İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kendi sunucum?

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar geçenlerde SEO üzerine araştırma yaparken bir yerde de paylaşılan fotoğrafların, videoların kendi sunucunuzda olmasının daha iyi olacağını okudum. Benim sitem Blogger yani Blog Blogger 1024mb kota veriyor, bu kota bittiğinde ben sunucuya geçmekten başka ne yapabilirim. Mesela başka bir video sitesine girip istediğim videoyu upload etsem kötü karşılanır mı?
Teşekkürler...

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bişey olmaz youtube imageshack gibi büyük siteler aracılıgı ile video resimlerini paylaşabilirsin.
Mesela video içine: Site isimi yazarsın paylaşıldıgında bir nevi reklamın olmuş olur.
İlla kendi hostumda barıncak diyorsan bunun riskide var + tısıda var..

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğim kadarıyla Blogger ın kotası 1024mb bu kotanın ne kadarını doldurduğumuza nerden bakabiliyoruz?

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
CDN adında bir olay var tam işini görecek birşey... araştır... buyuk siteler sayfa hızlarını arttırmak için akamai serverlar kiralıyorlar. bunlar çok pahalı tabi küçük siteler için ücretsiz cdn ler mevcut... basit birkaç google araması ile ulaşıp resimlerini başka bir sunucuda host edebilirsin.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
başka bir mail hesabı aç, kendi kendini yazar olarak davet et.. yeni bir hesap açtığında aynı blogu kullansan dahi kotan 1gb olur. yani kotan hiç kullanılmamış gibi oluyor.. aynı durumu bende yaşadım, aynı blog için kota durumu ilk hesapta %48 iken, ikinci hesabımda %2..

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok saolasında hocam birde o kotaya nerden bakıldığını anlatırsan çok sevinirim.

Teşekkürler...

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CDN adında bir olay var tam işini görecek birşey... araştır... buyuk siteler sayfa hızlarını arttırmak için akamai serverlar kiralıyorlar. bunlar çok pahalı tabi küçük siteler için ücretsiz cdn ler mevcut... basit birkaç google araması ile ulaşıp resimlerini başka bir sunucuda host edebilirsin.
Ya işte başka hosta upload edince video/resimleri google kendi sunucumda gibi algılamaz diye düşünüyorum... Yinede saolasın hocam

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Çok saolasında hocam birde o kotaya nerden bakıldığını anlatırsan çok sevinirim.

Teşekkürler...

blogger paneline giriş yaptıktan sonra ->ayarlar -> temel bölümü kısmında en altta yer alan düzenliyici seçiminde eski düzenleyiciyi işaretliyip, ayarları kaydete basıyorsun..

sonra yeni yazı ekle bölümünden resim yükleme yerine tıkladığın zaman minik bir yazı göreceksin.. orada kotanın yüzde kaçını kullandığını görebilirsin.

umarım karışık anlatmamışımdır.:rolleyes:

sultanomar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
blogger paneline giriş yaptıktan sonra ->ayarlar -> temel bölümü kısmında en altta yer alan düzenliyici seçiminde eski düzenleyiciyi işaretliyip, ayarları kaydete basıyorsun..

sonra yeni yazı ekle bölümünden resim yükleme yerine tıkladığın zaman minik bir yazı göreceksin.. orada kotanın yüzde kaçını kullandığını görebilirsin.

umarım karışık anlatmamışımdır.:rolleyes:

Gayet açık anlatmışsın hocam teşekkür ettim...

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
O kadarda ahım şahım yararlı yok.Hele hele videoyu kendi sitene yüklemek saçmalık olur.

nocturnal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
blogger da resim de 1024 mb kotan var kotanın ne kadar kaldığını resmi yüklerken açılan pencerenin sağ alt kısmında görebilirsin, blogger video da ise herhangi bir sınır yok istediğin kadar video yükleyebilirsin. kendi barındırma servisine yüklemenin seo açısında bir fayda sağlayacağını sanmıyorum. ama kendin video yükleyeceksen blogger a sitenin logosunu koymanda fayda var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5