İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kısa meta açıklaması

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,
wordpress ile oluşturduğum blogumda platinum seo pack kullanıyorum. meta açıklamalarını da bu eklenti vasıtasıyla giriyorum. sorun şu ki eklentinin description bölümünde 305 karakterlik bir açıklama olmasına rağmen google webmaster'den kontrol ettiğimde 101 karakterlik bir açıklama görünüyor ve kısa meta açıklaması uyarısı veriyor. bu duruma ne sebep olmuş olabilir. fikri olanların paylaşmasını rica ediyorum. acaba açıklamaları world belgesinden kopyala yapıştır olarak girmem bu soruna sebep olmuş olabilir mi? konu hakkında bilgi ve tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum. teşekkürler.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
metaları neden eklenti ile yerleştiriyorsun ki? manuel olarak headere ekleyebilirsin

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
metaları neden eklenti ile yerleştiriyorsun ki? manuel olarak headere ekleyebilirsin

cevabınız için teşekkür ederim.
açıkçası acemiyim elle headere nasıl ekleneceğini bilmiyorum. kastettiğiniz tema editörü yardımıyla header.php ye meta açıklaması girmekse her bir post için bunu nasıl yapabilirim?

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
header.php yi admin panel tema editörünüzden açın
</head>
bunu bulun ve öncesine uygun bir yere ekleyin

gösterdiğiniz resimdeki yerlere de açtığınız konu ile alakalı metakeyler ekleyebilirsiniz
ama sadece desc ve keyword kısımlarına konu ile alakalı terimler girin başlık kalsın

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Benim header.php de </head> yok :D Sadece şu kodlar var:

<div id="header">
<h1 id="logo-text"><a href="<?php bloginfo('url'); ?>">
<?php bloginfo('name'); ?>
</a></h1>
<p id="slogan">
<?php bloginfo('description'); ?>
</p>
</div>

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ozaman en üste ekleyiver, normalde olmalı, düzenle istersen

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Depresan'ın dediği şekilde olmazsa birde div tagları arasına eklemeyi dene.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevaplarınız için teşekkürler. sanırım ben anlayamayacağım. tema editörümden baktığımda karşıma çıkan: <META NAME="Keywords" CONTENT="<?php wp_title(''); ?> ">
<META NAME="Description" CONTENT="<?php wp_title(''); ?> "> bunlar. bir anahtar kelime için bir de sayfa açıklaması için. ben bunları 10 sayfa ve 68 post için teker teker nasıl kullanacağım. toplam 78 açıklamayı da <head> </head> arasında yaparsam hangi açıklamanın hangi sayfa veya posta ait olduğunu nasıl belirteceğim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
her konuna ayrı metatag yapmak istiyorsan o resimde gösterdiğin yerlere etiketlerini girmen lazım, benim verdiğim linki de head tagından önce biyere ekle

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5