İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Keşke şöyle bir şirket olsaydı...

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günün her saati online destek hattı ve telefonu olan gece yarısı iki de bile olsa arayıp yanıt alabileceğim.. basit kodlamalaırmda yardımcı olacak teknik bilgiye sahip.. Kodlarda hata olunca ben paramı aldım beni ilgilendirmez demeyen bi göz gezdirip 5 dakikada sorunu giderebilen.. Sunucularında dns sorunu olmayan, dolandırıp kaçmayan. ayda bir kez sunucusu heklenmeyen.. Sunucu bilgisi yeterli düzeyde olan en ufak sunucu hatasında havalara bakmayan.. Sunucusu yurt dışında olan.. kısacası hiç sorun yaşamayağım bir sunucu ya... bunca yıldır netteyim o şirket senin bu şirket gezdim ama bunlaırn tamamını bir arada hiç göremedim.. ve yemin ediyorum böle bir şirket bileceğim normal ücretinin iki katını öderim...

M

mavidusler

Misafir
VazgectimSenden' Alıntı:
basit kodlamalaırmda yardımcı olacak teknik bilgiye sahip.. Kodlarda hata olunca ben paramı aldım beni ilgilendirmez demeyen bi göz gezdirip 5 dakikada sorunu giderebilen..
İşin bu kısmında abartmamış mısın?
Devamında istediklerini herkes bulabilir ve sağlayan şirketler de vardır ama kimse senin sitenin içeriğinden sorumlu değildir. Kodlamalarını host servis sağlayıcın yapacaksa senin sıfatın nedir site üzerinde?

Türkiyede bu teknik destek işi fazla abartılıyor. Bir hosting servis sağlayıcısı yalnızca sitenin o an için ulaşılır olup olmamasından sorumludur. Gerisi servis sağlayıcıyı ilgilendirmez. Eğer ilgilenilmesi isteniyorsa da saat başı ücret istenmelidir.

Ha belki reseller olup bu işe hevesli bir çok kişi sana günde dakikalarca zaman ayırabilir. Ama o zaman da yukarıda yazdığın diğer şartlar yerine getirilmemiş olur.

Eğer bulursan bi tane de benim için sipariş et :) Can sıkıntılarımda oyalanmak istiyorum. "Mustafa bey phpnuke kurucam nası yapıyos onu" demek istiyorum gecenin 1inde.

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kastettiğim can sıkıntısı deildi yani bir hata olduğunda basit bişe bakabilmesiydi.. ve extra ücrete itiraz etmiyorum ki ben güvenebileceğim bir asp yazılım destek için neler vermezdim...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
vallla "can dostum" yanai kodlamada yardımcı olacak kişi sanmıyorum yani düşün herkz böle bir firma olsa herkes onadan alır nedne bu hizmetler var diye düşün hangisine yetişecek yanaii adam hiç uyumaması lazım bazı konualrda hosting firmasının sorumlulukları bitiyor içerik konusundan mesala veya kodlama hatası örnek ( yanalış bir döngü yaparsın sayfa acılmaz yada server ksıır döngü olur ve server kitlenir. işte buda kullanıcı hatasıdır. server sahibi server ersat atar düzelir ama bu süreki devame derse bende hiç bir server bunu yapmaz ) bu sadece örenek yani bu sayfdıkalrını bulmak imkansız bulsan bile kesenin agzını acamn alzım o kadar para döktün sonra kendime ayda 150$ veirirm server kiralarım yanai mantıkta buu. acık söylemek gerekirse yan oldugun yerden kırırdama derim yada bu suan kullandıgın en azından bazı şartalrı iyi olan bir yere git derim ucuza kanıp gitme derim sonra başına grırı bilrisin ne sorunalr yaşadık sitelerimiz kaç gün kapalı kaldı ...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
su acidan bak vazgectimsenden php bilen kac kisi var ki. simdi birisi cikip kodlama destegi veriyorum dese kullanici mambo'nun user.php 6182. satirinda hata verdiginde niye hata veriyor diye soracak, burada birsey yapmak imkansiz. basit fonksiyonel destek sohbet ortaminda olabilir gerci.

M

Melvana

Misafir
Bahsettiğin şekilde hosting şirketi olmaz. Bu bahsettiğin "server management"a giriyor ki aylık bir sysadmine 100$ verdikten sonra günde 1 yada 2 saat (anlaşmanıza göre) her sorunu cevaplar hatta mesaisi içinde kendisi açar yapar.
Ama bunu hosting şirketinden beklemek sütü sağdığın ineğin yoğurt çalmasını beklemek gibi birşey olur. Yani; absürd.

M

mavidusler

Misafir
Melvana' Alıntı:
Bahsettiğin şekilde hosting şirketi olmaz. Bu bahsettiğin "server management"a giriyor ki

Bu olay server management'a girmez. VazgectimSenden burada kodlama teknik desteğinden bahsediyor. Bu girse girse ancak "Çok Heyecanlıyım İlk Kez Host Alıyorum Bari Msnden Sömüreceğim Birisinden Alayım" kategorisine girer. Hatta bu kategorilendirilemez aslında. Türkiye'ye özgüdür. (VazgectimSenden belki biraz daha farklı bir şeyden söz ediyor ama durum budur)

Ayda 10 milyon ödeyen insan senden günde 1 saatini ona ayırmanı ister, sonra da servis kalitesinin düşüklüğünden şikayet eder. Eğer o bir saati çalmasa adamın servislerini daha da düzeltmek adına bir şeyler yapacağını düşünmez...

/home/xxxxxx/xxxxxx/xxxx/public_html/modules/coppermine/editpics.php - Satır: 436
şeklinde bi hata var abi bunu nasıl düzelticez

şeklinde bir soruya zilyon tane cevap verilebilir. Ama bu servis sağlayıcısını ilgilendirmez ki.

Ama bunu hosting şirketinden beklemek sütü sağdığın ineğin yoğurt çalmasını beklemek gibi birşey olur. Yani; absürd.
Bu lafın altına imza atmamak mümkün değil

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakın tekrarlıyorum :) beklediğim benim kendi hosting şirketimin paralı bir yazılım departmanının da olması.. dosyalar zaten onda şu hatayı düzeltin ya da şu eklentiyi yapın dicem bana fiyar sölicek ödicem ve yapılacak.. Aha istediğim budur :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
gecenin dördünde sana kalkıp fiyatı budur diyecek, öyle mi?
:)

Edit: Nasıl hortlattım konuyu ama

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Böyle bir konu açayım dedim, baktım varmış, konu hortlamış oldu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5