Kilo Vermemizi Engelleyen Şeyler Nelerdir

mselim1999

0
İyinet Üyesi
Katılım
27 Ocak 2014
Mesajlar
48
Reaction score
0
Kilo-vermek-e1424420163442.jpg

Kilo Vermemizi Engelleyen Şeyler Nelerdir

Bir çoğumuz olması gerekenden daha yukarıda kiloya sahip olduğu için bazı sıkıntı yaşamaktadır. Fazla kilolar insan vücudunda çok önemli hastalıklara neden olabilmektedir. Bu hastalıkların önüne geçmek için hemen kilo vermek gerekmektedir. Fakat kilo vermeyi başarmak çok kolay bir iş değildir. Çünkü kilo vermemizi engelliyecek birçok sebep vardır. Kilo vermek isteyenler bu sebepleri bilip ona göre tedbir almalıdırlar. Kilo vermemizi engelleyen sebepleri maddeler halinde sıraladık.

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Neler?

Yeteri Kadar Egzersiz Yapmadan Diyete Başlamak: Kilo problemi olan neredeyse her insanın elinde sayısız diyet ile ilgili programlar yer almaktadır. Herkes kendine göre beğendiği bir diyet programını seçip uygulamaya çalışmakta. Ya da bir uzman tarafından önerilen diyeti uygulamaya çalışmaktadır. Evet diyet programları ile kilo verme şansımız vardır. Bu da ancak diyetle ve spor ile mümkündür. Eğer günlük düzenli bir şekilde spor yapmaya devam etmez iseniz, diyete başladıktan sonra verdiğiniz kiloları tekrar kat kat fazlasını alırsınız.
Popüler Diyetlere Yönelmek: Televizyonda, internette vb yerlerde neredeyse tüm medya organlarında diyet programlarına denk gelmek mümkündür. Çok kısa zamanlarda kilo vereceğinizi size vaat eden!(ümitlendiren) bu programlar çok cezbedici olmaktadır. Fakat bu tür diyet programlarını uygulamak çok yanlış olmaktadır. Çünkü bir uzmanın sizin için hazırladığı, sizin bedeninize uygun olan diyet programını uygulayarak kilo vermeniz en sağlıklı olan yöntemdir.
Bağırsak Problemleri: Dilediğiniz diyet programını uygulasanız bile, eğer sindirim sisteminizde bazı problemler varsa, kilo vermeniz baya güç olacaktır. Özellikle reflü, ülser vb birçok insanın karşılaşabildiği hastalıklar, kilo vermeyi zorlaştırmaktadır.
Psikolojik Etkenler: Kilo vermek fiziksel bir eylem olmasının yanında, ayrıca zihinsel bir durumdur. Psikolojik sorunlarınız bulunuyorsa, bu soruna bağlı olarak kilo vermeniz de zorlaşabilir.
Kansızlık: Eğer kan değerleriniz normalin altında seyrediyor ise diyet yapmak sizin sağlığınız için uygun olmayabilir. Kansızlık probleminizi çözmeden kesinlikle diyet yapmayın.
Tiroid Bozuklukları: Birçok diyet programını denediniz ve hala kilo veremediyseniz, tiroid bezlerinizde bir sağlık problemi olabilir. Tiroid bezleri düzenli olarak çalışmadığı vakitlerde, ne kadar az yemek yersek yiyelim kişi kilo veremez. Böyle durumlarda mutlaka bir uzmana muayene olmakta fayda vardır.
İnsülin Direnci: Eğer vücudunuz anormal bir şekilde insülin hormonu salgılıyorsa, kilo vermekte oldukça zorlanacaksınız demektir. Çünkü insülin hormonu vücudumuzdaki yağları depolamaktadır. Gereğinden fazla üretilen insülin hormonu, gereğinden fazlaca yağları depolar.
Kilo vermek için çalışmalara girişmeden önce yukarıda verdiğimiz bilgileri mutlaka okumanızı öneririm. Sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.
Kaynak:Kilo Vermemizi Engelleyen Şeyler Nelerdir
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst