İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kendime Tuzak Kurmuşum

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hemen konuya girip engin bilgilerinizden istifade etmek istiyorum.
Ben aylar önce free hostlardan birinde site yapmaya yeni başladığım zamanlarda bir tane üç sayfadan muhtelif ekrankoruyucu üzerine bir site yapmıştım.Sİtede demeye bin şahit ister.Her tarafında screen saver bannerleri.İçerik yok gibi bir şey.Google kurallarınada tam vakıf olmadığımdan index hariç diğer iki sayfasana da yeşillik olsun diye adsense reklamlarını koymuştum ve o sayfalarda bomboş sayılır.Sağındaki solundaki banneler de iptal olunca bomboş iki sayfada adesense reklamları kalmış.Ve siteyle de uzun zamandır ilgelenmediğim için adsense kodlarını koyduğumu da unutmuşum.Ve nihayetinde google üzerinde ciddi bir şekilde düşünmeye başlayıncı iki gün önce bu sitem(!) aklıma geldi bir de baktım ki google boş sayfalarda...İşte işin korkunç tarafı bu hesabın ne şifresini hatırlıyorum ne de kullanıcı adını...Üstelik şifre hatırlatmak için kullanabileceğim mynet hesabı da kapanmış uzun zaman geçince...Biliyorum yadırgayabilirsiniz ,gülebilirsinizma cidden şimdi ben ne yapabilirim.Google o sayfaları görürse kesin banlar.Emekler bir kıytırık sitecik yüzüne batar.Ayıptır söylemesi iki gündür kan ter içinde bu sitemi heklemek için uğraşıyorum hiç anlamadığım ve sevmediğim halde..hek forumlarında boğuldum.Hepsi de hayal bir işe yaramıyor.Yazı uzun ve tuhaf olmasına karşın insanın dünyada herşey başıns gelebiliyormuş.İstemeyerek ve işin ciddiyetine erememekte dolayı kendi tuzağıma düşümşüm.Bir çare sunabilecek arkadaşlar varsa memmuniyet duyarım...Şimdiden teşekkürler

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Mail At... Bedava Site Sağlayan yere... ingilizce...
Kapatın De..bence İşe Yarar...
Kimse Girmezse Görmez Gibi Geliyo Ama İndexlenirse Yazık olur

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Datagrup teşekkür ederim.İngilizcem yeterli olmasa da bir yolunu bulup göndereceğim.Tabii bu arada bana inanırlar mı benim sitem olduğunu bu da şaibeli...Ve maalesef site google'de index'li.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google a mail at de ki herifin teki koymuş benim kodu kendi sayfasına oradan gelecek parayı da istemiyorum, o adamın yaptığı siteden de sorumlu olmak da istemiyorum de...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
kayıt yaptığınız mail adresiniz olmadan birşey yapamazsınız.
iletişimi google ile yapın. silinen mynet adresini alın. deneyin..

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşların dediklerine katılıyorum,siteyi kapamak için uğraş ama kapatamazsan,adsense mail atma bence çünkü göze batarsın,
Google düşünmez mi "bu adam kodlarının burada olduğunu nasıl anladı,acaba kendi koymuş olamaz mı?" (düşünmeyebilirde tabi)
Siteye girmezsin ara sıra botlar girer tıklama gelmedi mi hiçbir sorun yaratacağını sanmıyorum.Tıklama oluyorsa o zaman durum başka...

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim arkadaşlar.Google bildirmeyi düşünmüyorum çünkü anasayfada google hem google kanalıma ekli hemde başvuruda bulundğum sitemin linki var o şüphe uyandırır.Bu arada mynetteki emailimi açabildim sonunda ama frehost'un şifre gönderme panelinde username'i kabul etmiyor.Aklıma gelen bütün nickleri yazıyorum tutmuyor.Mail hesabımı açtığıma göre tek çare freehosta aynı mail hesabımdan mail gönderip şifre istemek.Şimdi bir de işin yoksa inglizce anlat anlatabilirsen.Bu mail hesabımın o siteye üye olurken kullandığım mail olduğundan da şüphelenmeye başladım.Oof of neyse ben iyice karştırdım bu işi.Suçun topu bende ama kendime kızmakta sorunu çözmüyor.denemediğim şifre nick mail kalmadı.

