İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kendi domainime blog?

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba kendi domainime blog kurmak istiyorum.

mesela www.hasanyasar.com var forumdan bir abimizin galiba. blogspotu kullanıyor ve hiç reklam yok bunu nasıl yapabiliriz? hosting e gerek varmı?
freewebdot.com un hostingi olur mu?

yardımlarınız için teşekkürler

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
blogspot kullanmıyor. www.blogger.com dan blog alıyorsun kendine, daha sonra advanced setup seçeneğini seçiyorsun. 2 seçenek var, bedava mı host edelim sen mi edersin diye. ben ederim'i seçersen reklam gözükmez, yalnız host bilgilerini girmek zorundasın.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php yok ya...peki bu blogger ın türkçe dil seçeneği yok mu? ben bulamadım da.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
blogger türkçe desteği yok maalesef.ama çok kolay takıldıgın yerleri sorarsan yardımcı oluruz.
kendi domainin üzerinden yayın yapmak için settings e tıklayıp oradan publish e gireceksiniz.
oraya ftp bilgilerinizi yazıp kaydedeceksiniz.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam yapayım.takıldığım yerleri soracağımherkese teşekkürler

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki hosting için php mi olması gerekiyor?

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fark yapmaz zaten blogger html olarak atıyor dosyaları.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm kişisel bi sitemi yapıcaksın?? yoksa blogmu dağıtıcaksın? mesela ploopun yaptıgı gibi kişisel bişiy yapıcaksan wordpress için host verebilirim sana beleşinden ?? (mesela 50 mb 500mb bw fln gibi..??sanırsam yeter)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wordpress'le uğraşma boşuna, blogger daha basit. ikisini de denedim ben, rahatı blogger'da buldum. tabi ingilizce lazım oluyor bu tür konularda o ayrı mesele.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Blogger ın resim upload ı internet explorerda sorun yapabiliyor. Ayrıca kategori özelliği eklemediler. Bunlar en büyük eksi yönleri. Ama blogger la başla. Diğer php scriptlere aktarabiliyorsun kolayca.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evde değilim şu an. Arkadaşlar hala PES5 te intikam alma peşindeler. Bitirsinler çıkıp gelicem güzel evime :)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firar' Alıntı:
hmm kişisel bi sitemi yapıcaksın?? yoksa blogmu dağıtıcaksın? mesela ploopun yaptıgı gibi kişisel bişiy yapıcaksan wordpress için host verebilirim sana beleşinden ?? (mesela 50 mb 500mb bw fln gibi..??sanırsam yeter)

kişisel bir site yapıcam..aa ploop`un sitesine bakmamıştım çok hoş..evet böyle bişey yapıcam:)ama galiba kendi domainimde olması için alana ihtiyacım olacak

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar blogger ın publishing ayarlarını yaptım ama kişisel domainime girince sayfa açılmıyor biryerlederde kesin elsik yaptım ama yardımcı olabilecek var mı?

publishing kısmında sadece ftp path kısmını boş bıraktım.onun dışında doldurdum ama domaine girince birşey çıkmıyor başka ne yapmam lazım

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ftp path bölümünü public_html yapacaksınız sunucunuz lin ise.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WıNDOWS (sadece windows u göndermedi çok kısaymış:)

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
normal site dosyalarını hangi klasör altına atıyorsanız o klasörü yazacaksınız orayaki blogger oluşabilsin post attıgınız zamanda o sayfayı oluştudugunuz klasör içine atabilsinki sayfanız açılsın.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet onu da yazdım ama olmadı birde freewebdot destekler değil mi?

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fark yapmaz sonuçta ftp hesabı giriyorsun oraya nameserverlar yönlenmiş mi ? sayfa nasıl açılıyor link gönderebilirmisiniz bir bakalım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5