İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kim Banlıyor

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam
hesabıma baglı eski bir sitemi google
Uzmanlarımız hesabınızı incelerken, şu anda programımız tarafından desteklenmeyen
türden bir web sitesi
nedeniyle banladı
Ama nedenler hazır bir metne ait yani tam neden net anlaşılmıyor.
Acaba ban işini yabancılar yapıp bizimkiler safi hazır neden metninimi gönderiyor:
Bu siteler arasında - ve sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere -
; muhabbet siteleri, alan adı depolama veya cybersquatting üzerinden kullanıcı
trafiği çeken siteler, alan adı satın alma siteleri, gizleme ya da çerçeveleme
kullanan siteler, gizli içerik ya da aşırı anahtar kelime içeren siteler
bulunmaktadır.
İşin komik yanı bu siteyi satmıştım yani başkası başka adsense hesabında 1,5aydır kullanıyor, ama ban maili bana geliyor artı reklam gösterimide devam ediyor. Yani adamlar benim hesap üzerinden site yi banlıyor.

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
mesajın başında
yazmışsın. daha sonradan da

hangisi doğru ya da benim anlayamadığım birşeyler mi var?
yanlış yazmışım ilk baştaki bölüm
hesabıma baglı eski domainim olacaktı
yeni sattıgımdan hala benimsiyorum neticede ona 1,5 yıl emek vermiştim.

Buna degilde başlıktaki soruya yanıt verseydiniz daha iyi olacaktı
her şeyin altında neden bişey ararsınız bunuda anlamadım?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben her zaman her şeyin altında bir şey ararım kusura bakma. banladıktan hemen sonra reklam gösterimi sona ermiyor. reklam gösterimi sona ermesi 24 saati bile bulabiliyor. banlanan sitelere özel metin gönderilmiyor, hazır metin yolluyorlar. banlama işini ise istanbul'dan yaptıklarını zannetmiyorum. US'de çalışan türk çalışanları vasıtasıyla bu işlemleri gerçekleştiriyorlardır büyük bir ihtimalle.

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
ben her zaman her şeyin altında bir şey ararım kusura bakma. banladıktan hemen sonra reklam gösterimi sona ermiyor. reklam gösterimi sona ermesi 24 saati bile bulabiliyor. banlanan sitelere özel metin gönderilmiyor, hazır metin yolluyorlar. banlama işini ise istanbul'dan yaptıklarını zannetmiyorum. US'de çalışan türk çalışanları vasıtasıyla bu işlemleri gerçekleştiriyorlardır büyük bir ihtimalle.
Kusura bakmada ben niye banlandım diye sormadım ki feryat figan bi şey demedim ki arayasın, ayrıca bu şekilde insanlara suçlu muameleside kafana estigi gibi yapamazsın !!!

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alobar, sadece mesajdaki çelişkiyle ilgili sana soru sordum, kimseyi suçlama niyetim yok. kafama estiği gibi suçlu muamelesi yapmadım, sadece dikkatimi çekti onun için sordum, büyütülecek birşey yok bence. kırdıysam da özür dilerim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ploop arkadaşımı tebrik ederim.GErçekden de taktir ettim bu konuda.Keşke herkez senin kadar duyarlı olabilse.

1 ) Sen başvuruyu sattığın siteye yapdın ama o kodları başka sitede kullanıyorsan ban yemiş olabilirsin doğal olarak o siteye açdığın hesap gider.
2 ) Google kurallarına göre site devredilemez hesapda öyle.Sen başvurudan sonra yada sattığın 1.5 aylık süreçte sadece sohbet içerikli hale dönmüşse yine banlarlar..

Sohbet sitesi adına google hesabı açamazsın.Ama başka hesaba açıp sohbet sitende google kodu yayınlayabilirsin...

Aklıma gelen olasılıklar bunlar açıkcası. Ayrıca evet google hazır metin yolluyor.Her gün binlerce banlanma binlerce başvuru oluyor.Firma prensibi olarakda sabit metni yolluyorlar.Ama soru sorduğudna sorunada cevap alıyorsun.
Başarılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5