B

bazobehram

Misafir
Google Adsense Ye Yolla Arkadaşımızın DEdiği Gibi BEnim HAberim yok de xxx Sitesine Benim kodlarımı koymuşlar Beni google reklam programcılığından men Etmeye Çalışıyorlar De.. onlar önlemi Alır Seninle İrtibata Geçer Seninde kafan Rahat olur Forumun da :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
asıl amacının o bahsettiğin sitenin şifrelerini almak oldugu kannatine vardım nedense...sanki google ile alakalı bir korkun yokta sadece bahsi geçen sitenin şifresini istiyorsun...buraya bahsettiğin sitenin adresini at istersen topyekün bi işlemde bulunalım ;)...Asıl korkun google dan banlanmak olsaydı bunu çoktan halletmiş olurdun diye düşünüyorum...Çünkü google a atacağın TÜRKÇE bir mail bu sorunun çözerdi çoktan...Herşey bir yana en azından yeni bir account açmana yardımcı olurlar...Bana kalırsa ya şifre istemekten ve siteni! heklemekten vazgeç ya da google a mail at...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
asıl amacının o bahsettiğin sitenin şifrelerini almak oldugu kannatine vardım nedense...sanki google ile alakalı bir korkun yokta sadece bahsi geçen sitenin şifresini istiyorsun...buraya bahsettiğin sitenin adresini at istersen topyekün bi işlemde bulunalım ;)...Asıl korkun google dan banlanmak olsaydı bunu çoktan halletmiş olurdun diye düşünüyorum...Çünkü google a atacağın TÜRKÇE bir mail bu sorunun çözerdi çoktan...Herşey bir yana en azından yeni bir account açmana yardımcı olurlar...Bana kalırsa ya şifre istemekten ve siteni! heklemekten vazgeç ya da google a mail at...

ben yazayımmı onun yerine bitane:p

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ediyor.

site adresini yaz bir bakalım nedir ne değildir...

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar neden hakkımda suizanda bulunuyorsunuz ki...Ben sadece sıkıntımı bahsettim,paylaşmak ve emsal olsun diye.cevap yazan arkadaşlara da teşekkür ettim bu kadar.Arkadaş demiş ki "senin derdin siteyi heklemek onun için şifre istiyorsun" gibi bir zanda bulunmuş..kesinlikle alakası yok.Siteyi heklemek gibi bir gayenin böyle bir forumda böyle bir yazıyla ve adsense başlığı altında güdülmeyeceğini biliyorsunuzdur herhalde.Ve yine neden google ye mail atıp bildirmediğimi ve sitemin ismini buraya yazmadığımı sormuş;Birincisi google'ye bildirme hususunu ben de düşündüm,lakin google'ye bildirmenin her açıdan riskli olduğu kanaatine vardım.Nasıl izah edecektim "biri benim kodları garezkarane bir şekilde sitesine koymuş"mu diyeceğim;dersem "siz nereden bilyorsunuz,bütün sitelerin kodlarını mı inceliyorsunuz"gibi bir şüpheye kapılmaz mı?..Google'ye bildirmeden önce bir de sizin fikirlerinize başvurayım dedim ve sağolsun ilk iki mesajda yardımcı olan arkadaşların fikirlerini de dikkate aldım.Ve yarım yamalak ingilizcemle freehosta durumumu maille arzettim; tabii anlayabilirlerse..Sitemi neden buraya yazmadığım hususuna gelince,zaten o sitede adsense reklamlarım tıklanmasın diye çaba sarfederken bir de buraya sitemin ismini yazıp iyi niyetli ve art niyetli birilerinin tıklama ihtimalini mi artırayım?...Arkadaşlar realitede size illaki iyi niyetli olduğum yönünde somut deliller getiremem fakat bir de benim yerimden düşünün meseleyi...Ve mizacım itibariyle de polemiğe girmekten yılandan ve akrepten kaçar gibi kaçarım.Neyse arkadaşlar artık kimsenin yazmasını da istemiyorum,inanmasını da...Bu yasakpara kapansın...İnanıp yardımcı olan arkadaşlarıma da tekrar teşekkür ederim.

Crazy_Blood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bize Anlattığının Aynısını Google'a Anlat, Böyleyken Böyle Oldu De Google ilgilenir Zaten Kafanı Yorma...

yakaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim crazy gerek kalmadı freehosta zahmetli ve karışık bir ingilizceyle bir kaç defa derdimi izah etttim ve nihayetinde bana yeni bir şifre gönderdiler ve siteyi kapattım.Ama çok uğraştım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5