuruluş yapmakta ürünü aldığım mağaza mı yapmakta yoksa havaalanında çıkış yaparken mi iade yapılmakta?

sorularıma yanıt verebilirseniz sevinirim teşekkürler

sopratutto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adres türkiye gösterilmişse alabileceğini sanmıyorum. Ayrıca vergi iadesi sadece bulunduğun ülkeye giriş yaparken gümrüğün orada yapılabiliyor. Giriş/çıkış işlemi olmadığından gümrüğün oraya gitsen dahi vergi iadesini alamazsın.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
giriş çıkış işlemi yapacağım faturanın adresini değiştirtebilirim galiba çünkü yanlış adres verilmiş yurt dışındayım deyince yok demezler pasaportumla kanıtlayabilirim peki vergi iadesi alırsam garanti devam eder mi?

sopratutto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabii ki garanti fatura senin elinde olduğu sürece devam eder, yalnız her ihtimale karşın bir fotokopisini bulundur faturanın

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şöyle bir şey duydum ne kadar doğrudur bilemem sadece teknosadan alınan ürünlerin vergi iadelerini yapıyorlarmış böyle bir şey var mı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5