İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kendimce yaptigim google adsense analizleri

D

d-l-n

Misafir
katılıyorum

ben bütün okuduklarımın sonrasında tartışma oluşan noktaya şu açıklamayı getirmek istiyorum:
ikinci reklam alanının forumda yerleştirilmesi şöyle bir durum oluşturmuş.
örneğin foruma 100 kişi günlük giriyor
bu giren 100 kişinin 90 kişisi hep aynı kimseler.
ve siz ikinci bir reklam alanı koyarak şunu yapmış oldunuz.
reklamlara aynı makinadan tıklama oranını arttırmak
işte bu sizin ban nedeniniz oldu (yapay tıklama teşhisi uygulandı)
aslında ikinci bir reklam alanı koymak illegal bir durum değilken sonuç illegal oldu.

bu noktada hem @dll arkadaşın dediği doğru hem de diğer arkadaşların dedikleri.

sen de haklısın sen de haklısın olayı yani.

bu konuda benimde düşüncem budur.Sadece kayıtlı üyeler degil misafir olarak foruma katılan kullanıcılarda sonuc olarak aynı 1 ip den katılıyorlar.Forumda Kayıtlı kullanıcılar pek google reklamlarına tıklamazlar az cok bizim kadar bilirler reklam oldugunu.önemli olanforuma ziyaretci olarak katılan kullanıcılardır ki bu kullanıcılar reklam ve icerigi pek ayırt edemez.Egerki Forumlarda misafir üye sayısı fazla ve aynı ip den günlük olarak birden fazla tıklama oluyorsa Clicker program gibi reklamlara tıklanmış oluyor:)

G

GoogleGUY

Misafir
Forum sahipleri programdan atılmak istemiyorlarsa üyelerine reklamları göstermemeliler. Böylece aynı kişilerin reklamlara tıklamalarını engellemiş olurlar. Google hesap analizlerinde aynı grup insanın reklamlara tıkladığını teşhis ederse atılma ihtimaliniz kuvvetle muhtemeldir.

Bu yüzden arama motoru trafiklerine yönelin. Türkçe içerik ve arama motoru trafiği ile ayda 6000-7000 dolar mümkündür. Ama sabredip çalışıp beklemelisiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5