İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kendiliğiinden kapanma?

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor neden acaba ? Çok mu ısınıyor birde içinde ki tozları nasıl temizlerim fanında ki falan

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Açık bir havada saç kurutma makinasiyla falan temizle sorun olmaz sanırım.
Ayrıca ısındığı için kapanıyor olabilir.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
onlarca nedeni olabilir ; mesela HDD kafa vuruyor olabilir ama genelde ısınmadan olur :)

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Galiba ısınıyor nedeni ise tozlanması ben bunun içini nasıl açarım tozu almak için?

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
tozlanması genelde kasadan gelen sesin artmasına neden olur,ısınmaya neden olacağını sanmıyorum. powerında bir sorun olabilir,

cihatnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tozlanması genelde kasadan gelen sesin artmasına neden olur,ısınmaya neden olacağını sanmıyorum. powerında bir sorun olabilir,

azda olsa etkili oluyor hocam. Kasayı dikkatli aç, çok dikkatli olman gerekiyor. Çıkardığın kablolara vs dikkat et. yerlerine unutmassan kasanın her yeri rahatça sökersin. kasanın içinde bulunan fanı sök altında demir cubuk gibi birşeyler var onların arasını temizle. Bu işi mümkünse çıkarda:D çok toz olur.. Bide kasanın içindeki fanı sil. gerisi zaten basit iş:)

by_error

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
azda olsa etkili oluyor hocam. Kasayı dikkatli aç, çok dikkatli olman gerekiyor. Çıkardığın kablolara vs dikkat et. yerlerine unutmassan kasanın her yeri rahatça sökersin. kasanın içinde bulunan fanı sök altında demir cubuk gibi birşeyler var onların arasını temizle. Bu işi mümkünse çıkarda:D çok toz olur.. Bide kasanın içindeki fanı sil. gerisi zaten basit iş:)

Sakın pc acıkken yapma yoksa iyi bi dua alırsın :D:mad::mad:

HoffnungTR

0
Yasakli Uye
Reaction score
4

Hayır, İşlemcinin üzerindeki fanın tozlanması onun işlevini yani görevini tam yapamamasına neden olur. İşlemciyi Sogutamayınca, işlemci kendini Kapatır.

Galiba sizin sorununuzda Bu Yönde Önerim @cihatnet Arkadaşımızın önerisine Uymanız.

Kasayı dikkatli aç, çok dikkatli olman gerekiyor. Çıkardığın kablolara vs dikkat et. yerlerine unutmassan kasanın her yeri rahatça sökersin. kasanın içinde bulunan fanı sök altında demir cubuk gibi birşeyler var onların arasını temizle. Bu işi mümkünse çıkarda:D çok toz olur.. Bide kasanın içindeki fanı sil. gerisi zaten basit iş:)

by_error

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
kardeşim ben bil.tek.servisim msn ekle yardımcı olayım [email protected]

Ekleme: elektrik süpürgesinin arka girişde kompresseor görevi goren bir kısmı var hava veriyor cekmiyor onu bagla balkona gec havayu tut işlemci fanını sökersin takamassın cpıu dişini falan kırarsın neme lazım tut havayu virüsdende oluyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5