İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kim ne kadar vergi kaçırıyor!!

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün stopaj parası istedi muhasebeci.
-Yav kardeşim o ne
M:-Kirada olduğun için ödüyorsun.
-iyi de ben kiramı ödüyorum zaten sahibine Devlet ne parası istiyor.
M : -Stopaj işte vergi.

pul vergisi,damga vs ..vs.vs..

Şimdi acaba firma olmakla hatamı yaptım diyorum.Devlet işlerini yasal çerçevede yapıp kendine kazandıranları neden bitirmeye çalışır anlamam.Ya ben de kişi olarak vergisiz çalışmak için firmayı kapatacam yada vergi kaçırmanın yolarını arayacam FİRMANIN BEKASI İÇİN.
Ey güzel devletim yokmudur bunun hal çaresi.

Şimdi çok iyi kazanıpta devletine vergisini vermeyenlere lafım:
Siz verseniz verginizi bizde 3 kuruş kazancımızla eften püften vergileri nasıl öderiz düşünmezdik.Sizin üzerinde gittiğiniz yola kullandığınız kamu hizmetlerine katkınız yok ama biz 3 kuruş kazancımızın 1,5 unu devlete veriyoruz.
Neyse..
Çalmayana saygılar..

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi anlıyormusun herkes neden şirket veya işletme olmak istemiyor :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla haklısın anladım.Ama bunu az çok bile bile şirket oldum.Ben şuanda ayda 13 ytl ler yılda 100 ytl ler ayrıca kdv den gelenler (ki program yazınca gerçek kdv ödüyorsun ,aracı olmuyorsun yani ) 4 ayda bir olanlar...vs..

Şimdi gerekliler neyse ne de...

Neyse her kazanan şirket olsa bu gereksiz vergiler azalır ve kalkar en azından yenileri çıkmaz.Devlet bazı mecburi hizmetleri sarfiyatları yapacak bunuda yakaladıkalrına vuruyor.Ama herkes kaçak çalışsa ne olacak.

Valla herkesi vergi vermeye firma olmaya davet ediyorum.kazancım iyice kuşa dönüyor ama devletime milletime feda olsun.Biraz sıkıntıda yaşasak ne olur bir sürü insan ekmek bulamıyor.

saygılar..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet malesef öyle ama buunun çözümü daha fazla kişinin vergi ödemesi.Vergi kaçağının engellenmesi.Yani sitem kötü diye her kazanan kaçırsa daha da kötü olacağı kesin.Vergisini ödeyen yurttaşlarımıza teşekkürler :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha çok kisi vergi ödeyince düseceğini mi zannediyorsun oranların? cep telefonunu bu kadar kullanan var halen yanılmıyorsam faturamın %57'si vergi olarak devlete gidiyor. herhangi bir azalma olmadı simdiye kadar, hatta vergilerde artma oldu.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
evet türkiye baylıyo ufak kişilerden para almayı. Etraflarına bi baksalar kaçtane vergi kaçıran kişi var sanatçıılar bile artk bunu yapmaya başladı bu gidişle düşmez tabi adam vermiyenlerin parasını verenlere verdiriyo

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En azından ben verir vermeyenlere sitem etme hakkı kazanırım.:) Şaka bir yana çocuk uygun-değilsuna bakılır gibi bakılsa bu olaya yada teröre bakılır gibi yada esrara .Yani nihayetinde biri para kaçırarak devletinden çalıyor diğeri direk saldırarak devletine zarar veriyor birisi insanların canına göz dikip parasını çekiyor vs .Tabi özdeki büyük farkları demeye gerek yok bu benzetmedir tamamen.
Demek istediğim toplum olarak vergi kaçırmalara daha tepkili yaaşar hale gelsek sürekli bunları tespit eder tenkit eder,sikayet eder olsak zamanla düzelir.

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizde veriyoruz ama bizlerin vergi ödemesiyle olmuyor.Devlet hep bizleri kontrol ediyor başka kişileri değil(büyük adamları...)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
E şimdilik kendimizden başlarız.En azından biz bu suçun tarafı olmayız.Cinayet işleniyor ama hiçbirimiz biz yapmasakta birileri birilerini öldürüyor deyip cinayette yeltenmiyor değilmi.Bunun gibi.
saygılar..Teşekkürler..

schumifan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şirket ve işletme olmak daha karlıdır arkadaslar yanlız biliyorsunuz gerçekten en azından bol gideriniz olur bu işe basladğımdan beri stopaj kestirmek yerine resmi gitmeyi tercih ettim daha karlıyım.

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%18 kdv + ötv + cart curt vergisi.

Anlamadıgım şey özel tüketim vergisi yahu sanki cep telefonu falan özel bişi

Ne diyim bi kere sahis sirketi actik bi kerede nerdeyse koca sirket aciyoduk sirket olmak apayrı , ama su var bakkaldan bile fiş istemiosa millet , bakkal napsın kaçarı varsa kaçar sirket , çünkü bu devlet tuttugunu öper.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde çoğu kez şirket olmak aklımdan geçmiştir fakat masraflar yüzünden vazgeçtim.. şahsi çalışmak çok daha cazip gözüküyor şuanda

atillayasar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha çok kisi vergi ödeyince düseceğini mi zannediyorsun oranların? cep telefonunu bu kadar kullanan var halen yanılmıyorsam faturamın %57'si vergi olarak devlete gidiyor. herhangi bir azalma olmadı simdiye kadar, hatta vergilerde artma oldu.

cep telefonu faturamın 41 YTL si vergi :D

masterdolar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
stopaj kadar insanların canını sıkan bir vergi kalemi duymadım görmedim yaşamadım

stopaj denen şey kalksın
ülke şahlanır
ciddiyim,

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birde ne olduğunu bilsem.İsminin çağrıştırdığı faliyeti durdurma batırma vergisi sanırım :) stop-aj :D

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla stopaj vermemek için dandik bir ofis satın almak lazım arkadaşlar...

Konuyu hortlatıyorum ama güncel bir mesele sonuçta.

resmen haraç bu stopaj başka birşey değil.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beterin beteri vardır arkadaşlar..Avrupa neden bu kadar zengin yaşayan birisi olarak biliyorum..

adamlar vergi kaçırtmıyor.. Onlarda ev veya ofis vergisi alıyorlar emin olun.. Hemde peşin alıyorlar.. Para evsahibine girmeden devlet kesiyor parayı..

bir başka komik olayıda ben anlatayım.. Şuan avusturyadayım..
ve her ay evinde televizyon ve radyo bulunan her aileden aylık 20 euro olmak şartı ile
özel kullanım vergisi alıyorlar.. Düşünün bunu her ay 20 euro..

ve sizin evinize gelip kontrol ediyorlar rutin sen istediğin kadar yok de televizyon veya radyo evi kontrol ediyorlar..Beterin beteri vardır..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5